Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III prośba o ocenę ogłoszenia


Jajex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Planuję zakup swojego pierwszego samochodu i biorę pod uwagę Renault Megane III.

Samochód głównie używany będzie do dojeżdżania do pracy (ok. 25 km w jedną stronę) oraz okazjonalnie jakiś dalszy wypad.

Z tego co się naczytałem to najbardziej zalecane konfiguracje silnikowe to 1.9 cdi oraz 1.4 tce.

Jak łatwo się domyślić - zdecydowana większość ogłoszeń w internecie dotyczy silnika 1.5 cdi.

Czy silnik 1.5 jest awaryjny? Polemizowałbym. Jestem zdania, że jak ktoś dbał to pojeździ. Jeśli dobrze rozumuję to obrócone panewki są efektem a nie przyczyną problemów z silnikiem :).

 

Po tym krótkim wstępie chciałbym zapytać was o opinię n.t. dwóch ogłoszeń znalezionych przeze mnie:

 

1. http://olx.pl/oferta/renault-megane-grandtour-1-9-dci-130-ps-klimatronik-tempomat-w-oryginale-zadbany-2011-CID5-IDgFpc7.html#2fce9d2e5e

2. http://uzywane.renault.pl/WyszukiwarkaSzczegoly/Renault/MEGANE/2009/1028178#TAB2

 

Jak uważacie? Odnośnie pierwszego - jedynie co mi się rzuciło w oczy to tylna klapa.

Drugie to przebieg 190 tyś. Jak najbardziej realny, tylko pytanie, czy za taką cenę to nie jest rytualne popełnianie harakiri?

 

Z góry dzięki,

Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znalazłem coś takiego:

Czy na pierwszy rzut oka, drodzy użytkownicy, odstaje coś od normy?

Dziś zadzwonię, zrobię mały rekonesans, pobiorę VIN i wypytam o wymiany oleju etc.

 

http://olx.pl/oferta/renault-megane-1-wlasciciel-bezwypadkowy-240nm-CID5-IDhpZfr.html#cc05084db1

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardziej preferuje auto starsze,ale bardziej zadbane i z mniejszym przebiegiem. Megan 1,5/110 KM,to sprawdzony i trwały silnik; Przestudiuj; http://megane.com.pl/topic/68206-megan-15-dci-110-km-nie-nadaje-sie-na-krotkie-trasy/. Auto z przebiegiem ok.200.000 km to ewentualne koszty ;

- konieczność wymiany rozrządu z pompą wody ,

- konieczność w większości przypadków regeneracji ; turbiny, egr , wtrysków , dwu-masy

 

Bardzo istotne, jak było eksploatowane dane auto;

- czy jest bezawaryjne i bezkolizyjne ,

- najkorzystniej jak ma jednego właściciela ,

- co ile km była wymiana oleju,(jeżeli co 30000 km, profilaktyczna kontrola panewek i ciśnienia oleju

silnika)

- jaki olej był stosowany ( filtr cząstek stałych )

- gdzie i na jakich trasach jeździło auto ,

- czy komputer nie wykazuje błędów ,

- czy silnik równo pracuje ,

- czy auto dobrze się zbiera i jedzie prosto ,

- jakie są ciśnienia sprężania w cylindrach ( tego nie da się zamaskować ani ukryć ),

- kontrola punktów bazowych nadwozia,

- oceny użytkowników ;http://www.autocentrum.pl/oceny/renault/megane/iii/silnik-diesla-1.5-dci-110km-2010-2011/

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie ten ostatni dieselek od pierwszego właściciela był zdecydowanie godny uwagi, szczególnie w tej cenie i jeśli był serwisowany w ASO (wiec masz wgląd kiedy oleje wymieniane itd):) Dla mnie jedna z ciekawszych ofert jakie widziałem z wklejanych meganek do oceny. oczywiście trzeba wszystko sprawdzić, ale wg mnie potencjał spory :P

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum po dłuższym namyśle i ochłonięciu auto odpuszczę.

Rocznik 2012, pierwsza rejestracja 2013. Użytkowanie przez 2 i 3/4 roku, co daje nam średnio 5.300 km / msc.

 

No tak, lepiej kupić sprowadzony z przebiegiem 380 tyś km cofnięte na słynne 180 tyś km, ewentualnie 220 tyś km jak to w Polsce... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet nie patrzę na oferty sprowadzonych zza granicy. Prędzej byłbym gotów przyjąć samochód po drugim właścicielu, byleby był kupiony w Polsce. Jak sprowadzać, to samemu. A jaka jest opłacalność takiego przedsięwzięcia - można sprawdzić ceny na autoscout24.

 

Dodano: 18 wrz 2016 - 17:46

http://www.olx.pl/oferta/renault-megane-grandtour-1-9-dci-131-km-1-rej-2010r-niski-przebieg-os-prywatna-CID5-IDhyg3H.html

 

Ten mi się jeszcze w oczy rzucił.

 

Dodano: 18 wrz 2016 - 18:50

Olej wymieniany co 15 tyś wg. obecnego właściciela. Jutro jeszcze poproszę o sprawdzenie VIN w aso.

 

Dodano: 19 wrz 2016 - 12:42

Cóż. Z vinu pani z Aso Renault wywróżyła mi że było robione coś z ogrzewaniem i (jak dobrze zrozumiałem) jedyna wymiana oleju jaka była przeprowadzona w Aso była po 64 tyś km w 2012 roku. I na tym ślad w ASO się urywa, w 2014r przejął go obecny właściciel. 2 badania techniczne (2015r - 120 tyś km, 2016r - 138.5 tyś km).

Z rozmowy ze sprzedającym dowiedziałem się że kupił samochód z przebiegiem 100 tyś jako poelasingowy. Sprzedający powiedział, że olej wymieniał co 15 tyś.

Fajnie, 1.9. Ale trochę dużo jak za kota w worku. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkiej odległości (masz chyba 30km pod Będzin) warto chyba pojechać i obejrzeć, przynajmniej wstępnie. Koszt przejazdu niewielki, a czasu to dużo nie zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnotowane wymiany oleju wykonane w trakcie użytkowania przez 1wszego właściciela co 30 tyś. W ogłoszeniu 2010, realna data rejestracji 2009.

Nie chce negocjować mówiąc że wie, co sprzedaje, zna wartość swojego samochodu i że nie ma nic do ukrycia.

Co ciekawe, cache na facebooku podpowiada cenę w tym ogłoszeniu na miniaturce 29 tyś zł, cache googlowski w snapshocie z 13 września pokazuje cenę 28 tyś.

Zdrowy rozsądek nakazuje mi odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floty wymieniają olej co 30.000km, ale na mineralny, mało osób o tym wie, ma być tanio, ciekawe że w Aso idą na coś takiego, tak jest np.w Toyota, w Renault pewnie to samo, tylko nikt o tym nie powie.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomgrandtour, są floty i FLOTY.

Auta z leasingu z firmy na "M" mogą tak może mieć, słyszałem o tym , że pogwarancyjne naprawy aut są robione w różnych garażach poza ASO.

Ale auta w leasingu z innych firm są cały czas robione w ASO.

Tak że warto sprawdzić z jakiego leasingu było to auto.

a wymiana oleju co 30 tys jest jak najbardziej OK, tak zaleca producent, np. w meganie z 2015 roku.

Mineralny olej w nowych Meganach w ASO nie przejdzie, jest specyfikacja producenta, której trzeba się trzymać, a odstępstwa grożą utratą gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel na maila wysłał mi 3 przeglądy co były robione z czego żaden z nich nie pokrywa się z tym wykonanym w ASO.

Może to komuś coś powie, 1wszym właścicielem był: "Armada fleet Managment".

Na maila dostałem takie cosie:

 

1serwis 29211 tys. km. Renault Retail Group Warszwa

desynfekcja klimatyzacji, filtr oleju,filtr przeciwpyłkowy, klocki hamulcowe przód, olej

 

2 serwis 59850 tys km.Point Fabiańczyk Warszawa_Łomianki

filtr oleju , filtr powietrza, f.przeciwpyłkowy

klocki hamulcowe tył i przód

tarcze hamulcowe tył

 

3 serwis 88297 KM MG group Sp.Zo.o Katowice

Filtr oleju, filtr przeciwpyłkowy, olej, płyn hamulcowy

 

Gdzie miła Pani z Aso mówiła że jedynie mają informacje o odnotowanej naprawie ogrzewania i wymianie oleju przy 64 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy nie pokrywa się, ale jeśli chodzi o daty to moje przeglądy ASO wpisywało dość swobodnie. To co widzę po zalogowaniu się na mojerenault czysto ma inna datę, opis zdawkowy itd... może samo ASO ma inaczej wewnętrznie, ale to co na stronie jest umiarkowanie dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!