Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe oświetlenie do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam planach montaż dodatkowego oświetlenia Led w mojej Megane 2 ph I i myślę nad czymś takim jak http://allegro.pl/swiatla-dzienne-flex-led-drl-super-white-12wat-i6348949419.html lub coś zewnętrznego na zderzak. Zastanawiam się jakby było z homologacja tej pierwszej opcji w lampie przedniej. Poza tym bo mam włączanie świateł automatyczne. Czy dało by się zrobić aby światła dzienne włączały się automatycznie po uruchomieniu silnika a gdybym wjeżdżał w tunel one się wyłączały i zapalały się mijania? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce coś upić co będzie w normalnej cenie i będzie dobrze świeciło. Po prostu taka aukcja mi wpadła więc pytam jak by z tymi paskami było. Jak nie ma homologacji to nie kupuję, pomyśle nad ledami na zderzak z homologacją. A co do dalszej części pierwszego postu dało by się tak zrobić ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz czujnik zmierzchu i będziesz korzystał z opcji automatycznego włączania / wyłączania świateł to bez problemu da się tak zrobić. Światła dzienne muszą tak działać że włączają się automatycznie (po zapłonie, albo po uruchomieniu silnika) oraz wyłączają się automatycznie gdy włączą się światła pozycyjne. Jak korzystasz z czujnika zmierzchu, to po wjechaniu do tunelu załączą się swiatła mijania (a więc także pozycyjne) co spowoduje wyłączenie świateł DRL. Podobnie będzie po zmierzchu - czujnik załączy światła mijania i wtedy wyłączą się DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wyłączają się automatycznie gdy włączą się światła pozycyjne (...)
światła mijania

 

Dodano: 02 sie 2016 - 12:02

Jak mogę sprawdzić czy posiadam ten czujnik ? Światła mam na pozycji "0" i włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika.

w SCII był przycisk z napisem AUTO z boku manetki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dalszej części pierwszego postu dało by się tak zrobić ?

A masz czujnik zmierzchowy w aucie? Jeżeli tak, to auto samo będzie sobie załączyło światłą mijania i gasiło światła do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła mijania

Nie jestem pewny, ale to chyba zależy od daty pierwszej rejestracji pojazdu. Po 31.12.2009 chyba nie są dozwolone pozycyjne + DRL (Do 31.12.2009 dozwolone pozycyjne + DRL, ale nie jest to warunek konieczny - mogą być same DRL). Tak, czy inaczej w każdym przypadku z czujnikiem zmierzchu to zadziała (wystąpi czynnik wyłączający / włączający DRL).

Edytowane przez darek_fsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem program Maxiecu i wyłączyłem opcje światła dzienne i gdy zaslonie miejsce za lusterkiem to światła się od razu same włączają i wyłączają po odsłonięciu. Czyli czujnik jest i działa. Tak wiec teraz poszukuje jakichś dobrych swiatel do jazdy dziennej w postaci ledow. Macie jakieś sprawdzone propozycje w rozsądnej cenie ?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

posiadam w mojej megane II czujnik zmierzchu, jak tu podłączyć światła do jazdy dziennej żeby w automacie w dzień świeciły dzienne a w nocy mijania.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!