Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa tempomat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj jadąc do pracy zauważyłem że przestał mi działać zarówno tempomat jak i ogranicznik prędkości - przy odpalaniu zapala się ikonka tempomatu, podczas jazdy po kliknięciu przełącznika nie ma żadnego komunikatu ani kontrolki.

Wcześniej wszystko działało, podejrzewam że może mieć to związek z podświetleniem przycisków szyb, które padły mi jakiś czas temu gdy zrobiłem małe zwarcie w przełączniku w tylnych drzwiach podczas wymiany żarówek na ledy. Gdzie szukać przyczyny, jest odpowiedzialny za to jakiś bezpiecznik? Bezpieczniki przy kierownicy - wszystkie sprawne. Do bezpieczników w komorze silnika nie zaglądałem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownicą masz zwijacz z manetkami do kierunków itp. Najczęstszym problemem jest naderwanie owej taśmy co powoduje awarie AIRBAG oraz tempomatu.

W twoim wypadku mogła naderwać się tylko w części, lecz problem może być gdzie indziej ale warto sprawdzić tą taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

nie powiem Ci czy dzialal wczesniej gdys auto kupilem 2 miesiace temu a przy zakupie poprostu nie dopytalem czy dziala czy nie poprzedniego wlasciciela

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uściśnienia jeszcze pytanie? Czy masz włącznik do tempomatu przy panelu regulacji świateł no i oczywiście przyciski na kierownicy? Pytanie może głupie, ale były przypadki,że osoby pytały dlaczego nie działa tempomat, a nie mieli któregoś z tych przycisków. Jeżeli tak to sprawdź włącznik miernikiem czy działa. Czyli czy jest przejście po naciśnięciu.

Jeszcze pytanie, czy ogranicznik prędkości też nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie przy kierownicy jak i na panelu regulacji świateł jest

 

ogranicznik prędkości tez nie załącza się

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź najpierw włącznik. Jak tempomat jest uszkodzony to przeważnie informuje o usterce na wyświetlaczu. Zależy jakie masz uszkodzenie, jeżeli to włącznik lub np. przerwany przewód to dojdziesz do tego mierząc miernikiem. Jak włącznik i przewody będą dobre to musisz szukać dalej. Pytanie czy tempomat działał wcześniej? Musiałbyś podłączyć samochód pod CLIPA i zobaczyć czy jest włączona opcja tempomatu. Tylko z tego co wiem jak nie jest włączona opcja tempomatu w komputerze to i tak kontrolka na prędkościomierzu się i tak włącza. Dlatego najpierw włącznik, później CLIP.

A może dla picu jest zamontowany na sprzedaż, aby podwyższyć atrakcyjność samochodu? Np. i tak musiał po wystrzeleniu wymienić poduszkę powietrzną kierowcy to kupił pod tempomat :)

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik tempomatu nie jest założony raczej dla picu, gdyż podpięta jest kostka. Nie sprawdziłem jeszcze jak jest z prądem bo nie posiadam miernika na stanie.

 

Może ktoś jeszcze podpowiedzieć który bezpiecznik ewentualnie jest odpowiedzialny za tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze po włączeniu tempomatu i probie sterowania nim z kierownicy nic się nie dzieje. Jeśli tempomat niby nie wyświetla komunikatów to czemu nie ma żadnej reakcji auta na przyciski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!