Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zegarek w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od dwóch dni jestem użytkownikiem Renault Megane III Coupe z 2009 roku. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, jednak irytuje mnie pewne drobnostka. Mianowicie nie mogę ustawić zegarka na wyświetlaczu radia ;/ mam wersję bez navi, zwykłe radio z bluetooth + pilot po prawej stronie kierownicy, Sprawa wygląda następująco, zegarek pokazuje zupełnie inną godzinę niż jest, ciągle miga (zarówno godzina jak i minuty), ale czas odlicza normalnie. Przeszukując internet wchodziłem już w ustawienia radia, gdzie są ustawienia systemowe i tam powinna być opcja "ZEGAR" do ustawiania, ale u mnie tego nie ma, nie wiem dlaczego. Innym sposobem jaki znalazłem to przytrzymanie lewego, górnego przycisku na wspomnianym pilocie, do momentu aż zegarek zacznie migać, ale u mnie ciągle mija i po trzymaniu guzika nic się nie dzieje. Co jeszcze mogę spróbować? Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i powiedział, że też nie wiedział jak to ustawić i ciągle tak miał. Mnie to strasznie irytuje i tak tego nie zostawię, ale nie mam pojęcia co mogę zrobić. Myślałem, żeby odłączyć akumulator i po odczekaniu tych 20 min znowu spróbować trzymać przycisk na pilocie, ale wątpię czy coś to da. Zostaje mi chyba tylko aso, ale martwię się, że i tam mi nie pomogą, wtedy będę skazany na patrzenie na nieszczęsną godzinę... Bardzo proszę o jakieś rady. Może to trzymanie guzika powinno odbywać się poprzedzone jakąś funkcją, czy coś? Ja próbowałem przy włączonym radiu. Czekam na odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

 

Dodano: 04 paź 2016 - 17:12

OK, byłem dzisiaj w ASO Renault. Panowie na początku byli w szoku i patrzyli na mnie jak na głupka, który nie umie ustawić zegarka w samochodzie, potem ja patrzyłem na nich, jak we trzech główkowali co się dzieje. Suma sumarum nie udało się. Jedne pan stwierdził, że muszę się umówić do elektryka, bo gdzieś wyczytał, że opcję "Zegar" w radiu da się dograć z CLIP'a. Chyba nie mam wyjścia i muszę się umówić. Ciekawe tylko, czy faktycznie istnieje taka możliwość, bo jak nie to wyprodukowali mi samochód bez ustawień godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga :!:

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

 

Dodano: 08 paź 2016 - 09:59

Byłem wczoraj ponownie w serwisie, oczywiście "pan elektryk" podpiął komputer, zobaczył po przypisanym numerze vin, że radio jest z innego samochodu i powiedział, że nic nie da się zrobić i żebym w samochodzie miał zegarek to muszę kupić radio z samochodu o takim samym wyposażeniu, ale wtedy nie wiadomo, czy radio się zgra z samochodem i w ogóle będzie działało... Oczywiście wszystko trwało 5 min a zostałem skasowany jakby mi co najmniej nowe radio dali. Ewentualnie doradzili dokupienie od nich nowego "czystego" radia do programowania za bagatela 2 tys zł. Nie wiem co mam teraz w sumie zrobić, chyba kupię jakieś używane radio z takiego samego modelu i wyposażenia samochodu i może zadziała, bo w końcu to co mam teraz też jest z innego, a działa. Myślałem, że nie będzie problemu z dograniem do radia innego oprogramowania, ale tak jak mówiłem, wg. pana z serwisu nie da się.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Teraz jest cieplo w soboty mozna posiedziec na dworze dluzej to o 0 00 sciagnij kleme z akumulatora i bedzie godzina zgodna z tym co masz na telefonie czy zwgarku na reku maks roznica to minuta w zaleznosci jak szybko podlaczysz kleme ponownie po co kase wydawac a swoja droga dobry myk ze ktos dokupuje radia nie z tego poziomu wyposazenia niz auta

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.7 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była by możliwość resetu o 0.00 ale jeszcze zostaję miganie. Cinas udzielisz instrukcji jak wyłączy to w radiu. W menu nie mam opcji ustawiania zegara. Czytałem trochę forum i widzę że nie takie rzeczy robisz. Szacunk

 

Nikt nic nie napisze? Trzeba do kogoś od radyjek zanieś czy aso zostaję. Dzis trochę siedziałem na kompie i znalazłem w audio jakąś opcje godziny ale była dezaktywowana. Prosze o trochę zrozumienia renówke mam 3 tyg. więc liczę na pomoc.

Nikt nic nie napisze? Trzeba do kogoś od radyjek zanieś czy aso zostaję. Dzis trochę siedziałem na kompie i znalazłem w audio jakąś opcje godziny ale była dezaktywowana. Prosze o trochę zrozumienia renówke mam 3 tyg. więc liczę na pomoc. 

Megane 3 1.6 100 koni benzyna tak jeśli chodzi o ścisłość. Wersja uboga z Austri. Chcę założyć mikrofon czujnik opadow-zmierzchu lusterko fotochromatyczne i halogeny .Na razie walczę z radiem. Nie mam nawet taśm w slupkach do podlaczenia i kostek w wiazce głównej od deski.Taka nędza. Musze zrobic wiazke do mikrofonu.Wiem jest dużo manuali i je czytałem ale myślę że na forum są życzliwi uludzie ktorzy w razie czego posłużą wiedzą i pomocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś radio z samochodu, który miał nawigację a ty jej nie masz, to opcja ustawiania zegara jest w nim nieaktywna (zasadniczo w menu radia w ogóle jej nie ma). Z tego co się orientuję to kolega @cinas może je przeprogramować, co wiąże się najrawdopodobniej z wysłaniem do niego radia i opłatą za jego robotę. Alternatywą jest zakup radia na jakimś portalu i doprecyzowanie ze sprzedającym, czy radio aby na pewno pochodzi z samochodu bez nawigacji, wtedy opcja ustawiania zegara będzie aktywna. Wybór należy do ciebie, trzeba skalkulować po prostu koszty. A tak na marginesie to życzę wytrwałości w podnoszeniu standardu autka, satysfakcja po skończonej robocie - bezcenna ?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!