Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamek centralny z pilota


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Użytkuję to autko od 2 miesięcy.

Jest to gablota dojazdowa do pracy, za psie pINIONDZe kupiona - więc się nie dopytywałem o centralny.

Ale...

z czasem zaczęło mnie to irytować. A już w ogóle kiedy upierdzielił mi się zamek drzwi kierowcy (prawdopodobnie jakieś ramię we wkładce pękło).

Więc zaczynam drążyć temat. fakty:

1. Pilot działa: bateria ok, diodka miga. Jednak wciskanie nie powoduje żadnej reakcji, ani BE ani ME ani pocałuj w dupę.

2. Auto zamyka się i otwiera za pomocą przycisku na pulpicie.

3. Bezpieczniki OK.

4. Nie mogłem zlokalizować odbiornika IR.

5. Wiązka kabli z przycisku pulpitowego "skręca" w prawą stronę (w stronę skrytki pasażera), co świadczyłoby, że gdzieś tam może być centralka.

 

Pytania?

Gdzie do cholery jest ta centralka?

Gdzie może być odbiornik IR - w osłonce górnego światła kabiny go NIE MA.

Jak dokopać się do centralki?

Jeżeli wiąże się to ze zdjęciem pulpitu środkowego to bardzo proszę o link do instrukcji. Moje szukanie nie namierzyło nic poza "dwoma torxami pod popielniczką".

 

Zabawnie jak się okaże, że z centralnego to tylko pilot został...

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra.

W załączniku pokrywka z odbiornikiem IR.

Ja czegoś takiego nie mam! Tzn jest pokrywka ale bez czarnej szybki IR'a!

 

Możliwe, że ten model nie miał tego seryjnie ????

 

Ech, trzeba będzie przerobić instalację sobie coś mi się wydaje.

 

P.S. Chwila ! Pilot, który mam nie jest na IR ! Moduł BSI - komuś coś to mówi? Gdzie to może być?

post-89750-0-67446000-1457955450_thumb.jpg

Edytowane przez maciejbilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa centralny za pomocą przycisku wewnątrz auta ,to nic bym nie kombinował z BSI ,czy z instalacją.Najprostsze rozwiązanie tak jak radzi cinas_. Kupujesz sterownik radiowy na Allegro dostosowany do megane ,jest też instrukcja i schemat montażu do przycisku wewnątrz auta.Jak masz trochę pojęcia o elektyce ,to Sam podepniesz.

Jedyny minus to dodatkowy pilot sterowania zamkiem ,ale są też piloty w formie "scyzoryka" ,przekładasz tylko własny grot kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra.

W załączniku pokrywka z odbiornikiem IR.

Ja czegoś takiego nie mam! Tzn jest pokrywka ale bez czarnej szybki IR'a!

I nie będziesz miał tego, bo nie masz kluczyków na podczerwień. Masz kluczyki już radiowe, bo masz phII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!