Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi K9K 386: poprawione panewki, profilaktyczna wymiana?


Teg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czy ktoś ma potwierdzone informacje, że rzeczywiście w tym silniku poprawiono - i konkretnie co?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Drugie pytanie, ważniejsze: czy ktoś z Was przeprowadził w 1.5 dCi profilaktyczną wymianę panewek? Jest o tym temat, ale dla Megane II. Czy ktoś wykonał to, ale bez ruszania wału - same panewki i przejeździł już jakiś czas?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Megane III spełnia wszystkie moje wymagania, ale TCe jest bardzo mało, a 1.5 dCi się jednak boję.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

 

 

EDIT: No dzięki Prezes, zapamiętam :D To jak to jest z tymi panewkami w 1.5 dCi w Megane III?

Edytowane przez Teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to "raczej" mnie martwi. Byłem w warsztacie specjalizującym się w Renault podpytać, ktoś przede mną kupował tłok do takiego...

Pytanie moje brzmi, czy można wymienić same panewki i czy ktoś to zrobił i jeździł długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem w K9K 86 konnym co prawda w Megance 2 ale ten silnik był montowany też w trójce. Panewki wymieniane były przy 191 tyś bez szlifowania wału i przejechałem do tej pory tylko 15 tyś. Nie zapomnij o wymianie właściwej pompy oleju : patrz m. in. post 17

http://megane.com.pl/topic/30109-roznice-w-silnikach-15-dci/page__st__15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fantastycznie, nareszcie konkret! W jakim stanie był wał? Co ile był zmieniany olej przed wymianą? W silnikach po 2010 jest mocniejsza pompa oleju już. Dlaczego zmieniałeś, profilaktycznie?

Edytowane przez Teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie bo przebieg niemały jak na ten silnik a też nie wiadomo do końca czy prawdziwy. Wału nie oglądałem bo robił to mechanik. A olej zmieniany był co 15 tyś przez poprzedniego właściciela. Ja zmieniam co 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem przed trzecia wymiana oleju silnikowego w tym roku (co 10 kkm), na liczniku 160 kkm oryginalne i wlasnie sie zastanawiam, czy nie zrobic analizy oleju silnikowego m.in. na zanieczyszczenia mechaniczne. Koszt zapewne 100-200 PLN, ale moze by wyniki powiedzialy cos o stanie panewek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to robiłem w K9K 86 konnym co prawda w Megance 2 ale ten silnik był montowany też w trójce

Żaden silnik Z MII nie był montowany w MIII. Każdy silnik serii K9K w MIII ma inny symbol kodowy niż w MII. Te silniki mniej lub bardziej się różnią (też osprzętem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza mojego silnika po 10 kkm jazdy na oleju ELF RN0720.

Interesowało mnie tylko zanieczyszczenie i zużycie. Kondycja oleju po 10 kkm powinna być OK, więc w to nie wchodziłem.

 

Jeszcze komentarz w majlu:

W załączniku uzupełniony raport z badań. Jeżeli chodzi o dodatki uszlachetniające to każdy olej ma inne i nie mam dla nich wartości granicznych. Niestety nie znalazłem danych producenta oleju o zawartości boru, więc nie wiem czy w oleju świeżym występuje jego wysoka zawartość. Nie mamy tego oleju w swojej bazie danych i musielibyśmy go przebadać aby mieć wartości odniesienia. Cynk jest dodatkiem występującym w większości olejów i im jest go więcej tym lepiej (wartość ok 500 mg/kg jest ok).

Jeżeli chodzi o bor to jeżeli nie mam wartości odniesienia, a widzę że jest go dużo to sprawdzam zawartość sodu. Jednak sama analiza pierwiastków nie da jednoznacznej informacji o awarii. Sód może także pochodzić z innych źródeł: sól drogowa, woda z kranu lub ścieków, słone powietrze, dodatki składników w pewnych olejów napędowych jako substytut związki wapnia lub magnezu. Zagęszczacz do smarów.

Proszę obserwować poziom płynu chłodzącego i ewentualne zmiany w oleju silnikowym: tworzenie się mazistych osadów.

Miedź i żelazo, te pierwiastki są u pana w normie. Ich oznaczona zawartość jest naturalnym efektem eksploatacji silnika.

 

thumb_hosting_zdjec_1477586830__2016-10-26_raport_oil_test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się obawiam tych panewek.

Komuś z forum poleciały w Megi III panewki? Bo może niepotrzebnie się obawiamy?

Ja co prawda dużego przebiegu jeszcze nie zrobiłem swoją Meganką (a raczej moja żona) ale profilaktycznie zamierzam wymieniać olej co 10-12 tys. km i do paliwa leję olej 2T dla lepszego smarowania.

Lałem Orlenowski ale ostatnio zakupiłem LM.

Stosujecie też ten dodatek do paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2006 roku wprowadzono pompy oleju o tzw.zwiększonej wydajności. Bezproblemowo można wymienić panewki bez demontażu wału. W przypadku 1,5 dCi panewki są trochę starte, ale wał mieści się w tolerancji pomiarowej. Wystarczy wymienić same panewki + pompę oleju, po wcześniejszym pomiarze. Warto sprawdzić ciśnienia oleju na gorącym silniku

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem taki filmik na youtube: https://www.youtube....h?v=CePm6UPNOoo

Niestety w Megi III panewki też padają

Z tego filmiku co załączyłeś wynika że to właśnie nie panewki tylko wałek rozrządu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Videos

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 15 odpowiedzi
    • Nowy Bigster: Wyższy Wymiar Dacii
      Dacia prezentuje nowy model Bigster, który wprowadza markę na wyższy poziom, oferując unikalną propozycję w segmencie C-SUV. Ten model, zgodnie z tradycją marki, zapewnia bogactwo cech i technologii w przystępnej cenie. Bigster to samochód, który łączy solidność, przestronność i nowoczesne technologie, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
      • 0 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 10 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Używana Tesla z certyfikatem
      Niedawno trafiłem na wydaję mi się ciekawą opcję, żeby wejść do świata "elektryków". Chodzi o używane samochody marki Tesla, na stronie www.tesla.com/pl_PL/inventory/used - używane można wyszukać używane modele Tesli z certyfikatem. Zakładam, że są one po weryfikacji mechaniki i elektryki. Z tego co czytałem i szukałem w necie to akumulator w Teslach trzyma swoją pojemność całkiem dobrze nawet pomimo upływu czasu, pamiętam, że był z tym duży problem w Nissanach Leaf, które bardzo szybko traciły dostępną pojemność. Wracają do Tesli, to można wejść w szczegóły ogłoszenia, są real photos i co najważniejsze roczna gwarancja. Oczywiście liczę się z tym, że zaraz zostanę zjedzony przez fanów aut spalinowych (też je lubię), ale ... taka używana Tesla z gwarancją to może być ciekawa opcja.

       
      • 17 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!