Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Drodzy użyszkodnicy ;) mam problem z moim grandtourem 1.4 tce którego świeżo kupiłem.

Zasięg na pełnym baku najpierw pokazał 80km i rósł do 340 ( na dystansie 30 km ) i stanął na tym poziomie przy pełnym baku.

Spalanie podaje jakieś kosmiczne, przy 100km/h na drodze expresowej na 6 biegu i zapiętym tempomacie pokazuje 9-10 litrów.

Ktoś może wie z czym to może być związane?

Pozdrawiam

Radek

 

Dodano: 25 sty 2017 - 00:17

Nikt nic ? Gdzieś czytałem że może pomóc wejście w menu serwisowe, nie wiem tylko czy znam dobrą kombinację hamulec + jeden z przycisków menu + start zapłonu ?

Edytowane przez Bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Niestety nie liczyłem tankowałem go dopiero 2 razy, ale to chyba nie ma znaczenia bo 10 litrów przy 100kmh nie pali na pewno

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok doleje do pełna na stacji, przejade 100km i zaleje tam ponownie, zobaczymy ile wyjdzie.

 

ps. W mieście bez korków (Szczecin) pokazuje mi że pali średnio ( narazie 50 km po mieście ) 14,5 litra :(

 

Dodano: 25 sty 2017 - 20:58

Zapakowałem go znowu do pełna, przejade 100km i wrócę pod ten sam dystrybutor, zobaczymy czy spalanie się potwierdzi.

Przy okazji zrobiłem kolejny test i przejechałem "emeryckim" tempem 80km/h 6b. na tempomacie 20km non stop i pokazuje mi 7,8 litra na tym odcinku to prawie 2 razy tyle co w skodzie Octavii 1,4 tsi ( 4,5 litra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo za duzo O_o u mnie scenic z tym silnikiem pali przy 100 km/h spokojnie 6-7 max albo i mniej. W miescie schodze do 9,2 - 10L A scenik jest ciut ciezszy od megany. Cos przeklamuje komp albo cos jest uszkodzone i faktycznie pali jak smok...

 

U mnie po tankowaniu do pelna i skasowaniu kompa od razu mam dystans kolo 600 Km czy cos kolo tego.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie!

Niestety to jednak nie komp, zrobiłem 2 próby i obie pokazały że komputer pokazuje idealnie. Spalanie na komputerze po 70km trasy jak emeryt i 30 km muskania gazu w mieście ( naprawdę umiem jeździć eko ) pokazało mi spalanie 10,8, najgorsze jest to że podjechałem pod dystrybutor (ta sama stacja i ten sam pistolet ) i po przejechaniu 99,3km weszło dokładnie 10,72 l do pierwszego odbicia. Wg wszystkiego co znalazłem w necie i na tym forum to ok 3 litry za dużo ...

Ktoś ma jakieś pomysły? Dzisiaj jadę do ASO w Szczecinie zobaczyć czy coś pomogą.

 

Dodano: 30 sty 2017 - 09:55

Ps. Zmieniłem tytuł tematu, proszę moda o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być prozaiczne rzeczy typu: któryś hamulec trzyma, albo filtry do wymiany (aczkolwiek wątpię by tak było), czy coś w stylu przepływomierz walnięty, po jakieś poważniejsze rzeczy z wtryskiwaczami i innym osprzętem. Mam nadzieję, że szybko znajdą problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec można wykluczyć bo nie ma objawów na luźnym toczeniu się i nie ściąga auta. Megi była 10k km temu na przeglądzie w ASO Renault w DE ( a propos filtrów ). Jeśli był by problem z wtryskami wydaje mi się że walnął by jakiś błąd na desce, a nie okazuje nic, tak samo jak dynamika pewnie by ucierpiała a tu auto idzie jak złe... Podjade dziś na serwis i zobaczymy czy clip coś pokaże.

Edytowane przez Bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej taki jest plan, wymiana filtra i świec na zalecane przez ASO oraz wymiana oleju na Valvoline Synpower MST C3 5W40, zastanawiam się jeszcze na płukanką. Turbo jutro będzie przeglądane.

Prócz tego wszystkiego ASO zaktualizuje mapy bo ponoć była jakaś aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płukanką bym się wstrzymał. Auta nie masz od nowości.

Korzystniej jest skrócić I interwał wymiany oleju np. do 6000 km .

Wybór Valvoliny - to b.dobry wybór ,

Na początku 2011 w 1,4 TCe - poprawiono ;( uzupełnij stopkę )

- dolot,

- mapę wtrysku ,

-zastosowano ciut dłuższą skrzynię biegów ;

Warto przeczytać o świecach ;Wymiana świec w silniku zasilanym LPG

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest 3 w domu ( 2 służbowe ) i nie planuje robić nim przebiegów większych niż 10tyś km na rok wiec wymiana oleju będzie raz w roku ( ww Valvo ).

Megane jest z 11.2009 wiec przed poprawą. Skrzynia na pewno jest krótka, mapę mi dograją w serwisie, a o dolocie nic nie wiem, można to zrobić i czy daję to wymierną korzyść ?

Dziękuje za lekturę o świecach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystko okazało się ok a wciąż miałbyś wysokie spalanie to może to byc sonda lambda. Dwóch znajomych (akurat nie w renaul, jeden fiat, drugi audi) mieli kosmiczne spalanie (na poziomie 12-15l na 100 km) przy spokojnej jeździe. W obu przypadkach po wymianie sondy spalanie wróciło do normy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za info, na pewno zwrócę uwagę mechanika na ten element! <ok>

 

Dodano: 09 lut 2017 - 18:23

Siemka Ponownie ;)

Jestem po wizycie w serwisie i co następuje:

Była niedawno jeszcze jedna aktualizacja oprogramowania silnika 1.4 tce ( w serwisie powiedzieli że to z 2016) i została wgrana.

Sprawdzone na kompie zostały błędy ( nie było żadnego ) i parametry silnika (doładowanie, wtryski i reszta parametrów książkowa )

Po aktualizacji oprogramowania spadło minimalnie spalanie ok 0.5L do 1L wiec nadal jest sporo za dużo. Zrobiłem trasę 100km ( Szczecin-Stargard-Szczecin ) i spalanie przy prędkości 80-110km/h: 9.3L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!