Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w ocenie Megane 3


winek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem auta vw Passat b6 / mondeo mk4/ golf 6 / astra j / alfa romeo 159 / renault laguna - nie szukam nic konkretnego jak coś mi się trafi / spodoba/ podpasuje to się nie zastanawiam (na pierwsze auto szukałem starego mercedesa clk a kupiłem w tej cenie astre kombi ).

Niedawno spacerując po Ursynowie zauważyłem bardzo ładne megane kombi i od razu wpadło mi w oko. Aktualnie posiadam astre h kombi i chciałbym zmiany poszukałem w Intenecie innej wersji megane i trafiłem na coupe. Bardzo mi się to autko podoba i wydaje się być tańsze i świeższe od aut które oglądałem wcześniej. W ostatnim czasie mój budżet się skurczył więc szukam auta do max 26 tys.

 

W oko wpadły mi 2 ogłoszenia oba w czerwieni ( akurat kolor mi najmniej pasuje ) Prosił bym o pomoc w ocenie tych aut.

 

Aktualnie jeżdżę benzyną 1.6 105 km dla mnie wystarcza dlatego jeden z linków na dole to wałśnie podobny silnik.

Drugie auto ma 2.0 o mocy 180 km chciałbym chociaż raz w życiu mieć mocniejsze auto dlatego zastanawiam się też nad takim silnikiem. ( chciałbym wreszcie cos wyprzedzić na trasie ....bo z astrą jest krucho ale boje się kosztów napraw które mogły by zrobić ze mnie bankruta )

 

http://olx.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-coupe-2009r-krajowy-120tys-km-1-6-benz-CID5-IDhiiSD.html#38f5ac1b22

 

http://olx.pl/oferta/renault-megane-iii-coupe-2-0-16v-tce-180km-2008r-56-tys-przebiegu-CID5-IDhacrt.html#38f5ac1b22;promoted

 

Może macie jakieś porady albo zastrzeżenia co do tych aut silników stanu itp

Jeśli chodzi o silniki na ropę to także jestem skłonny taki kupić ale boję sie kosztów i nie wiem które silniki warte są świeczki jeśli wydaje się cała swoja kase..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał sprawdzić czy ci coupé odpowiada to pisz na pw to sie możemy na Ursynowie któregoś dnia złapać to sobie obejrzysz

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wiktorrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem w okolicy metra stokłosy na jednym z parkingów megane w czarnym kolorze z małym napisem limited po boku, podobne do tego z Twojego tematu Wiktorrod

 

Dodano: 11 wrz 2016 - 21:59

Dostałem też Vin tego auta z 2.0 może ktoś mi pomóc w sprawdzeniu ?

VF1DZ0K0640300431

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre auto już dawno kupiła by rodzina !!!! Ma jedną kartę startową, jest z Francji - więc wszystko wskazuje, że jest to rozbitek ściągnięty do Polski i tu wymieniona ćwiartka lub połówka auta. Koniecznie jechać do sprawdzenia na płytę celem sprawdzenia punktów nadwozia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zadzwonić i popytać. Auto sprowadzone w VIII/2015 a zarejestrowane w I/2016 r. Czyli przez 5-6 miesięcy było reanimowane. Podjedź do ASO i wszystko się dowiesz odnośnie przeglądu przed sprzedażowego

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę, nie kupuję samochodów sprowadzonych z zagranicy. Zobacz ile kosztuje ten samochód na stronie niemieckiej i wszystko będzie jasne. Nikt nie trzyma samochodu przez pół roku i nic z nim nie robi. Tak jak kolega wyżej zaznaczył, przygotowywał go do sprzedaży. Ja rozumiem pokusę, ale myślę, że nie warto. Poszukaj samochodu z polskiego salonu. To niekiedy trwa długo, ale się opłaca. Powodzenia.

 

Dodano: 14 wrz 2016 - 10:09

Wszedłem na stronę niemiecką i najtańszy kosztował 30.000 złotych (6.900 Euro) z przebiegiem 180 tys. km. Najdroższy 45.600 zł (10.500 Euro). Wszystkie z 2009 roku. Może to pomoże Tobie w podjęciu decyzji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech nie ma okazji, niemcy nie są głupi i nie chcą sprzedawać za darmo dobrych samochodów. Tak samo, Niemiec nie płacze jak sprzedaje, bo kupuje sobie nowe. Jednak do czego zmierzam. W październiku 2015r czyli nie cały rok temu, zakupiłem Megane III 1.6 prosto od Niemca z domu. 88 tyś km, pełen serwis ASO, jeszcze przed samą sprzedażą wymienił tarcze klocki i oddał na pełny serwis. Da się kupić w Niemczech samochód, jednak trzeba mieć trochę szczęścia. Jednak prawdą jest, że ten samochód nie nadawałby się na handel, bo po opłatach kosztował tyle samo co PEREŁKI z Polski. Jednak tutaj wiem co mam, posiadam zdjęcia ogłoszenia niemieckiego, numer telefonu właściciela, rozmowy, faktury, rachunki. Dlatego jak czytam, że nie kupuje się samochodów sprowadzanych to serdecznie pozdrawiam. Nie wszystko jest czarno białe, są też normalni ludzie. A od roku, poza eksploatacją, nie dołożyłem złotówki.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , dziadek z wermachtu musiał kręcić bączki na ręcznym przed kościołem. :)

Mi tarcze przednie w M3 wystarczyły na 160 tys km , tylne na 260 tys km , razem z klockami.

Wymiana tarcz przy 88 tys km to albo rozpusta , albo coś było kręcone na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!