Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda cieknie z dachu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny i wyeliminowaniu usterki. Wczoraj pakując zakupy do bagażnika mojego Grantoura zauważyłem wilgoć na plastiku trzymającym roletę bagażnika. Rozejrzałem się dookoła i zauważyłem, że nad okienkiem bagażnika jest ślad wildoci na podsufitce. Dodam, że po obu stronach. Skąd może podciekać?

Na zdjęciu zaznaczyłem miejsca, gdzie są ślady wilgoci. W bagażniku jest sucho.

thumb_hosting_zdjec_1457883452__woda.jpg

Dziękuję i pozdrawiam

pbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Czy gdyby ciekło przy antenie ślad nie powinien być na środku podsufitki, a nie po bokach? Oczywiście sprawdzę. Będę wdzięczny za następne sugestie. Po zastanowieniu wygląda to tak jakby były jakieś uszczelki przy relingach. Jest szansa, żeby gdzieś tamtędy woda podchodziła?

Na szczęście tydzień zapowiadają bez deszczu, może podeschnie i uda się zlokalizować to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z cieknącą wodą po lewym słupku.. przyjrzałem się probemowi zdejmując z szyby "uszczelkę" oraz od środka poszycie słupka, od góry na dach posłałem wodę i widzę jak cieknie w środku pomiędzy szybą a nadwoziem...

Czy jest możliwość uszczelnić taki przeciek w jakiś prosty sposób, czy trzeba na nowo szybę wkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo to ponowne wklejenie szyby, po słupkach to uszczelnisz bez problemu od środka, góre też dasz radę ,najgorsze dojście od dołu ,sprawdź czy nie masz wody pod wykładziną

bo elektryka Ci zgnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda prawdopodobnie tam jest, bo słabo świeci kierunkowskaz z tyłu od strony kierowcy.. pewnie kostka łącząca elektrykę, która jest pod fotelem kierowcy zaśniedziała i słabo przewodzi prąd. Idzie wiosna, więc trochę deszczu będzie, muszę uszczelnić tą szybę, tylko czym najlepiej? Chciałbym to zrobić we własnym zakresie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szyba nie była dobrze odtłuszczona lub nie naniesiony aktywator to będzie dalej odchodzić, lepiąc wkoło stracisz sporo czasu, klej i efektu nie będziesz pewny, a jeszcze możesz usmarować podsufitkę.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

U mnie niestety to nie korki od listwy do relingów.. Źle została wklejona szyba i po prostu się odkleja od nadwozia, tak jak pisał krzychu73. Uszczelniłem na miarę swoich umiejętności te miejsca i na razie jest spokój. Niestety pojawił się problem z brakiem komunikacji pomiędzy komputerem a czujnikami: zmierzchu i deszczu. nie rozłączałem taśmy, która idzie po lewym słupku. Styki sprawdzałem i są ok, ale niestety nadal nie działa, dodatkowo błędu nie da się usunąć.. Co mogło się zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem, ślady wilgoci na podsufitce  z prawej strony tylny słupek.  Ktoś wie jak zdjąć listwy żeby nie wyłamać zatrzasków? Relingi udało mi się zdemontować ale nie wiem jak poradzić sobie z listwami.

Edytowane przez bombola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!