Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy Renault oszukuje tak jak VW ?


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę meganą kombi dci 110 z 2015 roku od 3 miesięcy, zrobiłem nią ponad 10 tys km, ale ani razu nie udało mi się nawet zbliżyć do obiecywanych przez Renault wyników spalania ( Cykl miejski / pozamiejski / mieszany 3,9 / 3,2 / 3,5 ) , które są dostępne w broszurze na stronie Renault Polska, te konkretne dane znajdują się na 13 stronie tej broszury.

https://www.renault.pl/content/dam/Renault/PL/pdf/brochures/megane-grandtour-brochure.pdf

 

Ostatnio robiłem nawet badania w jeździe pozamiejskiej , pojechałem A2 z Wawy do Strykowa i z powrotem , a dziś S7 z Wawy do Radomia i z powrotem.

Wykonałem resety spalania przed wjazdem na "trasę", zapiąłem tempomat na 100 km/h i jazda.

I okazało się , że we wszystkich 4 pomiarach wyszedł wynik 4.0 litra ON/100 km , raz wyszedł 4.1 litra ON/100 km.

Powinno spalać 3.2 litra ON/100 km, błąd jest rzędu 20%, to bardzo dużo.

Kurcze, co ja robię źle że to auto tak dużo pali?

Czy za szybko jadę, czy za wolno żeby uzyskać ten obiecany wynik?

post-195-0-91007200-1458842453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki producenta uzyskiwane są w laboratoryjnych warunkach, czyli nieosiągalnych na drogach. Ja bym na Twoim miejscu potraktował to jako "minimalne spalanie jakie może kiedyś uda Ci się osiągnąć".

Btw, próbowałeś przy 80 km/h? Wiem, że na autostradzie czy ekspresówce może to być trochę niebezpieczne, ale choćby na jakiś innych drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki podane przez producenta są osiągnięte na torze i w normalnej eksploatacji można się tylko zbliżyć do tych wartości ,a VW oszukiwał nie w ilości spalanego paliwa tylko w emisji spalin zresztą nie tylko oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że masz wersję Energy 1.5? Można to sprawdzić po kodzie silnika lub wartości Nm - Energy ma 260Nm, a zwykły 240Nm. Dla zwykłej wersji producent podaje 5,1 / 4,0 / 4,4. Jak już kolega pisał wyżej testy to nie życie, ale można się zbliżyć do tych wartości.

 

...wyszedł wynik 4.0 litra ON/100 km...Kurcze, co ja robię źle że to auto tak dużo pali?

Dobry żart :notacrook:

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki podane przez producenta są osiągnięte na torze

Jakby były na torze, to może by były do osiągnięcia, one są uzyskiwane na rolkach na stanowiskach badawczych.

Opony napompowane tak, że niewiele brakuje im do pęknięcia, odłączony alternator, odłączone wszystkie odbiorniki prądu, silnik jest nagrzany do roboczej temperatury.

Ciekawym przekrętem jest też stosowanie olejów bardzo lekkich pokroju 0W20, na których w normalnym ruchu auto by bardzo szybko wyzionęło ducha.

http://moto.wp.pl/kat,45754,title,Producenci-oszukuja-na-spalaniu-ale-to-nie-tylko-ich-wina,wid,16502131,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tą samą trasę bez włączonego tempomatu. Czasami jak sytuacja i szybkość na to pozwoli zdejmij na chwile nogę z gazu, by spalanie chwilowe było zero lub bliskie zera, a zapewne się zdziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataryniarz, tak to jest wersja ENERGY, na dodatek LIMITED z opcją START & STOP, akurat w trasie to nie ma znaczenia , a według specyfikacji Renault, właśnie ta opcja zapewnia w trasie spadek spalania o 20% , ciekawe czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to co powyżej napisałem i zapoznaj się z wklejonymi linkami, tym wcześniejszym i tym poniżej :)

http://autokult.pl/26344,normy-emisji-spalin-euro-oraz-badanie-nedc-o-co-w-tym-wszystkim-chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

przejrzałem te materiały, co podałeś linki.

Ale to nie do końca tłumaczy mojego problemu.

Bo jak auto jest badane w tunelu aerodynamicznym, to takie dane powinny być podane też w tej specyfikacji, a jak auto spala za dużo, to poza większym zużyciem paliwa wydziela tez więcej CO2, podobnie jak VW, a to już nie jest akceptowane np w USA.

Ja jestem zeźlony, bo mam Meganę dci 1,5 też kombi z 2009 roku, która spala o jakieś 0,5 litra mniej w trasie od megany z 2015 roku!

I to jak ma skrzynię tylko 5-cio biegową, zrobiłem nią 200 tys km, jak bym równo jechał setką to spali 3,5 litra ON/100 km, a w specyfikacji producenta były większe wartości.

Sam nie wiem co o tym myśleć, bo miał być taki super oszczędny silnik, a wyszło jak z obietnicami wyborczymi, wiadomo kogo.

Ciekawe, czy Renault dysponuje jakimś kierowcą testowym, który jest w stanie pojechać ze mną w trasę i pokazać, że to auto jest zgodne ze specyfikacją?

To co podaje Renault w specyfikacjach, to ja (i wielu innych klientów) traktuję poważnie, a nie jako marzenia producenta.

Bo jak nie, to można by spróbować reklamować ten towar "jako niezgodny z umową".

Bo to auto obecnie nie spełnia warunków umowy.

No chyba, że "w trasie" trzeba jechać 60-70 km/h na 6 biegu, żeby się zbliżyć do tych marzeń? Tylko tego nie ma w specyfikacji.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że " w trasie" trzeba jechać 60-70 km/h na 6 biegu, żeby się zbliżyć do tych marzeń? Tylko tego nie ma w specyfikacji.

Przy okazji nie zapomnij o odpowiednio niskim obciążeniu, napompuj koła do 4 barów, wymień oleje na lekkie, zdejmij pasek alternatora i pewnie osiągniesz obiecywany wynik zgodny z normą NEDEC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto również pamiętać, że jazda pod wiatr potrafi mocno zawyżyć spalanie. Jeżeli bardzo zależy Ci na niskim spalaniu to napompuj koła w tryb ECO.

 

Ogólnie to co podaje producent zawsze mija się z prawdą. Teraz Peugeot i Citroen zaczęli jako pierwsi w branży motoryzacyjnej mierzyć faktyczne spalanie w naturalnych warunkach - polecam zapoznać się z tym filmem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsza też miała FAP? Jak jest prawie pełny to wpływa na spalanie.

 

Ale to auto ma dopiero 10k km , jak FAP może być pełny?

Od nowości ma taki apetyt na ON.

Ciekawe , czy jest ktoś na forum, kto jeździ podobnym autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!