Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały wątek i już miałem zaproponować przegonienie z butem w podłodze po autostradzie ale się okazało, ze autor wpadł na ten sam pomysł. Zdarza się, ze komp wszystkich błędów/nieprawidłowości nie wychwyci albo testerzy nie wiedza czego i jak szukać podczas jazdy testowej patrząc na parametry w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony sprawa jest co najmniej dziwna bo przy zapchanym kacie wzrost/spadek spalania nie byłby tak drastyczny (i dynamika by była inna) dlatego obstawiam sondę lub jakiś czujnik, który się naprawił po przegonieniu. Napisz co zostało stwierdzone będzie dla potomnych.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Ja w swoim egzemplarzu wymieniałem kata bo pękł w nim wkład.

Po pierwsze było słychać grzechotanie tego wkładu przy odpalaniu i ruszaniu a po drugie po jakimś czasie wywalało komunikat o sprawdzeniu układu wydechowego.

Także to raczej nie to. Spalanie było większe owszem ale może o 1l maksymalnie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co zostało stwierdzone będzie dla potomnych.

 

Jak tylko ze 100% pewnością ustalimy co było przyczyną nie omieszkam tu tego pisać ;)

Dziękuje Panowie za podpowiedzi ;)

Edytowane przez Bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Zrobiłem w końcu trasę ok 250km. Średnia prędkość w okolicy 109km/h, spalanie wg komputera 7.2l/100km. Czy według Was jest ono za duże/w normie? Mi się ciężko wypowiedzieć bo auto mam od niedawna. Pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia prędkość w okolicy 109km/h

To się kolega w Macierewicza bawi?? Bo aby była taka średnia to trzeba gnać dobrze powyżej 140km/h. I dlatego jest takie spalanie a nie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc tak na tempomacie przez około 100km mam identyczne spalanie. Dokładnie miałem na liczniku jakieś 112km/h czyli 3tys/obr.

Więc to chyba normalne dla tego auta, zresztą jeździłem też 1,6 16v i miał b.podobnie przy tej prędkości.

Wiesz kiedy miałeś aktualizacje softu? podobno jakoś spalanie spada o 0,5 do 1 litra.

Edytowane przez Irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości prawie cały czas jechałem na tempomacie, prędkość jazdy ustawiona na 120km/h (autostrada a4, wczorajszy wieczór okolice godz. 20-21). Może z raz zapuściłem się pod 135km/h. Bez szaleństwa na drodze bo tego nie cierpię, od tego jest tor. Auto mam od niedawna i nie wiem kiedy był aktualizowany soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Megane Kombi 1,4tce 2012 od nowości moje, przebieg 172tys.km.Notuję każde tankowanie i serwisowanie.Zwykle mam przebiegi 80 % trasa, 20% miasto..Serwis tylko w ASO.

Olej zmieniam co 15 tys.,paliwo Shell VP 95, zużycie od 6,24 l/100km - trasa zgodnie z przepisami do 11,61 l/100km autostrady z lawetą z zabytkowym autem na niej - 1300kg,jeżdżę spokojnie bo często używam zabytkowych aut i rajcuje mnie spokojna jazda...Tankuję zawsze do pełna do pierwszego odbicia na tej samej stacji zwykle...wchodzi od 48 do 56 litrów...Jestem matematykiem.

W ciągu 3,5 roku pokonałem 155tys. km i oddałem przed 1,5 rokiem auto synowi- zrobił w tym czasie 15 tys. km ..

Wymieniono mi na gwarancji lampkę tablicy, skorodował pseudochrom na lampie p/mgielnej ,obicie fotela kierowcy po 2 latach, po 4 latach amortyzatory klapy bagażnika,klocki przód po 120 tys. tył po 60tys.Poza tym nic nie wymieniałem poza normalnymi przeglądami. ..

Po 130tys.km przez minutę silnik się przegrzał z powodu korozji obejmy przewodu chłodnicy, zareagowałem natychmiast w odpowiedni sposób.Po ok. 1,5 roku od tego obserwowałem niewielki ubytek płynu .Wykluczono wycieki na przewodach, serwis kazał jeździć i dolewać.Przed miesiącem (syn jeździ tylko po mieście kilka km do pracy , korki,, rzadko trasa okazjonalnie mieści się w 10-11 l/100) zaczęło ubywać szybkim tempem, w ciągu 1000 km dolano łącznie 4 litry płynu. Pękł izolator na 2 cylindrze w świecy i postawiono rozpoznanie po zdjęciu głowicy - pęknięcie wzdłużne tulei cylindra w połowie długości,mogę ew. dołączyć fotkę jak ktoś jest zainteresowany.Wszystkie parametry silnika- sprężanie ,itd prawidłowe,osprzęt w idealnym stanie,etc.Silnik zakonserwowałem i leży na strychu...

Kupiłem na szrocie silnik słupek z przebiegiem połowę mniejszym i syn go już testuje. relacja wkrótce.

Mam już chyba 4 megankę, teraz 2,0 GT kombi 220KM 1,5 roku, przebieg 68 tys.km i pali jak smok co jest oczywiste przy tej mocy i pojemności - zużycie od 7,36 l/100km do 13,26 l/100km z lawetą 1500km na autostradzie.Najczęściej 9-10 l/100km ...nadal notuję wszystkie tankowania,olej zmieniam co 10 tys.km

Pozdrawiam wszystkich fanów meganek

p.s. zuzycie weg komputera jest zawsze wyższe , liczę zawsze zużycie po kazdym tankowaniu- patrz wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostawię swoje 'spostrzeżenia i wątpliwości' w temacie spalania.

Od listopada mam meganke 2 sedan, 1,4 16V, to moje pierwsze auto i od początku mnie smucił fakt, że przy spokojnej jeździe po mieście (trasa powyżej 100km raptem 3-4 razy zrobiona, a >50km odcinki ok 15razy), komputer wskazywał średnie spalanie na poziomie 10,5l/100km. Nie tankowałem nigdy do pełna, by zweryfikować, jaki faktyczny stan spalania na 100 ma miejsce, ale kilka tygodni temu zirytowany faktem wydawania ~500zł/msc na paliwo przy jeździe po mieście do pracy czy na zakupy, założyłem instalacje gazową w punkcie STAG. Zgodnie z informacją spalanie na gazie miało wzrosnąć o ok 1l w odniesieniu do benzyny i tak też został komputer zaprogramowany ;), bo wyświetla 11,5-11,6 średnie na 100. I tu pytanie do was, czy silnik 1,4 przy spokojnej jeździe bez szaleństw po mieście, powinien spalać 10,5l benzyny i ok 11,5 gazu (gaz zalany do pełna, butla 52l, weszło za pierwszym tankowaniem 48l gazu i po przejechaniu ok 395-405km zaczął piszczeć, że już się przełącza na benzynę.

Temat prześledziłem, prośba tylko o wyprowadzenie z błędnego myślenia o dużym spalaniu bądź potwierdzenia, że tak 'ma być' i koniec ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na wyświetlaczu po założeniu LPG nie powinno się zmienić spalanie!

 

Poprawnie ustawiona instalacja gazowa działa tak, że czas wtrysku benzyny podczas pracy na gazie jest taki sam jak podczas pracy na benzynie (komputer gazowy przechwytuje jednak sygnał i podczas pracy na gazie benzyna nie jest wtryskiwana).

Komputer w samochodzie "myśli", że jedzie na benzynie, więc średnie spalanie powinno być na wyświetlaczu takie samo (przy poprawnie ustawionej instalacji gazowej).

 

Zatankuj do pełna i wtedy sprawdzaj - mi nigdy się spalanie nie pokrywa z faktycznym (zawsze na kompie mam większe).

Wiem, że to 1,6 ale zasada działania lpg jest taka sama.

Tu można podejrzeć jakie mam różnice pomiędzy rzeczywistym spalaniem, a spalaniem podawanym przez komputer (w dodatkowych informacjach)

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

u mnie również wysokie spalanie nawet pod 16l.

Póki co sprawdzam termostat czy gdzieś nie przepuszcza za dużo.

W związku z tym mam do Was pytanie:

Czy na zimnym silniku, po włączeniu tylko zapłonu( bez uruchamiania silnika) z rury z termostatem powinno być słyszalne charakterystyczne syczenie wody?

Czy to jest objawa walniętego termostatu czy też może rzecz normalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!