Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

piter1114

Megane II phI Gałka zmiany biegów

Recommended Posts

Witam! Był już temat regeneracji wytartych napisów na gałce zmiany biegów, ale temat chyba padł...więc zapytam, czy oprócz org. i zamienników pasowałaby gałka od innego modelu?

pzdro.

Edytowano przez aston76

Witam.

A nie lepiej sobie kupić nową gałkę z grawerowanymi napisami.

Ja zakupiłem taką jak w linku i jestem zadowolony.

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-renault-clio-iii-megane-scenic-i5048967809.html

Farba na gałce mimo użytkowania juz 3 miesiące nie schodzi ani nie zmienia koloru.

Do Megane II pasuje z Clio III i Scenica II.

Pozdrawiam

moja gałka jest własciwie OK, tylko napisy wytarte, więc kiepsko to wygląda...poza tym szukam w kolorze jasnym, a to już większy wydatek.

A co powiecie o tym naklejka

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni dział :P

Potrzebuje gałki zmiany biegów albo tej górnej części z rozrysowanym schematem biegów.

Mam w swoim Megane II 1.9dCi 6 biegów gdzie wsteczny jest (do góry i jak 6) i nigdzie nie mogę takiego cuda zleźć..

Pomoże ktoś ? :)

Żeby kupić ładną gałkę na allegro to wyjdzie Ci ponad 100zł z przesyłką. Ja kupiłem oryginalną piękną nówkę u dealera za 180zł - jakieś 2 lata temu (do Scenica 2.0T) więc może najpierw sprawdź ile kosztuje nowa, może się nie opłaca kupować używanej.

Albo jak wyżej dorobienie takowego kapsla albo trochę cierpliwości i szukanie na spokojnie oryginału, trafiają się co jakiś czas, ostatnio nawet wrzuciłem link do aukcji takowego z gałką - poszedł za 87zł. Ciekawe czy ktoś z forum zakupił?

ostatnio nawet wrzuciłem link do aukcji takowego z gałką - poszedł za 87zł. Ciekawe czy ktoś z forum zakupił?

Licytowałem ja ale odpuściłem przy 80 :)

Ja do swojego kupiłem standartowy kapsel,coś takiego Kapsel gałki zapłaciłem 10,35 PLN,

Mocny, twardy plastik.Powierzchnia podobna do aluminium.Pasuje idealnie,Polecam .Może do Twojego w Chinach też coś się znajdzie ;)

thumb_hosting_zdjec_1461611376__s-l1600.jpg

Edytowano przez piter1114

ok ale znajdź mi taki do skrzyni 6-biegowej ze wstecznym po prawej stronie

Właśnie, do 6 biegowej skrzyni ze wstecznym za 6 sztuką jest to dostać...

Popatrz tu

nie ma takich u nich

Albo regeneracja albo troszkę cierpliwości i szukanie oryginału.

Nikt w obecnej chwili nie dorabia takowego zamiennika w PL (przynajmniej jakiś czas temu tak było). Kiedyś ktoś podrzucał link do ebay gdzie podobno były w sprzedaży takowe.

Witam.

Odświeżę trochę temat.

Tak jak przedmówca miałem problem ze znalezieniem kapselka czy nawet całej gałki zmiany biegów, gdzie wsteczny jest przy "6".

Postanowiłem podziałać.Z racji tego, że od niedawna posiadam ploter zrobiłem sobie naklejki z wskazanym schematem-załączam foto jak to wygląda.

Jeżeli chodzi o trwałość-1,5 miesiąca i z naklejeczką nic się nie dzieje, a wg mnie wygląda super:)

Jeżeli było by zainteresowanie większej ilości użytkowników-mógłbym wykonywać takie naklejki na zamówienie.Póki co dosteępne kolory to biały i czerwony.

Plusem jest to,że mogę wykonać obojętnie jaki schemat zmiany biegów, także do innych producentów i modeli samochodów:)

Może ktoś byłby chętny??:)Ja ze swojego małego "tuningu" jestem bardzo zadowolony:)

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

Michał.

post-81021-0-15573000-1479809938_thumb.jpg

post-81021-0-63325600-1479809957_thumb.jpg

post-81021-0-73627600-1479809972_thumb.jpg

A po ile taka impreza? :) Wygląda całkiem ciekawie.

Czy te naklejki dostępne są jeszcze?

Orientuje się może ktoś z was czy kapsel z gałki od biegów ale od laguny II będzie pasował do megany?

Mowa o kapslu 5biegowym.

Wiem, że problem jest głownie z kapselkiem do 6 biegowej skrzyni.

Ale ja chciałem się pochwalić, że wczoraj za całe 13,5 PLN z przesyłką, rozwiązałem problem z kapselkiem ( a właściwie całą gałką ) w swoim CC

Mam co prawda skrzynię 5, i kapselek, jak to on, był wytarty, to i na dokładkę gałka była czerwona bo skórę mam w aucie czerwoną.

Nie podobało mi się to ( czyli ta czerwona stercząca wajcha ) więc kupiłem następująca gałkę na allegro:

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-renault-clio-iii-megane-scenic-i5976558234.html?snapshot=MjAxNy0wMi0xOVQxODo0MDozMS44NzdaO2J1eWVyOzU5OTViODEzYzcwOTFhODBmOWNlOWYxY2JkOWNlZWVjMWVkNzRlOGM0NjM4NDZjMDE2ZjE4ZjA4OTBjYjBlOTI%3D

A gałka ta ma kapselek nie dość, ze chromowany i grawerowany, to na dokładkę biegi są zaznaczone na czerwono.

Jak dla mnie super.

Wymiana gałki banalna - trzeba bardzo mocno pociągnąć do siebie, nie kręcić ! Bo mogą się połamać prowadnice plastikowe.

Ja musiałem się bardzo mocno przyłożyć, choć kawał chłopa ze mnie.

Jak już ją zdejmiecie, to pozostaje nałożenie tej kupionej za cenę 2 piw w pubie i cieszenie się takim oto widokiem:

post-97115-0-65457200-1488122070_thumb.jpg

No właśnie dzisiaj się męczyłem,żeby tą gałkę wyciągnąć i nie dałem rady. Czyli jak,do góry ja podnosić czy jak?

Tą gałką pod żadnym pozorem nie kręć.

Gałka siedzi bowiem na 3 plastikowych prowadnicach drążka lewarka i jak zaczniesz kręcić na siłę to połamiesz wszystko.

Ja, jak pisałem, zaparłem się mocno. Wrzuciłem sobie 2 bieg i siedząc na fotelu z całej siły zacząłem ciągnąc tę gałkę.

Udało się za 3 razem gdy już straciłem wiarę :)

Z tym, że ja naprawdę jestem kawał chłopa :) drobniejszym ode mnie zawodnikom może się nie udać :(

Wtedy pozostaje jedynie uderzanie delikatne od dołu gałki - a tego chciałem uniknąć.

I 2 uwagi:

- mój opis dotyczy gałki ze skrzynią 5, tą bez pierścienia do wstecznego. Jak jest w przypadku skrzyń 6 z pierścieniem, nie wiem

- przed próbą zdjęcia gałki, należy bądź to odpiąć ten srebrny pierścień od mieszka biegów na dole przy konsoli ( tak jest w moi CC ) lub rozpiąć mocowanie mieszka tuż na zakończeniu gałki. Inaczej jak gałka zejdzie ( dość dynamicznie ) to może naciągnąć i rozerwać mieszek.

Powodzenia :)

Mi właśnie chodzi o 5biegówkę, czyli ciągnąć ją do siebie, czy do góry?

Edytowano przez aston76

Już prościej nie można - ciągnąć do góry :)

Ona musi się wysunąć z drążka zmiany biegów.

Nasadzona jest jakieś 10 cm.

Ok. Dzięki za info. Będziemy walczyć.