Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 TCe 130 - pomoc w decyzji zakupu - trwałośc i koszty


endrju.m

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo Ci wyszło to spalanie. Moje na trasie 3600km (głównie autostrady i prędkość 130-140km/h) to 8,7l/100km

 

no to ciekawe historyjki tutaj czytam. Potrafię jeszcze zrozumieć wpływ stylu jazdy na spalanie ale jeśli na autostradzie wyszło Ci 8,7 to trochę mnie to dziwi. Właśnie w tych warunkach i przy takich prędkościach ( 140) oraz odpowiednich obrotach silnika ( około 4000), spalanie aktualne na kompie pokazuje około 10L/100km. A jest i 12l. Bo nie spotkałem autostrady idealnie równej. Są duże podjazdy i zróżnicowania terenów i spalanie ciągle rośnie. No ale może się mylę. Ogólnie Scenic 1,4 pali około 10l średnio i tyle trzeba brać pod uwagę. Nie czarujmy się ,że 1,2 będzie palił mniej. Skoro jak wspomniałem wcześniej w Fiacie 500L 0,9 Twin Air 105 KM też spalił dokładnie 10 L/100 w mieście Wrocławiu. !

Edytowane przez Krzychu
Błędny BBcode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Scenic, ale mi na autostradzie z 2800km wyszło średnie 8,52 (liczone z baku nie z komputerka, który pokazywał 7.5 :( ). Klima cały czas włączona, prędkości ~140/150 (w Niemczech). Silnik 1.4TCE. Megi jest niższa, wiec w Scenicu spodziewał bym się pewnie trochę wyższego spalania w trasie, ale raczej nie 10. 8.7 dla mnie brzmi całkiem ok :) U mnie tez komputer chwilowe pokazuje na autostradzie często po 10, ale średnia wychodzi dożo niższa. Na płaskim przy 130 chyba kolo 7 jest chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic nie tylko wyższy ale cięższy, więc w stosunku do megane musi spalić więcej - realne może być 1-2 litra większe spalanie.

Przy utrzymywaniu stałej prędkości waga ma marginalne znaczenie w porównaniu do oporów powietrza/opon, które będą robić zdecydowanie większa różnice. Zgadzam się, ze w mieście, gdzie się przyspiesza/zwalnia, na pewno waga zrobi różnice, może nawet taka jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okaże się za kilka lat i po 200/300 tys. km, dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć coś na temat trwałości jednostki napędowej. Moim zdaniem cel tych wszystkich zabiegów jest niestety jeden, kontrolowane ograniaczanie okresu życia produktu, w tym przypadku samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżdżę Meganką z silnikiem 1.2 130 KM od 3 miesięcy i jestem cały czas pod jego dużym wrażeniem. Elastyczność porównywalna z dieslem, kultura pracy - jak wcześniej było mówione nie słychać go i nie czuć żadnych drgań w kabinie. Podczas jazdy głównymi źródłami hałasu są powiewy powietrza i szum opon. Spalanie jak na obrazku w podpisie, chociaż muszę przyznać, że jeżdżę ekonomicznie głównie obwodnicą Trójmiasta i lokalnymi drogami. Po przejechaniu 9000 km smiało go polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jazda wyłącznie po mieście (krótkie odcinki), Start&Stop oraz klimatyzacja auto - średnie zużycie 8,7 l/100km (wg komputera).

Edytowane przez Gregi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!