Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie, z tym filtronem f. Paliwa to ewidentnie ja zaje... :-( teraz to wiem. Co do klimy w innym wątku piszą że się dobrze wkłada kabinowy filtrona ewentualnie kupię oryginał nawet tańszy niz niz filtron w frauto.pl za 41zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze poszukasz w necie wcale nie stare info, to wyczytasz ze ich filtry oleju lubialy miec defekt bypassa i caly niefiltrowany olej plynal na CMO. To wystarczajacy powod dla mnie (i nie tylko) by unikac tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba firmy bez wpadki.

Sofima wypuściła swego czasu filtry oleju, które miały brudną bibułę.

Knecht miał całą partie filtrów oleju, które były nieprawidłowo zrobione i zaczynały cieknąć po paru km.

Mann wadliwa partia filtrów oleju, w których był zablokowany zawór zwrotny i przepływ oleju był blokowany przez filtr, a inne korodowały.

Bosch miał wpadkę z filtrami paliwa, które po prostu go nie przepuszczały (zbyt duża ilość materiału filtrującego, który był za mocno zbity).

Tak więc jak widzisz każdej firmie zdarza się coś źle zrobić.

Przy niektórych wpadkach to, że filtr puszczał olej przez bypass, to naprawdę pikuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

tu masz film o odgrzybianiu.

ja też tak robię

Tego używasz?

, a może połączyć te dwie metody z Twojego i tego drugiego filmiku. Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak odgrzybiali klimę właśnie przez nawiewy i auto potem nie odpaliło.. okazało się, że pianka niby obojętna dla elektroniki to nie do końca bo zalała UCHa. Od tamtego czasu bardzo ostrożnie podchodzę do takich wstrzykiwań pianki przez wyloty powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

O ile w SCII psikałem w nawiewy (kilka razy odgrzybiałem) i nie było problemów, to w SCIII nie odważę się :)

Zresztą IMHO nie trzeba, jak się dobrze parownik odgrzybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

Rozumiem że parownik w MIII i SCIII i tj ten element który najbardziej jest "spryskany" tym środkiem jak na filmiku.

@mrarek z K2 używasz klima doktora?

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmiku widać jak wciska w miejsce filtra piankę.

po lewej stronie jak zerkniesz "do dziury" jest parownik (chłodniczka) a po prawej wnęka.

na filmie widać też, że psikają pianką do otworu, z którego chłodne powietrze leci na schowek.

 

psikam K2 klima doktor.

zawsze kupowałem do SCII pianki K2, razem z odtłuszczaczami do hamulców, zapachami membranowymi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

Po wymianie f. Paliwa napompowalem paliwo ta czarną gruszka. Są niewielkie pęcherzyki powietrza w przewodach paliwowych ale przed wymiana też były. Martwi mnie jednak to że dochodzą mnie jakieś dziwne odgłosy po wyłączeniu silnika słychać jakby jakieś takie przepompowywanie paliwa/powietrza sam nie wiem i na koniec jakby coś się odcina zamyka, jest takie syknięcie na koniec i cisza. To być może było i przed wymiana bo wcześniej nie zwracałem uwagi na to. Dzisiaj jak wsiadłem do auta i nawet przed włożeniem karty usłyszałem też takie przepompowywanie dochodzące jakby spod schowka. Kurde czy to może oznaczać że mi się gdzieś powietrze dostaje, auto dobrze pali i jeździ.

 

Do czego służy ten element zaznaczony zielonym kółkiem i żółtą strzałka z załacznika, może tj do odpowietrzania ?

post-78137-0-73764000-1462252281_thumb.jpg

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czym się martwić. Wszystko jest OK. W swoim 1.9 dci mam podobnie, tzn. czasami powietrze w przewodach, a to syczenie po wyłączeniu silnika pochodzi z okolic turbiny. Prawdopodobnie ze sterowania podciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

wyjałem stary filtr, po piskałem K2 u mnie wygląda to torche niż na filmiku zapodanym przez mrarek. Nie dam rady jak na filmiku psiknac w ten otwór na dole, tlyko miejsce gdzie był filtr. Poczekam z 1,5h az to ładnie wyschnie.

Mam tylko obawy o wkładanie nowego filtra (zakupiłem oryginał Renault, zeby paksi były wdłuż dłuższej krawędzie) czy sie nie pogniecie, wyjęcie starego to masakra, nie przejmowałem sie jak go wyjmowałem czy się pogniecie, no ale nowy pasowałoby by włozyć ładnie niepognieciony.

Mam nadzieje, że zanim będę wkładak ktoś zdąży mi tu podać jakies wskazówki/rady odnoścnie wkładania nowego filtra.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gophfer

Moje podsumowanie i spostrzeżenia może komuś się to przyda, dotyczy Megane III Grandtour 1.5dci 110KM z 2011r.

 

1. filtr powietrza - wymiana banalnie prosta, trzeba zdjąć pokrywę od akumulatora.

2. filtr oleju - da się wymienić od góry, trzeba trochę odgiąć przewody, klucz do filtrów wymagany

3. filtr paliwa - wymiana jest prosta, tak jak na filmach w necie dostajemy się zdejmując prawe nadkole. Trzeba zaznaczyć sobie który przewód biały czy dzielony gdzie ma być założony. W przypadku oryginalnego filtra Renault (made by UFI, china) sprawa ułatwiona bo są dwie kropki na filtrze zielona i biała. Ta wymiana najwięcej daje mi niepokoju czy aby na pewno filtr jest dobrze odpowietrzony, ale zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami, odpowietrzając ta czarną gruszką.

4. filtr kabinowy - powiem tak wymiana (ja nie wyjmowałem schowka) jest przechlapana za pierwszym razem. BARDZO WAŻNE KUPUJCIE FILTRY Z POPRZECZKAMI WZDŁUŻ DŁUŻSZEJ KRAWĘDZI. Nie wyobrażam sobie włożenie tutaj np. Purfluxa, chyba, ze pogiętego na maksa. Mała uwaga wkładając filtr kabinowy trzeba go lekko zgiąć w środku i wkładać pod skosem, bo przeszkadza lekko spód schowka. Jak już wejdzie tak ze 3/4 to spróbujcie go lekko cofnąć i ponownie do przodu aby się upewnić że nic się nie zagięło i nie ociera. Jak lekko się przemieszcza wtedy wkładamy dalej. Najpierw wkładać jakby górna cześć do środka a sþód później ładnie wskoczy na miejsce.

5 . wymiana oleju - korek spustu da siœ odkręcić klamką od drzwi (ja tak zrobiłem, ale za rok kupie specjalny klucz) ale jest stres że się urwie pęknie itp.

 

WIELKIE DZIEKI WSZYSTKIM ZA KOMENTARZE I OPINIE. Bardzo mi pomogliście, teraz już mogę powiedzieć że stałem się prawdziwym posiadaczem Renault :)

 

Specjalne podziękowania dla:

 

Pawel

mrarek

yogin74

mariuszekf

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek jest zdejmowany zależnie od upodobań bądź kubatury osoby to robiącej. Filtr jest pod przykrywką na 2 wkręty, przy czym sam otwór jest mniejszy od filtra. Stąd całe zamieszanie - po prostu poprzeczne żebra za nic nie chciały wejść bez gięcia. Przy wzdłużnych też trzeba ścisnąć filtr by wszedł, ale z racji ułożenia żeber jest to o niebo łatwiejsze, i nie powoduje trwałych odkształceń filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!