Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

No i który wybrać ten 164008737R czy ten 164009384R :-(

 

Może lepiej ten 164009384R bo taki mam na fv z przeglądu w Renault czyli chyba teraz na takim jeżdżę...

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyne wyjście, tylko że nie chce mi się go ściągać i zakładać ponownie wolałbym ostatni raz zdjąć i założyć już nowy.

A czy ten bosch może być dobry czy w obecnej sytuacji ciężko stwierdzić

F 026 402 067

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten oryginał Renault jest dobry w sensie jakości czy może bosch byłby lepszy. Kurde już mam dość tych filtrów Paliwa :-(. We fiacie zamawiałem, wymieniłem i po sprawie. A tu trzeba się zastanawiać czy będziesz pasował czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz Paweł. Bo Twój post z tymi podgrzewaczami i ich braku znacznie rozjasnil mi te kwestie, więc na 99% pewnie zamówię tego z Renault który numer mam na fv z przeglądu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogów by wynikało, że ten filtr Renaultowski z faktury i Filtron, to jest dokładnie to samo.

Albo Filtron jest niedokładnie wykonany, albo na fakturze jest wpisany niewłaściwy filtr.

Porób zdjęcia i napisz maila do Filtrona, jakiś czas temu dość szybko reagowali na takie uwagi i starali się rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem telefonicznie problem do filtrona, opisałem w czym problem. Mają oddzwonić, czekam....

Filtorn nie miał przypadków, żeby ten filtr nie pasował do tego auto i według nich musi pasować, w Renault po numerze VIN potwierdzili mi, że ten filtr (jaki mam na fv) 164009384R pasuje do mojego auto. No i kuźwa już nie wiem... Zrobię chyba tak, podjadę do serwisu w którym proponowali mi wymiana filtra paliwa właśnie na tego filtrona. Sama zaś wymiana to koszt 30zł więc jak są tacy mądrzy to niech go włożą skoro ja nie potrafie :)

Przeszukałem już chyba cały internet :) i musi to być Renault 164009384R i jego zamiennikiem jest filtorn PP988/2.

Konkluzja albo ja jestem lewy i nie potrafię włożyć tego podgrzewacza albo akurat mój egzemplarz jest wadliwie wykonany...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najczęściej jeśli chodzi o filtry montujecie, co ludzie na forum używają w swoich reniach?

 

Brać tego Purfluxa czy może lepiej Bosch, Mann może Knecht a może ten oryginał Renault 164009384R?

 

Dodano: 18 kwi 2016 - 20:47

Ja kupiłem Boscha pasował idealnie, w zestawie miałem wszystkie oringi.

Rafał masz też 1.5dci 110km, masz może nr tego swojego Boscha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały ze znaczkiem Renault, to tak jak Ci już wcześniej pisałem produkuje Purflux, Mecafilter lub Mann.

Ja mam w chwili obecnej zamontowany filtr Bosch F026402067, który jest zamiennikiem Purfluxa FCS770 i Renault 164009384R.

Żeby było śmieszniej w hurtowni tylko tego mieli od ręki i był najtańszy z markowych (niecałe 120 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyli kupując Renault w sumie nie wiadomo co będzie w środku, ceny mam takie: Renault jakieś 114 plus wysyłka, Bosch na miejscu jakieś 121 Purflux na miejscu 147. Reszty nie znam cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!