Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem przedwczoraj auto po przeglądzie w ASO. Musieli położyć coś ciężkiego na fotel pasażera, bo widać wyraźne wgniecenie, którego nie było wcześniej. Nie cofałem się do nich zrobić o to akcji, bo w sumie myślałem, że samo zejdzie - zdarzało mi się już przewozić jakieś przedmioty, które odbijały się na tapicerce, ale po jakimś czasie fotel wracał do dawnego kształtu. Tutaj minęły 2 dni i nic. Co radzicie - poczekać jeszcze parę dni i zobaczyć czy zniknie, a jeśli nie to wrócić do ASO? A może znacie jakieś sposoby, żeby pomóc gąbce wrócić do pierwotnego kształtu?

post-76463-0-39760700-1457700582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja! Miesiąc temu miałem samochód w ASO i jak odebrałem to po kilku dniach zobaczyłem dokładnie takie samo "wgniecenie" w tym samym miejscu. Tylko u mnie na szczęście ten materiał tak brzydko się nie pomarszczył. Oczywiście do dziś się nie odkształciło z powrotem więc wątpię, że coś się w tej kwestii zmieni. Ciekawe co to było, że mamy takie same odkształcenia w tym samym miejscu.

 

U mnie to wygląda tak (fotka z przed chwili, poszedłem specjalnie zrobić):

thumb_hosting_zdjec_1457701252__20160311_125406689_ios.jpg

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tapicerki są przymocowane do gąbki za pomocą rzepu - może wystarczy oderwać rzep i zamontować ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja! Miesiąc temu miałem samochód w ASO i jak odebrałem to po kilku dniach zobaczyłem dokładnie takie samo "wgniecenie" w tym samym miejscu.

Haha, no to chyba pojadę do ASO w poniedziałek i zapytam co tam kładą. Skoro mówisz, że po miesiącu Ci nie zniknęło, to nie ma na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę was zmartwię, sprawdziłem w żony aucie. Fotel pasażera w 95 % procentach jeździ pusty i wygląda tak samo!. Zagniecenie jest nie od strony tunelu, tylko od strony drzwi. Auto było na przeglądzie, tylko prawie dwa lata temu. :)

Wygląda to na złe dopasowanie gąbek do obicia tapicerskiego. Szew, łącznie tkaniny powinien układać się w tym zgłębieniu gąbki.

Mi to nie przeszkadza.

W moim Coupe, jest dobrze, mam inne obicia,fotele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przeglądem tego nie było, więc nie wiem do czego zmierzasz. Nie wiem czy zdjęcie oddaje skalę zjawiska, ale takiego zagniotu ciężko nie zauważyć. Mam to auto od półtora roku, sprzątam w środku regularnie itd., na pewno bym zauważył tę wadę, gdyby była tam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ja fatalnie zagniotłem tylną kanapę - złożyłem ją, ale zapomniałem położyć uchwytu od pasa bezpieczeństwa który się wbił w kanapę. Po dwóch dniach jak ja podniosłem to się przeraziłem, kilkucentymetrowe zagniecenie o głębokości 2-3 cm, ale po paru dniach pianka się wyprostowała i nie ma po tym śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przeglądem tego nie było, więc nie wiem do czego zmierzasz. Nie wiem czy zdjęcie oddaje skalę zjawiska, ale takiego zagniotu ciężko nie zauważyć. Mam to auto od półtora roku, sprzątam w środku regularnie itd., na pewno bym zauważył tę wadę, gdyby była tam wcześniej.

 

Posiadam to auto, już prawie trzy lata, zauważyłem "zagniot" dopiero dzisiaj po przeczytaniu tematu. Też sprzątam i odkurzam regularnie. :)

"Zagniot" powstaje od użytkowania fotela, tkanina wiotczeje, rozciąga się, może też przemieszcza się względem gąbki. Ale fabrycznie jest też coś nie tak. Z jednej strony siedziska szew mam idealnie w zagłębieniu gąbek, idealnie prosty naprężony niepomarszczony. Drugi natomiast nie leży w tym zagłębieniu, dokładnie jak u Ciebie i tkanina marszczy się. Zdjęcia mogę jutro dodać.

Mam auto od nowości i tak jak napisałem fotel w 95% przebiegu jeździ pusty.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z jednej strony siedziska szew mam idealnie w zagłębieniu gąbek, idealnie prosty naprężony niepomarszczony. Drugi natomiast nie leży w tym zagłębieniu, dokładnie jak u Ciebie i tkanina marszczy się. Zdjęcia mogę jutro dodać.

Łapię o co Ci chodzi, ale jak dla mnie to nie to. Zresztą wrzuć zdjęcia jak to u Ciebie wygląda, chętnie spojrzę.

 

Dodano: 24 mar 2016 - 23:28

Byłem w ASO - nie przyznali się do zbrodni ;-)

Ale fotel dochodzi do siebie, prawie już już nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Witam

Ja trochę z innej beczki, ale odnośnie fotela pasażera w renault Megane 3 hatchback . A mianowicie z tyłu fotela pasażera gdzieś na wysokości górnego odcinka pleców pojawiło mi się małe wybrzuszenie . Wielkości paznokcia małego palca. Jak dotykam to jest to jakby od jakiegoś plastiku, jakby coś chciało się przebić przez tapicerkę. Czy może ktoś się orientuje co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!