Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie znalazłem takiej opcji u siebie w komputerze. Co do oleju to ci nie powiem bo nie chce czegoś namieszać. Silniki z DPF mają z tego co się orientuje inne oznaczenia olei niż do starszych silników.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio że po przejechaniu ok 5tyś km muszę dolać trochę oleju ok 300ml,

I czym się kolega przejmuje. Jakby trzeba było wlać 1l na 1000km, to jest wtedy zużycie a tak spokojnie można jeździć. I nie zmieniaj oleju na gęściejszy, bo uszkodzisz zaraz silnik i turbinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to sprawdzić z tym kompem. Aston a wytłumacz mi jak ma uszkodzić się turbina i silnik bo jestem aż ciekaw? W meg ii wymieniłem i zrobilem ponad 30tyś km na gęściejszym oleju i silnik dalej był w b.dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. zimą olej jest gęściejszy niż powinien być i później dociera np do panewek po rozruchu, później zaczyna smarować turbinę. Ogólnie silnik po odpaleniu pracuje "na sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio że po przejechaniu ok 5tyś km muszę dolać trochę oleju ok 300ml, i regularnie dolewać co ok miesiąc dopóki nie zrobie ponownie serwisu.

Mam taki silnik, więc pytanie - olej jest spalany czy też gdzieś podcieka, bo nie piszesz?

Jeśli jest spalany, to albo przez turbo, które podaje albo przez nieszczelne pierścienie.

230 kkm to trochę za mały dystans, by już silnik się kończył :(

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u siebie na kompie i nie działa u mnie. Po 2 jak dolewasz olej to na bagnecie masz max czy tylko do połowy bagnetu? Pamietam że w mii jak dolałem na full to sam gubił olej do połowy bagnetu i tak do wymiany oleju zostawało. Ale sądząc po ilości dolewek to raczej za dużo łyka oleju.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy olej jest spalany czy wyciek. Raczej spalany.
no tyle to widać od spodu czy się poci silnik/turbo czy nie.

 

Co do doprecyzowania to wygląda to tak że do 5000km nie bierze nic a potem co ok 1000-2000 km muszę trochę dolać oleju. 300ml - 700ml w zależności ile przejechał czy 1000 czy 2000.
wygląda, że po tych 5 kkm to dużo żre tego oleju: pozostałe 5 kkm = 5 dolewek co 1 kkm x 300 ml to daje 1,5 litra! To IMHO przy takim spalaniu oleju silnik musi kopcić z niebieskim nalotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!