Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda przy progu pod tylnym prawym siedzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam Megane II Ph I 1,4 16v 2006r.

 

thumb_hosting_zdjec_1466401092__2016-06-20_062152.jpg

 

To jest podłoga po tylnym prawym siedzeniem. Ostatnio przypadkiem przy wsiadaniu odchyliło trochę pokrycia podłogi i w sumie dobrze bo zauważyłem że na samym spodzie zebrało się delikatnie trochę wody. Obmacałem i na samym dole jest jej trochę a całkiem przy progu od zewnątrz idą jakieś kable. Gąbka wygłuszająca jest też trochę mokra.

 

Skąd to i jak to naprawić? Ktoś się z tym spotkał?

 

Przewertowałem to forum ale u wszystkich mokro było z przodu i lało się z podszybia ale u mnie właśnie z tyłu jest mokro.

Ostatnio ostro padało a auto stało i jeździło w te ulowy ale nic innego niepokojącego nie zauważyłem.

Jak myłem autko na myjce bezobsługowej to też nigdy niczego nie zauważyłem.

 

Ktoś coś poradzi?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie uszczelkę drzwi czy jest dokładnie dociśnięta do rantu. W tym miejscu podłoga jest prawie płaska wiec woda też może być z klimy czy podszybia. Popatrz na zdjęcie (belka w poprzek podłogi ma od spodu dziury) woda rozleje się po całej stronie. Jeżeli nie wyciągniesz prawej strony wnętrza, to się nie dowiesz. Poza tym inaczej i tak nie wysuszysz gąbki.

post-3433-0-91699400-1466453506_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i to mega mówiące wszystko zdjęcie. Zastanawiam się tam nie ma żadnych jakiś odpływów z tej podłogi czy progów?

A czy jest jakaś jeszcze inna możliwość dostanie się tam wody? (poza podszybiem, klimą, uszczelką drzwi) Chcę już za jednym razem sprawdzić totalnie wszystkie możliwości.

W jaki sposób i skąd tam może się znaleźć woda z klimy?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podłodze są zaślepki plastikowe ale zaklejone. Możesz je odkleić żeby woda spływała, a może delikatnie rozszczelnić. Myślę, że poza wymienionymi powyżej przyczynami nie ma innej możliwości dostania się wody. No chyba, że przeżarta od rdzy podłoga :) Jednak najlepiej pozbyć się problemu na dłuższy czas. Woda to ostatnio bardzo popularny temat :). LINK tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione. Jak widzisz na wcześniejszym zdjęciu ja wywaliłem całe wnętrze i jeszcze zakonserwowałem dodatkowo podłogę, przed następną wodą.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w żadnym wypadku nic nie odklejaj ani nie rozszczelniaj aby woda sobie spływała cały czas, są one zaślepione i tak ma być, co najwyżej na chwilę możesz je zdjąć aby spłynęła woda i ponownie je założyć . Tam nie ma typowych odpływów wody a są to otwory serwisowe i nie jest to przewidziane aby tamtędy spływała woda.

Od ponad 3lat mam SCII i nie miałem problemów z wodą w samochodzie, tylko dlatego że dbam o czystość podstawowych kanałów odpływowych raz do roku. Jak ktoś trzyma samochód pod chmurką to przynajmniej dwa razy do roku.

Zacznij od namierzenia miejsca którędy leci woda, jedna osoba do środka samochodu i obserwuje, druga z zewnątrz leje wodę wiaderkami, wężem ogrodowym etc... Po znalezieniu odpowiednio usuwasz problem. Zacznij od podstaw wielokrotnie wałkowanych na forum, najczęściej jest to wlewająca się woda z podszybia (zatkane odpływy podszybia) albo zatkany odpływ z klimy pod konsolą. Jak te miejsca będą czyste i drożne a woda dalej będzie się pojawiać to wtedy szukaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przedni schowek w podłodze, bo może być tam dużo wody. U mnie przyczyną zalewania auta była woda wlewająca się przez drzwi pasarzera. Uszczelnienie silikonem dekarskim boczku plastikowego rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobny problem w Megance II CC. Mam mokrą podłogę tylko pasażera z tyłu po prawej stronie. Tylko tam gdzie są stopy pasażera. Auto nie myte sporo czasu. Dach jest ok. Woda wleciała jak padało albo... Gdzie szukać tego odpływu z klimy ? Wzdłuż prawego progu jest sucho.

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się od ręki. Wewnątrz jest mokra pianka pod klimą oraz prawa strona podłogi. Najbardziej pasażer tył. Poszukałem pod autem tego wężyka. U mnie alu jestna całej długości wydechu. Odkręciłem mocowania alu i mocno pochyliłem aby poszukać wężyk. Jest bardzo krótki tuż pod blachą tunelu. Palcem go przepchałem i poleciał syf z wodą. Odciąłem zaślepkę aby nie blokowała odpływu. Auto zapalone i klima na full a spod auta wreszcie kapie woda. Pozostało wysuszyć wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meganach 2 jest po prostu jakaś wada konstrukcyjna - w drzwiach odpływ nie jest w najniższym punkcie. Przerabiałem temat ostatnio w trakcie tych wielkich ulew - lało mi się do środka przez nawiew i drzwi pasażera.. wody tyle że wyciągałem pompką od akwarium :mrgreen: Polecam zdemontować te wymyślne końcówki odpływów w podszybiu, przez to się tam zbiera syf. A w drzwiach u mnie jako-tako pomogło wsadzenie łapy przez głośnik i wyczyszczenie spodu z syfu. Pozbierał się dookoła tych źle umieszczonych otworów i dodatkowo utrudniał usuwanie wody ;)

Edytowane przez Kolasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymieniłem filtr kabinowy (błagał o litość). Dywan, pianki, płyta wysuszone farelką i spryskane środkiem przeciw pleśni. Przy okazji wyczyszczone i sprawdzone odpływy w podszybiu. Teraz widać jak woda kapie spod auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!