Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki silnika - wibracje


megiii3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;

Na ilu poduszkach wisi silnik w megane III ph1?

 

Mój problem polega na przenoszeniu wibracji od silnika na kabinę. Odczuwam to głównie na postoju gdy silnik pracuje na wolnych obrotach, aczkolwiek podczas jazdy też są wyczuwalne lecz w znacznie mniejszym stopniu.

Wymieniłem już główną poduszkę (tą z prawej strony) na oryginał i wibracje delikatnie zmalały lecz daleko jest jeszcze do ideału. Po przyłożeniu ręki do tej nowej poduszki nie czuć aby występowały jakieś drgania. Natomiast jak dotknę górnej poduszki silnika to czuć że cała drży, czy ona jest wszystkiemu winna czy trzeba szukać przyczyny jeszcze gdzieś indziej? Czy ta poduszka może drżeć czy nie ma prawa przenosić wibracji i należy ją wymienić? Jeżeli chodzi o pracę silnika to nie mam żadnych zastrzeżeń (aczkolwiek widać jak delikatnie się buja na boki na wolnych obrotach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wersji silnikowej. Tzw 'ósemka' u góry po stronie poduszki olejowej (po stronie pasażera) jest tylko w silnikach o wyższej mocy. W wersjach 86KM nie ma tej poduszki.

Chociaż w najnowszych 1.5 110KM chyba też ta poduszka nie występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak położę rękę na poduszce tej na górze od strony pasażera to wyczuwam duże wibracje i mam wrażenie, że to ona przenosi te drgania.

Wydaje mi się, że poduszka powinna te drgania tłumić - dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta poduszka daje o sobie najbardziej znać na zimnym jeśli jest zużyta. Jeśli po odpaleniu na zimnym trzęsie budą to prawdopodobnie będzie to.

Natomiast jeśli drgania sa mocniejsze przy przyspieszaniu (charakterystyczne buczenie) itd to może być poduszka tylna - lizak, wymiana 10min w kanale. Myślę, że skoro wymieniłeś główną już to ta dolna pewnie jeszcze prosi się o wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wymieniłem tą dużą olejową i zastanawiam się nad wymianą pozostałych, ponieważ wibracje dalej są mocno wyczuwalne.

Zacznę chyba od tej poduszki górnej z linku, ponieważ jak ją dotykam to czuję, że cała drży tak jakby straciła właściwości tłumiące.

 

Dodano: 29 lis 2016 - 16:25

Ostatnie pytanie; Która dolna poduszka silnika może mieć większy wpływ na wibrację kabiny? Wibrację odczuwalne również na pedałach oraz delikatnie na lewarku zmiany biegów.

Zaczyna mnie to auto lekko irytować już.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć na forum. :!: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wymieniłem wszystkie poduszki (olejową, lizak na dole i od skrzyni biegów), z wyjątkiem lizaka przy poduszce olejowej. Niestety nie pomogło i trzęsie dalej. Jeżdżę tak już kilkanaście tyś km. Być może to koło dwumasowe, lecz poza wibracjami nie ma żadnych objawów wskazujących właśnie na dwumasę.

Napisz jak już uporasz się z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio u innego mechanika stwierdził, że poduszki są OK, wykluczył również dwumasę.

Nie chciał nic na ślepo wymieniać, żeby naciągać na koszta i zalecił wizytę w ASO.

Chwilowo odpuszczam temat, może jak się zrobi cieplej to samo minie.

PS

Zauważyłem, że gdy ruszam delikatnie puszczając sprzęgło bez dodawania gazu to auto zaczyna mocno szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 13.12.2016 o 18:45, megiii3 napisał:

Byłem ostatnio u innego mechanika stwierdził, że poduszki są OK, wykluczył również dwumasę.

Nie chciał nic na ślepo wymieniać, żeby naciągać na koszta i zalecił wizytę w ASO.

Chwilowo odpuszczam temat, może jak się zrobi cieplej to samo minie.

PS

Zauważyłem, że gdy ruszam delikatnie puszczając sprzęgło bez dodawania gazu to auto zaczyna mocno szarpać.

 

Witam, czy udało się zdiagnozować problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 Omyłkowo zamieściłem wpis w innym temacie. Powtórzę :

U siebie mam zużytą poduszkę dolną. Na forum czytałem że najlepszy wybór to Hutchison bo Sasic nie koniecznie się sprawdzają. Problem w tym że oryginałów ani Hutchison'a nigdzie nie widziałem. Nie wiecie gdzie można kupić ?

poduszka 554900001R.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!