Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe oświetlenie do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mrarek napisał:

Co do lamp podłużnych warto sprawdzić lampy WAŚ.

Dodatkowo wspiera się polski biznes bo produkcja jest koło Oławy (dolnośląskie).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może.

Ale WAŚ ma 24 m-ce gwarancji i jego wyroby są naprawdę I klasy (robi m.in. doskonałe komplety oświetlenia naczep).

Minus ma taki, ze lampy są droższe od tych z alledrogo i do kupienia w niektórych tylko sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrarek napisał:

Prawidłowa nazwa to "przeciwmgłowe" i jako przednie powinny mieć oznaczenie B.

F to oznaczenie tylnych przeciwmgłowych.

Przeciwmgłowe typu B – 02 B (dotyczy żarówek zwykłych/halogenowych)

Przeciwmgłowe typu F3 – 04 F3 (dotyczy żarówek zwykłych / halogenowych, ksenonowych i przede wszystkim LED)

 

Dostałem zdjęcia o lepszej jakości z tej aukcji i chyba jest ok.

IMG_0401.thumb.JPG.854729aee9d40d0dab95152a250c46c5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do sprzedawcy pytanie o treści:

"Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tą homologacją. Moduł ją ma, ale reflektor do którego go podłączę nadal nie ma homologacji jako światło do jazdy dziennej"

 

i dostałem odpowiedź:

"Po to ma modul".

 

Chyba jednak lepiej się trzymać od tego wynalazku z daleka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze poprosiłem znajomego mechanika który często  bywa na stacji kontroli pojazdow aby zapytał sie o taki moduł. Lampa w sumie jest używana jako światła dzienne przy światłach mijania ale jak to jest ze światłami drogowymi to nie wiadomo. Jak będę miał info to dam znać i rozwiejemy wątpliwości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mkonst napisał:

i dostałem odpowiedź:

"Po to ma modul".

Tak odpowiada większość sprzedawców z Internetu. Osobiście uważam, że to antyteza >>dobrego sprzedawcy<< i ciężko się u takich czegoś dowiedzieć. Pozostaje własne śledztwo i takie dyskusje jak tutaj.

 

Z tym obniżaniem mocy, to chyba stosuje Audi, niemniej ktoś tu już kiedyś napisał: światła drogowe świecą wysoko i wąsko, a światła dzienne mają świecić szeroko. Ale jest to jakaś propozycja, coby nie szpecić samochodu :arrow: @mrarek, jeśli znajdziesz chwilę, wrzuć proszę zdjęcie Scenica "dwójki" i "trójki" z tymi podłużnymi lampami. Jak pisałem, jestem przeciwnikiem takich lamp w Meganach, ale... nigdy nie mów nigdy.

Edytowane przez konwil
Merytoryka, merytoryka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jest to dozwolone. Gość na stacji diagnostycznej sam nie wiedział czy to będzie zgodnie z przepisami :-) ale kontaktował się z znajomym biegłym w tych przepisach i wychodzi na to że można. Nie jest to dozwolone tylko w reflektorach które używają żarówki H4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2018 o 19:49, konwil napisał:

:arrow: @mrarek, jeśli znajdziesz chwilę, wrzuć proszę zdjęcie Scenica "dwójki" i "trójki" z tymi podłużnymi lampami. Jak pisałem, jestem przeciwnikiem takich lamp w Meganach, ale... nigdy nie mów nigdy.

Pierwotna wersja w SCII miała światła pod tablicą rejestracyjną, ale przeniosłem je wyżej by były lepiej widoczne.

W SCIII od samego początku są w grilu. Zdjęcia fatalne, bo SCIII wygląda jak z "zębami"
 

2010-08 sc.jpg

2015-03 sc.jpg

2015-04 sc.jpg

2018-04 sc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - w Scenicu nie wygląda to źle. Wręcz nieźle. A w "trójce" wg mnie to prawie jak fabryczne - ładnie umieszczone. Też wolę jak światła dzienne są wyżej, niż niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!