Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na tym filmiku o odgrzybianiu jest megane III i czy to właśnie tak wygląda z wyjętym schowkiem ?

Czy takie spryskanie tym środkiem załatwia całe odgrzybianie i ozonowanie ?

Co z pozostałymi elementami/przewodami klimatyzacji? Może to są dwie różne kwestie ozonowanie i odgrzybianie ?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale umiesz czytać co tam pisze? <_<

Technique pour nettoyer et assainir la climatisation sur Renault Scénic III et Mégane III .

 

na filmie masz odgrzybianie pianką parownika.

w kanałach to może być co najwyżej kurz, ewentualnie inne płyny, które niektórzy psikają w kanały.

 

ozonowanie to coś innego jest.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale taki napis mi się nie wyświetla, mniejsza z tym.

Czy poniższa kolejność będzie prawidłowa:

 

1. Wyjmuje filtr kabinowy

2. Odgrzybiam środkiem jak z filmiku (jaki środek polecacie? )

3. Zakładam nowy filtr

4. Jadę do serwisu uzupełniam czynnik chłodzący

5. Ozonuje (czy to jest już może zbyteczne skoro odgrzybilem ? )

 

Czy może w tej kolejności:

 

1. Jadę do serwisu uzupełniam czynnik chłodzący

2. Ozonuje (czy to jest już może zbyteczne skoro będę odgrzybial)

3. Wyjmuje filtr kabinowy

4. Odgrzybiam środkiem jak z filmiku (jaki środek polecacie? )

5. Zakładam nowy filtr

 

Czy może kolejność nie na znaczenia?

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tak. demontaż zgodnie ze sztuką czyli demontaż schowka, bo inaczej to masakryczne dojście

2) tak. ja stosuję piankę K2

3) tak

4) tak

5) można. chociaż widziałem takich artystów co to ozonowali auto przy uchylonej szybie lub drzwiach (jakoś muszą wprowadzić przewód do wnętrza). ja nigdy nie ozonowałem, więc nie wiem czy to nie jest przypadkiem placebo.

 

widzę że edytowałeś - odniosłem się do pierwszej piątki

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tak. demontaż zgodnie ze sztuką czyli demontaż schowka, bo inaczej to masakryczne dojście

 

To zależy od Twoich gabarytów :) (ja mam 170cm i drobną budowę). Na początku też myślałem, że będę musiał demontować schowek, ale postanowiłem najpierw spróbować bez demontażu. Wystarczy odsunać siedzenie ma maksa, wygodnie się ułożyc (bo wtedy to faktycznie masakra) i do działania. Ja wciskam się tam obiema rękami, wtedy idzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wystarczy odsunać siedzenie ma maksa, wygodnie się ułożyc (bo wtedy to faktycznie masakra) i do działania. Ja wciskam się tam obiema rękami, wtedy idzie szybciej...

Wymiana filtra to może i ok ale czy tak się też da odgrzybic. Widać cokolwiek bez zdejmowania schowka, czy robisz to na czuja wkładając filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że oprócz rąk, mam pod schowkiem również głowę ;) Tak wszystko widać, jeśli jesteś odpowiednio drobny (mały). Po prostu spróbuj to zrobić bez odkręcania schowka, a jak na żywo zobaczysz, że się nie wciśniesz, to wtedy go odkręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Filtr paliwa wymieniony, myśle że nie pasowanie filtrona to wina leży po mojej stronie. Dzisiaj też nie mogłem włożyć oryginału Renault i w końcu zauważyłem że jest tam też taki pierścień zmniejszający średnice który wyszedł wraz z podgrzewaczem. Przez co średnica nowego i starego była inna po zdjęciu pierścienia z podgrzewacza weszło lekko. Przypuszczam że tak samo było z filtronem ale wtedy nie zauważyłem tego pierścienia, ale wtopa. GAPA! No nic trudno przynajmniej czegoś się dowiedziałem :-(

2 . Filtr kabinowy zaglądałem dzisiaj bez wyjnowania schowka i wydaje mi się że powinno się to dać zrobić bez jego wyjmowania. Jest tam trochę miejsca. Dam znać jak poszło jak zaopatrze się w kabinowy filtrona. Podobno z poorzeczkami wzdłuż dłuższej krawędzie łatwiej się wkłada niż np Purflux (ma poprzeczki wzdłuż krótszej krawędzi)

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej wkłada się jak poprzeczki są w zdluz dłuższego boku łatwiej go scisnąć bez załamywania.Kupilem Mana na allegro w dobrej cenie ok 40 dyszki z http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6137165880 orginal

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!