Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

5 . wymiana oleju - korek spustu da siœ odkręcić klamką od drzwi (ja tak zrobiłem, ale za rok kupie specjalny klucz) ale jest stres że się urwie pęknie itp.

 

W Megane III 1.6 16V 110KM (2014 rok) również da się w ten sposób odkręcić i wiem to bo sam wymieniałem olej 2 tygodnie temu. Gdzieś na forum ktoś wrzucił kiedyś link do trójkątnego klucza, którym odkręca się korek spustowy w 1.6 16V 110KM, ale albo są dwa typy korków, albo ktoś miał jakiegoś "składaka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy macie jakiś legalny sposób na utylizację zużytego oleju? Ja oddaję auto na wymianę oleju do warsztatu tylko z jednego powodu - nie mam gdzie oddać zużyty olej. I w ten sposób muszę zapłacić 40-50zł za wymianę oleju wraz z filtrem, choć robotę mógłbym spokojnie wykonać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, zaraz po zakupie trzyletniego Megane 1.2 Tce wymieniłem olej w serwisie przy przebiegu 48000km i od razu w komputerze pojawiła sie informacja ile do kolejnej wymiany.

Potem wymieniłem własnoręcznie filtr powietrza i nie wiem jak to nanieść do komputera.

A może zostawić w spokoju i nie grzebać, bo co prawda wóz jest po gwarancji mechanicznej ale mam na prawie cały rok CarGarantie. Proszę o wskazówkę, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komputerze pojawiła sie informacja ile do kolejnej wymiany

Rozumiem, że chodzi Ci o komputer w samochodzie? Jeśli tak to po prostu serwis skasował Ci inspekcje olejową. W przypadku filtra powietrza nie ma czegoś takiego. Wymieniaj go co jakiś czas i tyle. Ja wymieniam przy każdej wymianie oleju (chociaż wg producenta powinienem co 90 tys.).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o komputer w samochodzie? Jeśli tak to po prostu serwis skasował Ci inspekcje olejową. W przypadku filtra powietrza nie ma czegoś takiego. Wymieniaj go co jakiś czas i tyle. Ja wymieniam przy każdej wymianie oleju (chociaż wg producenta powinienem co 90 tys.).

Ok. Jeszcze nie znam wszystkich komunikatów, które mogą się pojawić na ekranie. Ostatnio doszedł o wymianie płynu hamulcowego, bo zbliża się trzeci rok żywota auta. Co do filtra powietrza zalecenie co 60 tys. też mi sie wydało absurdalne. Już te 48 tys. było przesadą więc zaraz wymieniłem. W temacie olejów mam jeszcze pytanie czy ktoś jeździł te zalecane fabrycznie 30 tys. bez wymiany. Mój pojazd tak właśnie miał do pierwszej wymiany, ja wymieniłem teraz po kolejnych 18 tys. Z pewnych powodów (przebieg, wyposażenie) nie wycofałem się z zakupu ale nie wiem czy ten długi pierwszy okres jazdy na jednym oleju nie odbije się kiedyś czkawką. Zastanawiam się czy teraz nie wymieniać nawet co 10 - 15 tys, jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla tych co szukają tanich zamienników ( podróbek) odradzam filtry kabinowe firmy maXgear .

Poza przystępna ceną ( ~20 zł ) nic nie sprzyja ich założeniu do Megane 3.

Na fotce widać, że oryginał na poziome fałdki, które umożliwiają jego założenie , a podróbka maxgear ma fałdki pionowe, których nie można ścisnąć, aby je wsunąć w szczelinę filtra w megane 3.

post-195-0-99123000-1467226098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purflux tj dobra firma a też ma "fałdki" pionowe, a tak krytykowany filtron ma poziome, o niczym to nie świadczy :-)

Ja już miałem kupionego Purfluxa ale wyczytałem o tym że łatwiej się wkłada z poziomami i wymieniłem na oryginał Renault tj Mann :-)

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie filtr z lewej to jakaś makabra. Z 5 lat jeździł bez wymiany?

Filtr miał 2 lata, przebieg niecałe 60 tys km.

I nic nie wskazywało , że jest zapchany, bo nawiew działał bardzo sprawnie.

Tak mnie tylko naszło go wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja wciągałem, tylko moja żona , ona jeździ tym autem.

Ja jeżdżę też meganą ale z 2015 roku .

Do auta żony wsiadam tylko jak trzeba wymienić koła, dolać płyn do spryskiwacza itp.

A co ciekawe wcale nie zauważyła różnicy po wymianie tego filtra. Ale takie są pewno kobiety. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!