Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różne problemy z silnikiem


marek789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z silnikiem 1.5 DCi wymieniłem wtryskiwacz drugi bo była podobno uszkodzona elektrka wtryskiwacza na używany ale sprawny słychać różnice w pracy silnika na starym i "nowym" wtryskiwaczu. Ale mam dalej problemy:

- Dotyczy powietrza w paliwie mimo że filtr paliwa był wymieniany nie całe 2 miesiące temu. (Zamawiać nowy? Podejrzewam zawór zwrotny uszkodzony)

- Nie równa praca i dymienie na szaro silnika na zimnym silniku ale złapie tylko delikatnie temperatury i od razu pracuje inaczej tzn równo i bez kopcenia

- Dymienie podejrzewam że pojawiło się po czyszczeniu EGRa, bo po czyszczeniu program maxiecu pokazuje błąd ale nie można go skasować (sporadyczny)

Do tego program maxiecu pokazuje błędy:

DF025 - AKTUALNY - Połączenie jednostki diagnostycznej podgrzewania wstępnego; brak informacji dodatkowych

DF053 - SPORADYCZNY - Funkcja regulacji ciśnienia w rampie; na poziomie maksimum

DF053 - SPORADYCZNY - Funkcja regulacji ciśnienia w rampie; na poziomie minimum

DF053 - SPORADYCZNY - Funkcja regulacji ciśnienia w rampie; wysoki przepływ prądu powyżej maksymalnego

Jest ktoś w stanie pomóc w rozwiązaniu problemów z tym silnikiem czy czeka mnie wymiana wszystkiego po kolei aby usunąć błędy i aby silnik zaczął w końcu prawidłowo pracować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci clip. Masz błędy wygenerowane przez maxiecu i to wystarczy.

filtr paliwa był wymieniany nie całe 2 miesiące temu. (Zamawiać nowy? Podejrzewam zawór zwrotny uszkodzony

W tym filtrze nie ma zaworu zwrotnego i wymiana nic nie zmieni.

Powietrze bierze się z nieszczelności na wężykach, zmień na zwykłe gumowe fi 8 z opaskami. Wymień zwłaszcza ten między filtrem a zasilaniem pompy.

Za podłączenie clipa powinieneś zapłacić do 50 zł.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku auto, uzupełnij stopkę. Warto zapoznać się z tematem; http://megane.com.pl/topic/69890-opilki-metalu-w-paliwie-w-silniku-15-dci-do-roku-2006/ i wyciągnąć wnioski, póki nie jest za późno.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku auto, uzupełnij stopkę. Warto zapoznać się z tematem; http://megane.com.pl/topic/69890-opilki-metalu-w-paliwie-w-silniku-15-dci-do-roku-2006/ i wyciągnąć wnioski, póki nie jest za późno.

Auto z 2003 roku, czytałem już te tematy. Zacząłem dolewać olej do paliwa. Filtry i oleje wymieniam co około 10 tysięcy maksymalnie 15 tysięcy km tylko na ELFa, nie leje żadnych Castroli, Lotosów itd.

 

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Mówisz o tych Allegro ? Ile już przejechałeś na nich i jak się sprawują?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w megance córki ponad 2 lata temu, zrobione około 30 tys. km i sprawują się bardzo dobrze. W żadnym wypadku nie kupuj tańszych chińskich.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w megance córki ponad 2 lata temu, zrobione około 30 tys.km i sprawują się bardzo dobrze

Kolego, z którego roku auto, jaki system wtrysków, ile km ma zrobione. Proszę o więcej danych, bo meganek z różnymi silnikami 1,5 dci jest wiele

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, z którego roku auto, jaki system wtrysków, ile km ma zrobione

Przecież to logiczne, że wtryski delphi i rok produkcji przed 2006 bo potem już był siemens.

Samochód z 2004 r, 240 tys. km. Przebieg mało istotny bo przyczyną było syfiaste paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto podzielić się swoimi uwagami na ; [tu był niedziałający link], dla wiedzy innych, zapraszam ;Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006

 

Jak już podajesz jakiś link to rób to w sposób właściwy, a opisany w regulaminie. - Prezes

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!