Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gałka zmiany biegów


piter1114

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Czy te naklejki dostępne są jeszcze?

 

Orientuje się może ktoś z was czy kapsel z gałki od biegów ale od laguny II będzie pasował do megany?

Mowa o kapslu 5biegowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że problem jest głownie z kapselkiem do 6 biegowej skrzyni.

Ale ja chciałem się pochwalić, że wczoraj za całe 13,5 PLN z przesyłką, rozwiązałem problem z kapselkiem ( a właściwie całą gałką ) w swoim CC

Mam co prawda skrzynię 5, i kapselek, jak to on, był wytarty, to i na dokładkę gałka była czerwona bo skórę mam w aucie czerwoną.

Nie podobało mi się to ( czyli ta czerwona stercząca wajcha ) więc kupiłem następująca gałkę na allegro:

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-renault-clio-iii-megane-scenic-i5976558234.html?snapshot=MjAxNy0wMi0xOVQxODo0MDozMS44NzdaO2J1eWVyOzU5OTViODEzYzcwOTFhODBmOWNlOWYxY2JkOWNlZWVjMWVkNzRlOGM0NjM4NDZjMDE2ZjE4ZjA4OTBjYjBlOTI%3D

 

A gałka ta ma kapselek nie dość, ze chromowany i grawerowany, to na dokładkę biegi są zaznaczone na czerwono.

Jak dla mnie super.

 

Wymiana gałki banalna - trzeba bardzo mocno pociągnąć do siebie, nie kręcić ! Bo mogą się połamać prowadnice plastikowe.

Ja musiałem się bardzo mocno przyłożyć, choć kawał chłopa ze mnie.

Jak już ją zdejmiecie, to pozostaje nałożenie tej kupionej za cenę 2 piw w pubie i cieszenie się takim oto widokiem:

post-97115-0-65457200-1488122070_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą gałką pod żadnym pozorem nie kręć.

Gałka siedzi bowiem na 3 plastikowych prowadnicach drążka lewarka i jak zaczniesz kręcić na siłę to połamiesz wszystko.

Ja, jak pisałem, zaparłem się mocno. Wrzuciłem sobie 2 bieg i siedząc na fotelu z całej siły zacząłem ciągnąc tę gałkę.

Udało się za 3 razem gdy już straciłem wiarę :)

 

Z tym, że ja naprawdę jestem kawał chłopa :) drobniejszym ode mnie zawodnikom może się nie udać :(

Wtedy pozostaje jedynie uderzanie delikatne od dołu gałki - a tego chciałem uniknąć.

 

I 2 uwagi:

- mój opis dotyczy gałki ze skrzynią 5, tą bez pierścienia do wstecznego. Jak jest w przypadku skrzyń 6 z pierścieniem, nie wiem

- przed próbą zdjęcia gałki, należy bądź to odpiąć ten srebrny pierścień od mieszka biegów na dole przy konsoli ( tak jest w moi CC ) lub rozpiąć mocowanie mieszka tuż na zakończeniu gałki. Inaczej jak gałka zejdzie ( dość dynamicznie ) to może naciągnąć i rozerwać mieszek.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Temat prawie przez rok nie poruszany, ale wydaje mi się, że problem zdobycia kapsla lub całej gałki nadal aktualny. Udało się może komuś pozyskać do 6 biegowej skrzyni ze wstecznym wrzucanym na szóstkę?

Spędziłem dzisiaj kilka godzin (polskie i zagraniczne portale aukcyjne) i bez powodzenia - nic nie znalazłem a moja gałka w Megane 2 całkowicie wytarta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich. Ostatnio przeglądałem aliexpress szukając gadzetów pod hasłem renault scenic 2 widziałem dużo kapselków plastykowych i srebrnych pięcio i sześcio biegowych a także całe gałki w cenie paru dolarów,  kupiłem sobie gałkę 5-biegową z niklowanym kapslem, wczoraj przyszła w cenie 4 dolarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!