Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zamiana tarcz hamulcowych przód z 280 na 296 większe tarcze


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.03.2019 o 20:48, 3M11 napisał:

 Użyłeś czujników abs z M3 czy L3? Jeżeli z M3 to czy pasują w mocowanie od L3?

 

Użye były fabryczne z M3 - pasowały idealnie.

 

16 godzin temu, fourier napisał:

Masz może nr seryjne tych części? Podchodzą z dowolnej wersji silnikowej/nadwozia?

 

Numerów musiałbym poszukać. Poszukiwany dawca to Laguna III silnik 2.0. 1.9 już miał mniejsze tarcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bezpośrednio nie podejdzie żadne inny. Na alledrogo jest koleś, który sprzedaje zaciski z M3 RS z adapterami pasujące do normalnych meganek 3 ale z tego co pamiętam to koszt chyba +/- 3 tys. zł.

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko kosz tak jak mówisz około 3k i tarcze muszą być 330mm i felgi minimum 17. Myślałem o zastosowaniu innych zacisków ale nawet nie mam pomysłu od czego by pasowały. Zostaje mi chyba jakieś nawiercane tarcze i dobre klocki do tego i przewody hamulcowe w stalowym oplocie wtedy powinno się coś poprawić. A następnym razem jak będę miał do wymiany przednie tarcze i klocki to pomyśle. Apropo polecacie dobre klocki do tego auta mam ATE i nie jestem z nich zadowolony poszukuje klocków z dodatkami metalu w okładzinie ciernej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przedni hamulec ogarnięty teraz tył został i tu mam problem tylne zaciski mam elektryczne więc przeróbka z laguny 3 odpada ktoś ma jakiś patent na większy hamulec tylny?

Edytowane przez Szaman07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tak, ale wydaje mi się, że szkoda zachodu
W moim przypadku, M3 kombi z 9 roku było trochę kombinacji:

po zmianie oś jest węższa dlatego żeby wyrównać trzeba założyć dystanse bodajże 7mm

testowałem 2 zestawy klocków od laguny i oba piszczały przy czym oryginalne bardziej

czop z L3 jest na mniejsze śruby, dlatego żeby go wycentrować musiałem dorabiać tulejki

linki od ręcznego są za krótkie! Dlatego było sporo zachodu żeby ręczny działał. Ostatecznie zamontowałem od laguny 2 ale trzeba było je skrócić (zaciśnięte nowe końcówki )

przewody płynu hamulcowego też były za krótkie, trzeba było przedłużyć
śruby od koła są 14 (oryginalnie 12) więc przy oryginalnych felgach jest problem bo się nie mieszczą 

hamowanie ręcznego w czasie jazdy słabsze ale jak już zaparkuje to chyba mocniej trzyma

przy oryginalnym przodzie 280mm na mokrym albo piasku zdarza się efekt ręcznego przy hamowaniu

generalnie nie czuć dużej różnicy w hamowaniu M3 klocki trw a L3 klocki oryginalne. Mam wrażenie że L3 wystarczą na dużo więcej kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Przeglądałem forum laguny i znalazłem info, że można zastosować wyższe tarcze tylne żeby zniwelować te kilka mm różnicy. Zadziała to nawet jak całkiem niezły dystans, tylko trzeba się pilnować z ET

https://renaultlaguna.pl/forum/topic/165335-tarcze-hamulcowe-tył-od-laguny-coupe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!