Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

M4R - regulacja zaworów


Ravvar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś regulował już zawory w silnikach M4R 711 lub 713? (chodzi o Megane III 2.0 16V CVT).

Interesuje mnie koszt takiej usługi, który jak wiadomo jest uzależniony od dostępu do zaworów, a nie wiem niestety jak to wygląda w silnikach M4R.

I czy w ogóle trzeba je regulować? Bo spotkałem się gdzieś kiedyś na necie również z opiniami, że mają one hydrauliczną regulację, mimo że większość opinii jest jednak o konieczności regulacji odmienna, czyli że nie ma hydraulicznych popychaczy :huh:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravvar nie wie i dlatego się pyta ;) M4R pochodzi od Nissana, więc nie podejrzewam, żeby tam była hydraulika ale głowy nie dam. Słyszałem natomiast, że głowice w tych silnikach są bardzo wrażliwe na niepoprawnie działające instalacje gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszego pojęcia w jaki sposób można regulować zawory z popychaczami hydraulicznymi? Może wytłumaczysz?

Chodziło mi o to, że nie wiem czy są w tym silniku hydrauliczne popychacze i problem zaworów odpada, czy też trzeba je regulować, bo i z jednymi i z drugimi opiniami spotkałem się na necie.

A jeżeli wymagana jest okresowa regulacja - ile to kosztuje dla tego typu silnika.

 

 

Słyszałem natomiast, że głowice w tych silnikach są bardzo wrażliwe na niepoprawnie działające instalacje gazowe.

Też spotkałem się z takimi opiniami, ale bywały też opinie przeciwne... i bądź tu mądry ;).

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie wiem czy są w tym silniku hydrauliczne popychacze

Wszystkie renufkowe silniki 16V mają hydrauliczne popychacze, w dieslach nie wiem, bo mnie to nie interesowało. Dlatego, nie ma możliwości regulacji, jak popychacz jest wadliwy to się go wymienia. Silnik M4R również ma popychacze hydrauliczne.

Taki przykład prosto z gugla.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Nissanowski silnik MR20DE, który jest w tej Meganie (oznaczenie Renault M4R) ma zawory regulowane ręcznie.

Najgorsze jest w tym to, że luz regulowany jest szklankami, nie ma nawet podkładek.

Za samo sprawdzenie luzów mechanicy w tych silnikach biorą zwykle 50-100 zł, regulacja to już wydatek minimum 200 zł + koszt szklanek.

W ASO Nissana za regulację sobie życzą 600-1000 zł, w niektórych ASO Renault (tych ci się nie upierają, że są hydrauliczne) od ok. 800 zł.

Powinny jeszcze Ci się przydać wartości regulacyjne, oczywiście pomiar należy wykonać na zimno.

Zawory ssące: 0,26-0,34 mm.

Zawory wydechowe: 0,29-0,37 mm.

http://workshop-manuals.com/nissan/sentra/l4-2.0l_%28mr20de%29/engine_cooling_and_exhaust/engine/cylinder_head_assembly/valve_clearance/system_information/system_diagnosis/

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wprowadzenie w błąd, sprawdziłem jeszcze raz w serwisówkach, pomyliłem silniki,i wychodzi na to, że regulacja luzu zaworowego tym silniku odbywa się przez wymianę płytek regulacyjnych, stąd taka wysoka cena usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć, że można tak zaprojektować silnik, aby czynność, z którą w końcu chyba trzeba się kiedyś zmierzyć, była aż tak utrudniona...

Gdzieś znalazłem taką wypowiedź Nissana:

 

W silnikach beznynowych MR20DE uprzejmie informuję, iż informacje zawarte w instrukcji użytkowania pojazdu są poprawne. W tym silniku jest ręczna regulacja zaworów (dokładnie: popychaczy). Jednakże bardzo rzadko powstaje potrzeba dokonywania takiej regulacji.

i gdzieś indziej:

W 2.0 benzyna (silnik MR20) luzy reguluje się grubością popychaczy, choć dokonuje się tego tylko, gdy zawory zaczną hałasować.

Czyli potwierdza się to o czym piszecie? :)

Jeszcze bym to zrozumiał, gdyby tego typu rozwiązanie skutkowało właśnie trwałością takich zaworów, ale większość opinii na necie jest przeciwnych - że ten silnik niezbyt dobrze znosi zasilanie LPG... I tak się zastanawiam - może czyjaś niewiedza (że brak hydrauliki, że brak śrub regulujących, że brak nawet płytek) poskutkowała plotką o złym wpływie LPG w M4R? :huh: W programie serwisowym ASO przy niektórych procedurach trzeba wybrać dla tych silników czy są zasilane benzyną czy LPG - tak jakby zasilanie M4R przez LPG nie było niczym złym i dziwnym :P.

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wersja tych silników o nazwie Hi-Flex, która miała wzmocnione gniazda zaworowe i ona znosi LPG całkiem nieźle.

Jednak z tego co wiem, to ten silnik w Renaultach był montowany tylko w Lagunach III (był przystosowany do E85).

Generalnie Laguny III z silnikiem 2,0 M4R dość szybko są wystawiane na sprzedaż po założeniu LPG (sporo jest takich ogłoszeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 12.01.2016 o 21:32, Pawel napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

To sam sobie przeczysz, sugerując że Laguny szybko są wystawioane na sprzedaż przez LPG.

Jeżeli silnik ma oznaczenie z "E85" jak w wypadku Latitude, to znaczy że ma wzmacniane gniazda zaworowe i są to super silniki do LPG. Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maros napisał:

Jeżeli silnik ma oznaczenie z "E85" jak w wypadku Latitude, to znaczy że ma wzmacniane gniazda zaworowe

  - i są to super silniki do LPG. Zgadza się?

Przed założeniem LPG należy sprawdzić i wyregulować zawory;

   - następnie -kontrolować luzy co ok;20000 km przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!