Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup meganki III


rykal

Rekomendowane odpowiedzi

Do pięciobiegowej skrzyni, silnik ten musiałby mieć niestety trochę więcej momentu.

Na pięciobiegowej, na poszczególnych biegach, musisz wyżej kręcić, większy hałas, większe zużycie paliwa. Megane wykorzystuję jako miejski samochód, dla mnie tylko szóstka.

KZFR się nie przejmuj, około 270 zł więcej przy wymianie rozrządu i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 l/100km z Twojego zielonego paska to właśnie ten wir w baku?

Ale weź pod uwagę, że jest to średnia prawie wyłącznie z jazdy poza miastem w stylu dziadek dupowozem. Spróbuj pojeździć dynamicznie. Skrzynia sześciobiegowa z tym silnikiem to wyjątkowe nieporozumienie.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to znaczy więcej przeciw niż za. Dodam jeszcze, że nawet choćby się chciało trudno jeździć III z tym silnikiem dynamicznie. Słychać wyraźne jęki mordowanego mechanizmu, moja żona porównuje je do helikoptera przed katastrofą i coś w tym jest. Moim zdaniem tylko Tce albo 2.0, najlepiej z turbiną, z benzyn oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super widzę, że wywiązuje się konstruktywna dyskusja :)

Według mnie te 6 biegów po mieście to zabójstwo. Mogą się one przydać poza miastem, gdy zapinasz sobie 6 i lecisz bez wielkiego hałasu na wysokich obrotach.

Po Warszawskich korkach to wydaje mi się, że z tej szóstki to żaden pożytek.

Wiem po swoim 1,4 że jak kręcisz powyżej 4000 obrotów to dopiero jako tako czuć te 98KM i jakąś dynamikę jazdy.

Co to tempomatu, to jak mam wykorzystać dwa razy w roku jak jadę na urlop, to faktycznie jest to tylko gadżet. A szóstka w mieście może być tylko uciążliwa.

Czyli reasumując to ta Megi z 1,6 100KM to wcale nie jest zła opcja.

Jedynie pozostaje pod dyskusje te 10KM o ile jest ono faktycznie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie to sobie wytłumaczyłeś:) ale to nie jest tak do końca. Właśnie sześć biegów pozwala na w miarę dynamiczną jazdę (oczywiście dynamiczną :) na ile pozwalają parametry auta) "w korkach". No chyba, że ktoś ma problemy z pracą ze skrzynią. Wtedy zakup tylko auta ze skrzynią automatyczną, sekwencyjną, poezja, ale to inna bajka.

Skrzynia sześciobiegowa to nie jest skrzynia pięciobiegowa+dodatkowy bieg szósty.

W uproszczeniu skrzynia szóstka to przełożenia piątki podzielone na sześć biegów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wydaje się wam, że do chłodnicy jest zalany nowy płyn?

Dwa czy mi się wydaje, czy przy tylnej klapie też coś było robione, ponieważ według mnie to jest źle spakowana po prawej stronie nad światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli auto bezwypadkowe i z tak małym przebiegiem , to dlaczego ktoś w Niemczech sprzedał je za tak małe pieniądze? Na początku 2015r szukałem megane 3 coupe i powiem tyle,jeśli auto w DE jest naprawdę bezwypadkowe i z tak małym przebiegiem to trzyma wartość, nawet mimo wyposażenia bez fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca to handlarz na 100% nie jest filantropem . Wystawia fakturę Vat marża .Cena faktycznie jest ok.8 do 10 tys.zł niższa niż w Niemczech.

Trzeba być b.czujny. . Transakcja podejrzana . Patrz ; www.mobile.de/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!