Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tarcze hamulcowe tył - ATE, SNR, SKF, TRW czy "oryginalne"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj przy wymianie opon powiedzieli mi w serwisie, że tylne hamulce i powoli przednie są do roboty tarcze i klocki i po podliczeniu wyszło prawie 1700zł.

Doradźcie mi jakieś tarcze i klocki na przód i tył, żeby hamowały a żebym nie splajtował.

Megane 2 2.0 16v kombi po lifcie.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze tylne np. kup w internecie - oryginały (są razem z łożyskami i pierścieniem ABS). Ostatnio na alledrogo za oryginalny OEM komplet dałem ok. 400zł. Przednie natomiast, dla ładnego wyglądu kupuje zawsze nacinane i nawiercane z Mikody (ok. 350zł), ale oryginały kupisz za około 400zł. Do tego klocki pewnie z 200zł (zależy jakie). Czyli mechanik weźmie jakieś 700zł, ale że kupi tańsze zamienniki i z rabatem w hurtowni to pewnie przytnie z 1000zł. Ja wymieniam sam i to nie jest rozrząd żebym się tak bardzo martwił, jak coś nie będzie tak. Jak boisz się kupować w internecie to idź do porządnego sklepu motoryzacyjnego i oni po VINie zaproponują Ci pewnie kilka różnych zestawów - w zależności od jakości i producenta. Jak sam nie wymieniasz to umówisz się u mechanika tylko na robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Patrix85 napisał:

Nie chciałbym żeby szybko się zjechały.

Będziesz dbał o zaciski to się szybko nie zjadą.

Wymiana jest prosta jak bułka z masłem, ale trzeba mieć klucz udarowy 32 i klucz dynamometryczny do dokręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, przymierzam się do wymiany tarcz hamulcowych i klockó na tył i zastanawiam się nad wyborem zestawu. Na aledrogo znalazłem zestaw tarczy OEM+klocki albo TRW albo ATE. Oba zestawy w tej samej cenie. Pewnie padnie na ATE bo widzę że dużo osób je poleca. Bardziej chodzi mi o wymianę nakrętki piasty. Czy jest to konieczność aby zakupić nowe czy można starą nakrętkę użyć? Czy może lepiej poszukać jakiegoś innego zestawu tarcz+klocków w cenie do ok 500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!