Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Każde auto ma filtr paliwa do Twojego z filtrona to PP 831/1. Może jest jak u mnie nad prawym nadkoklem koło zbiornika płynu spryskiwaczy. W dislu właśnie tam jest w takiej obudowie/koszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F. Paliwa z filtrona nie pasuje, nie jestem w stanie włożyć podgrzewacza do filtrona na dole są inne i chyba nie pasuje średnica. Musiałem założyć stary f. Paliwa :-(

Ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

A podgrzewacz lekko Ci wszedł. Bo ja mam ciągle banie co mogłem zrobić źle. Ale coś musi być nie tak skoro do starego lekko wchodzi a do filtrona na siłę nie da radę :-(

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur.... F. Paliwa z filtrona nie pasuje, nie jestem w stanie włożyć podgrzewacza do filtrona na dole są inne i chyba nie pasuje średnica. Musiałem założyć stary f. Paliwa :-(

 

Ktoś miał taki przypadek?

WOT oszczędności... ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

Ja akurat nie kupiłem Filtrona z powodu oszczędności, bo filtr co prawda nie jest najdroższy ale nie jest też najtańszy. Po prostu miałem (bo już nie mam) zaufanie do tej firmy. Kurde jak to jest możliwe, że wszędzie podają, że pp988/2 pasuje do mojego auto a okazuje się, że nie pasuje. Wydaja mi się, że musiałem coś zrobić źle, ale tam tak naprawdę nie ma co zrobić źle...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr jak najbardziej pasuje, ale do aut, które nie mają podgrzewacza, a tylko czujnik obecności wody w paliwie.

Numer referencyjny filtra z podgrzewaczem to wg. katalogu Renault 164008737R, a bez to 8201046788, czyli PURFLUX FCS770 lub właśnie Filtron PP988/2.

Fabrycznie był tam wkładany MECAFILTER ELG5453 lub PURFLUX FCS813, a Filtron nie ma zamiennika tego typu filtra.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

Dzięki Paweł to by miało jakiś sens i tłumaczyło moje problemy, ale nr który podałeś 164008737R jest do silnika 1.6dci a ja mam 1. 5dci. Znalazłem na fv z Renault z przeglądu przy 60tys nr f. Paliwa 164009384R i wychodzi na to że to może być tylko ten http://www.eurofrance.pl/pl/p/Filtr-Paliwa-Megane-Scenic-III-Fluence-164009384R-Oryginal-Renault/20720 Chociaż w zamiennikach podają też filtron PP988/2 :-) i bądź tu mądry.

 

Czy to jest prawidłowe wskazanie poziomu oleju, czy powinno być 5 kresek czy może 6 418b3f365f2fca7d86d8kihuai688caac786.jpg

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

 

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

164008737R jest do silnika 1.6dci a ja mam 1. 5dci

Wszystko się zgadza, jest do 1,6 dCi i większości nowszych 1,5 dCi (chyba 110 KM od 2011 roku).

164009384R

Filtron PP988/2 jest niby idealnym zamiennikiem tego filtra.

Czy to jest prawidłowe wskazanie poziomu oleju, czy powinno być 5 kresek czy może 6

Oleju jest wystarczająco, na miarce pewnie będzie trochę ponad połowę stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!