Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie cytuj wypowiedzi poprzedzających twoje własne posty!

 

Dowiem się jak wymontuje ponownie , bo w sobotę nie spisalem numerów. Ale w lutym 2015 na fv z przeglądu mam w pozycji filtr paliwa nr Renault 164009384R, którego zamiennikiem jest właśnie Filtron PP988/2 oraz bosch którego ty masz.

 

Byłem dzisiaj w serwisie Renault i widziałem ten filtr 164009384R i wygląda jak mój stary. Producent UFI made in china. I pytanie czy wziąć oryginał Renault UFI za 135 czy za 147 Purflux FCS770 a może Bosch F026402067 za jakieś 115-120

 

A i w Renault powiedzieli mi ze ten element który mi nie wchodzi do filtrona tj jednak podgrzewacz. Czujnik wody wchodzi od dołu gdzie jest za zaślepka/korek czyli moje auto nie ma czujnika wody

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przysiągł, że to jest czujnik wody, bo tak był opisany w którejś instrukcji wymiany filtra.

Wspieraj europejską gospodarkę, daj sobie spokój z chińskimi częściami.

Bierz Purfluxa, albo Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspieraj europejską gospodarkę, daj sobie spokój z chińskimi częściami.

 

 

Dobre :-) filtron made in Poland i nie pasuje :-(

Bosch sprzedawca mówi że made in china,

co do purflux to nie wiem gdzie go robią

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Bosch co jest u mnie jest z Bułgarii, a Purflux z Francji.

Z tym Filtronem zrób tak jak Ci mówiłem.

Jak będziesz wymieniał nakręć filmik, że podgrzewacza nie wchodzi, a do innego mieści się bez problemu :)

Wyślij do nich maila i wstaw na ich profil FB.

Powinni w końcu normalnie zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam bo Renault zaleca wymianę oleju i filtra co 30tys f.paliwa co 60tys. Ja obecnie mam zrobione od poprzedniej wymiany 16 tys,bo czytałem żeby w dci olej wymieniać co 15tys więc może ta wymiana f. Paliwa jest za wcześnie. Może wymieniać przez pół, czyli olej co 15tys a paliwa co 30tys,czyli f.paliwa co druga wymianę oleju. Jak to robicie ( wcześniej we fiacie wymienialem wszystkie filtry i olej raz w roku co jakiś 12-14tys)

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj filtr Boscha i wygląda tak samo jak filtron w środku, kurde nie wiem o co biega. Jedyny jaki widziałem co mógłby pasować to oryginał Renault....

Zamówiłem Purfluxa, mam nadzieję że chociaż on wygląda jak mój obecny filtr paliwa

Niestety Purflux FCS770 w środku wygląda tak samo jak filtro pp988/2 oraz Bosch, Mueller, Denckerman i Fram. Musze mieć chyba inny podgrzewacz, czy Wasz podgrzewacz/czujnik tak samo wygląda jak ten z załącznika

post-78137-0-60360300-1461672451_thumb.jpeg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj filtr Boscha i wygląda tak samo jak filtron w srodku, kurde nie wiem o co biega. Jedyny jaki widziałem co mógłby pasować to oryginał Renault....

 

Zamówiłem Purfluxa, mam nadzieję że chociaż on wygląda jak mój obecny filtr paliwa

Dlaczego nie kupiłeś oryginalnego Renault, skoro pasuje?

Myślę, że jednak to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Renault tj UFI made in china i myślałem że coś made in EUR lub PL będzie lepsze. Tylko dziwna sprawa za te zamienniki wyglądają tak samo a Filtron nie pasuje. Dla mnie to dziwne, że tylko mi nie pasuje, z drugiej strony włożenie podgrzewacza tj banalna sprawa więc nie ma tam co zrobić źle. Jutro będę widział jeszcze Purfluxa FCS813 niby do megane 1.5dci coupe tj ostatnia szansa jak nie to pozostaje tylko oryginał Renault UFI

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie właśnie o tych filtrach UFI i tj całkiem dobra firma. Znalazłem w Krk sklep z częściami do Francuzów i ten filtr mam za 119,chyba dobra cena jak za oryginał :-)

Zakupiłem oryginał Renault, w weekend montaż :-)

A teraz troszkę z innej beczki ale nadal kwestia filtrów.

W jakiej kolejności,

1. Odgrzybianie klimy

2. Wymiana filtra kabinowego

czy najpierw wymiana filtra i później odgrzybianie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!