Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie i jaki kupić rozrząd 1,6 16V


Seba3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam megankę z 2010 roku , przebieg skromny bo 21 tyś ale zbliża się 6 latek wiec trzeba się zabrać za rozrząd . Gdzie najlepiej kupić i jaki ? znalazłem takie opcje :

 

https://www.ucando.pl/produkt/zestaw_paska_rozrzadu_z_pompa_wody-skf-vkmc_06021/N-U15C029D659-3096

 

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-renault-fluence-1-6-16v-oryginal-i5964201664.html

 

plus oczywiście intercars ale tam jest drożej , doradźcie co wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czemu zestaw ori jest wyraźnie tańszy od zestawów solidnych firm jak contitech czy skf. Czy ma to jakiś związek z jakością? Jak kupowałem zestaw dla siebie świadomie wziąłem droższy zestaw skf. Wychodzi na to, że nie do końca ufam częściom markowanym logo renault :rolleyes:

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że nie do końca ufam częściom markowanym logo renault

E tam, wszystko robione na tej samej linii, przez tych samych pracowników, przy takie samej kontroli jakości, jedyna różnica, to pudełko do którego trafi gotowy produkt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na studiach miałem zajęcia o przetwarzaniu obrazów i "widzeniu komputerowowym". Była opisana maszyna do badania jakości produkowanych żarówek do aut. Maszyna dzieliła żarówki na 4 kategorie:

- na pierwszy montaż i z logiem producenta auta

- renomowana firma

- noname do supermarketów

- rynek afrykański

 

obstawiam, że może tak być tak jak pisze P_r_z_e_m_o z wieloma różnymi częściami... wszystko klepane na jednej taśmie, a po kontroli jakości wrzucane do różnych pudełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko klepane na jednej taśmie, a po kontroli jakości wrzucane do różnych pudełek

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że tak jest. Zastanawia mnie tylko różnica cen na korzyść Renault. Być może części dla Renault nie produkują wymienione przeze mnie SKF czy Contitech (ten z kolei łożysk też sam nie produkuje tylko pakuje np. INA) ale inna firma. Jaka? Dodam, że rozrząd wymieniam sobie sam i jestem w stanie nieco przepłacić za części aby być pewnym ich jakości. Poza tym nie mam zamiaru robić kolejnej wymiany przed zrobieniem kolejnych 120 tys. km i kropka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek PowerGrip HTD i napinacz Gates (z logiem renault lub bez). Oryginalny rozrząd jest na takich cześciach (bynajmniej do diesla)

Z tego co pamiętam tak samo markowane części wyjąłem z mojego 1.4 16V. Nie było chyba napisu na rolce zwrotnej (ale głowy nie dam), a już na pewno nie można było zidentyfikować kto dostarcza pompę wody. Gdybym jednak chciał kupić te części osobno to wyszłoby drożej niż w zestawie SKFa, który w końcu kupiłem. Trzeba pamiętać, że potrzebna jest też nowa śruba koła pasowego i nowe zaślepki wałków rozrządu. Z kolei jak już wspomniałem zestaw SKFa jest droższy niż zestaw ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen komplet do wymiany.

W oryginale jest pasek Gates, rolka NSK lub INA i rolka napinacza Gates (łożysko NSK).

Co ciekawe łożyska są produkowane w Polsce :)

Jeśli chodzi o ceny, to z tym różnie bywa.

W hurcie jedne z najdroższych są paski Dayco, a w detalu najczęściej są tańsze niż Gates czy Contitech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!