Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, krzychu73 napisał:

natomiast cene ON podałes już dość niską.

Tankowałem w środę i takie były ceny:

https://megane.com.pl/topic/73025-spalanie-14-tce-130km-a-15-dci-110km/?do=findComment&comment=574839

Dziś specjalnie podjechałem sprawdzić dla Ciebie:

20200620_204415.thumb.jpg.ff3cdefc263d368ae4ecae6afd3b17c5.jpg  

Cena wszystkich paliw spadła a najbardziej lpg.

Jeździłem przez ponad dwadzieścia lat na lpg i nadal bym jeździł, gdyby był jakiś sensowny silnik z pośrednim do gazowania - protez i dotrysków do bezpośredniego nie uznaję. I tak np.:

Scenic II z brc średnio po 50 tyś km - 9l lpg i 1l pb - ponieważ robiłem krótkie odcinki do 4 km, a ta zje...na instalacja późno się przełączała.

Przy dłuższych trasach wychodziło ok 10l lpg przy znikomym użyciu pb. 

I licząc z powyższych cen i moich spalań:

Kadjar  ON - 22,32 zł

Scenic II lpg - 22,61 zł

 

5 godzin temu, krzychu73 napisał:

Co do spalania Twojego Kadjara to raczej jeździsz bardzo oszczędnie

 

Może nie bardzo, ale staram się oszczędnie, na pewno dużo hamuje silnikiem. Jeżdżę w trybie normal i z wyłączonym programowo start-stop. Tylko moja jazda niczym się nie różni od samochodów które miałem w gazie:

 

Przed stosowaniem 2T:

111.jpg.f0296b4f41cec95922bc989234f51b18.thumb.jpg.4ca0fddc24c4f000a86482786b67748d.jpg

 

W trakcie stosowanie 2T - już piąty zbiornik:

20200605_051609.jpg.2c56a8fd195c47ef0014fab223d202fe.thumb.jpg.064513a37b1cb3170f5d53a3978eb03d.jpg

 

73/100 na listku nie jest ekonomicznym wynikiem.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie rozumiem, tych wyliczeń i wysokiego spalania 1.6 16V opony 225x45x17” średnio śmigam 140/150km/h po autostradzie, gazu wychodzi mi jakieś 9/10L max jak się nie spieszę i jadę krajowkami to nawet udało mi się do 5.2 na komputerze zejść i 7L gazu realnie. Średnio z takiej jazdy miasto/trasa mam spalanie 10L, muszę wybitnie starać się na warszawskich ulicach żeby wyszło mi 12L lpg/100

Autem nigdy nie jeżdżę jakoś nadmiernie spokojnie, jak mi się nie spieszy w mieście to jadę jak każdy, jak się spieszę to zawsze ponad normę i nigdy jakiegoś bóg wie jak wysokiego spalania nie miałem. Ostatnio po kontuzji wsiadłem pierwszy raz od ponad miesiąca do samochodu, pojechałem z Warszawy do Łodzi „na kawe” i fakt przepalilem calutką butle na tym odcinku Warszawa-Łódź-Warszawa  ( 45L), ale trzymałem się jakichś dwóch mercedesow, i wszyscy trzej trzymaliśmy cały czas od 170 w górę. 
Nie rozumiem jak można narzekać na zasięg LPG skoro są aplikacje i ogólnodostępne mapki stacji na cała Europę z LPG nigdzie nie trzeba specjalnie zjeżdżać. Zjeździłem już kawał Europy meganką i nigdzie specjalnie nie musiałem szukać stacji. 
Z drugiej strony to przeganianie się o pół czy litr gazu/benzyny/ropy na setkę .. no ludzie na prawdę ?  Paranoja żeby patrzeć jeszcze na współczynnik oporów powietrza, pali mi samochód tyle, a nie więcej, jakby palił 15 gazu to bym się martwił, ale trzyma normę innych meganek coupé poza tym podoba mi się, a mysle jeszcze w tym roku zmienię samochód wiec po prostu cieszę się jazdą, renówki na prawdę jak się dba to się odwdzięczają.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2020 o 21:15, sylwekdm napisał:

 

Jeździłem przez ponad dwadzieścia lat na lpg i nadal bym jeździł, gdyby był jakiś sensowny silnik z pośrednim do gazowania - protez i dotrysków do bezpośredniego nie uznaję.

renault 1,4 tce ? 2.0T/ 2.0Tce ?
Vw 1.8T ?
i mnóstwo wolnossaków
No chyba ze celowałeś w nówke z salonu...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Quentin88 napisał:

celowałeś w nówke

Tak celowałem, na początku 2019 roku.

I w przeciwieństwie, do moich poprzednich wyborów, kryterium możliwości montażu  instalacji lpg zchodziła na dalszy plan i nie była warunkiem koniecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozlicznie ostatniego wspólnego wyjazdu żeglarskiego na Mazury, Scenic 1,4TCe160, trasa 1278km głównie autostrada A8 (S8), 4 rosłych żeglarzy :99_muscle: pełen po sam dach bagażnik klamotów żeglarskich w boksie na dachu sprzęt do wędkowania, prędkość na autostradzie 150-155km/h, spalanie wg. zakatowanego LPG i przejechanych km wyszło 12,24 LPG/100 , średnia cena LPG 2,04zł, na mniejszych stacjach 1,96zł, najdrożej przy A8.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2020 o 08:24, witman napisał:

średnia cena LPG 2,04zł,

Ta, dziś jechałem A4, S8, A1 - lpg na stacjach przy trasach 2.60-2,70.

Trasa Strzegom - Tczew - 20 km dróg "zwykłych" - 600 km szybkiego ruchu i autostrad - tempomat cały czas na 135 km/h - 5h z jednym krótkim  postojem - średnia prędkość ok. 120 km/h - trzy osoby dorosłe plus bagaże  tankowanie przed wyjazdem za 4,12 zł/l na powrót 4,41 zł/l ON - średnia 5,77 l/ 100 km za 23 zł.:

Screenshot_20200923-203832_Fuelio.thumb.jpg.5d39d1d75dc48b5732397199af148b92.jpg

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W centrum Wrocławia LPG 2,03zł na obrzeżach 1,88 - 1,92zł.

@krzychu73 ale przy samej S8 w okolicach Łodzi i za Warszawką są normalne ceny LPG, przy postoju na rozprostowanie nóg na stacji Lotos (o.Radzymin) tankowałem po 2,04zł, chodziarz dalej był już coraz tańszy, okolice Łomży na Orlenach 1,96zł, mając zbiornik LPG 71L spokojnie bym tam dojechał i to bez głaskania pedału gazu czy zamulania drogi innym użytkownikom ruchu, a 162KM miało co robić :-)

 

 

 

Sh.JPG

 

 

lotos.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2020 o 08:24, witman napisał:

wyjazdu żeglarskiego na Mazury,

 

9 minut temu, witman napisał:

W centrum Wrocławia LPG 2,03zł

W kanistrach weźmiesz z Wrocławia? Czy będziesz zjeżdżał z autostrady  i szukał po wioskach? Ja na baku zrobię 1000 km. A cena u mnie za ON - 3,99 zł na nowo otwartej stacji Watis, choć i tak tankuję na Orlenach.

20200926_121315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli i tak już zeszliscie z tematu wysokiego spalania w TCe na wojnę o grosze w różnicy w spalaniu nowego diesla czy innego LPG to chciałbym tylko powiedzieć, że lanie oleju 2T do ropy to głupota. A dlaczego to odsyłam do YT i profesora chrisa. Fajnie pokazuje jak się miesza olej z ropą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Haifisch napisał:

że lanie oleju 2T do ropy to głupota.

Masz prawo mieć takie zdanie.

4 godziny temu, Haifisch napisał:

A dlaczego to odsyłam do YT i profesora chrisa.

Na szczęście w życiu nie kieruję się radami pajacujących i bełkoczących Youtuberów, tylko fachowcami w swoich dziedzinach.

Tu masz odmienne zdanie i kto ma rację?:

https://www.youtube.com/watch?v=HrNDu0dWAEE

gdzie podsumowaniem jest: niech każdy sam wypróbuje i sprawdzi czy jest jakaś poprawa.

 

Poczytaj sobie opracowania naukowe i później podyskutujemy:

http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i9/i9/i9/r999/OleksiakS_ZagadnieniaSmarnosci.pdf

https://www.forum.alfaholicy.org/forum_ogolne_o_alfa_romeo/76456-mixol_dlaczego_dolewamy_oleje_2t_ropy_pigulce_.html

4 godziny temu, Haifisch napisał:

na wojnę o grosze w różnicy w spalaniu nowego diesla

Tu nie chodzi o parę groszy tylko o prostowanie zakłamanych postów.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Haifisch napisał:

A dlaczego to odsyłam do YT i profesora chrisa. Fajnie pokazuje jak się miesza olej z ropą. 

teraz to żeś dał z tym profesorem. Ogladałem kiedyś ten odcinek i koleś takie głupoty gadał, że nie dało się słuchać. On nie miał i nie ma pojęcia po co to się dolewa.

On nie słyszał różnicy w pracy silnika po dolaniu 2T. Skoro nie słychać, to po co dolewać. Nie ma to jak merytoryczne podejście do tematu.

A co do pięknie zmontowanych filmów mechaników z youtube i ich porad również podchodzę z dużym dystansem.

Edytowane przez sKarlosMegane
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!