Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Renault Megane III ph III 1,2 Energy Tce 130 HB


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe wyczaiłeś mnie heheh. 6ty bieg 86/88 km/h oraz 5 bieg od 70-76 km/h. Taka droga była jechałem tyle ile można nawet miejscami za szybko. Czasem redukcja i przyspieszenie.  

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2018 o 08:09, darekgt napisał:

Hehe wyczaiłeś mnie heheh. 6ty bieg 86/88 km/h oraz 5 bieg od 70-76 km/h. Taka droga byla jechalem tyle ile mozna nawet miejscami za szybko. Czasem redukcja i przyspieszenie.  

 

 

Juz kiedyś wklejałem zdjęcie. Wyjazd do Włoch. Auta w ogóle nie oszczędzałem. Często szło 180 i więcej jak się dało. 

Tce to super oszczędne silniki ale ważne jest przewidywanie. ;)

72BCE053-0BBD-4472-BCB2-99697640D3C5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może włącz 6ty bieg :), mój samochód w trasie nigdy nie spalił więcej niż na zdjęciu - a robi trasy tylko po autostradach z prędkościami 150+

 

Przy naprawdę głupiej jeździe - mocno mi się spieszyło - spalił 8,9 - ale przy takiej jeździe to nawet Octavia 2.0tdi pali mi na tej trasie ponad 8 ropy.

 

 

ULM-Słupsk.jpg

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż dołóż kolego z 0,5-0,7l do tego co pokazuje komputer a wtedy się zgodzę. Kilkanaście razy sprawdzałem to co pokazuje komputer a co jest przy dystrybutorze w większości tym samym dystrybutorze i zawsze trzeba dorzucić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło, dlaczego w benzynowcach trzeba odjąć, a dieslach dodać do wskazań komputera. Przynajmniej tymi autami co jeździłem lub testowałem tak było. Nawet ostatnio podczas wspólnej długiej trasy wakacyjnej do CRO w której praktycznie nowa limuzyna Vovlo S90 2.0 diesel 240KM spaliła wg. zatankowanej ropy i paragonów ze stacji wyszło 7,84/100, a komputer wyliczył 7,5/100, a u siostry w 1.5dCi trzeba dodać do wskazań kompa 0,4 do 0,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten weekend, mimo iż jeżdżę na LPG, przegoniłem swoją Megi 1.4 TCe tylko na benzynie. 372 km z Gliwic na Podhale i z powrotem. Spalanie wedle komputera - 6,5 litra. Wedle dystrybutora (ten sam dystrybutor za każdym razem) - 6,83 litra. Czyli komputer przekłamuje w dół o jakieś 5%. W zeszłym roku zmierzyłem podobnie jeżdżąc cały bak na benzynie po mieście - też komputer wskazywał mniej, niż palił w rzeczywistości.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wprawdzie mam MIV z silnikiem 1.2 TCE, ale zapytam tutaj - bo macie w III-kach większe przeloty.

Mam przejechaną "ogromną" ilość km - niewiele ponad 2 tys. km :), oleju na razie na szczęście nie ubywa ale spalanie mogłoby być niższe. Teraz pytanie do tych co mieli nowe auta z tym silnikiem - czy rzeczywiście po paru tysiącach coś tam spada?

Zauważyłem, że przy emeryckiej jeździe pomiędzy wiochami (czyli mało miasta, ale prędkości do 100 km/godz) idzie zejść okolice 6 l/100 może ciut niżej. Ale trasa z prędkością ok 140 /godz grubo powyżej 7l/100.

 

Mam też niestety opisywany gdzieś na forum objaw poszarpywania zimnego silnika poniżej 2tys obr/min. Generalnie mam wrażenie że mapa paliwowa jest jakaś niedorobiona - na zimno go zalewa i szarpie i ogólnie podczas przyspieszania efekt wciśnięcia gazu do dechy daje mniejszy efekt niż wciskanie go może w 1/3 :?:.

Może ktoś z użytkowników 1.2 TCE się odnieść do ww?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • darekgt zmienił(a) tytuł na Spalanie Renault Megane III ph III 1,2 Energy Tce 130 HB

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!