Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KZFR czy elektrozawór zmiennych faz?


stefanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem Meganki III. Auto stoi pod chmurką, czasem przy odpalaniu zdarzy się zgrzytanie- czasem auto zgaśnie, czasem zazgrzyta i minie.

Auto jeździ normalnie, nie ma braku mocy, nie świeci Check engine.

 

Jak rozpoznać, czy do wymiany jest KZFR czy elektrozawór?

Jest na to jakaś metoda?

 

Przeczytałem obydwa podpięte do forum wątki, ale przyznam szczerze, że nie rozwiewa to moich wątpliwości, stąd to pytanie.

 

W kwestii kosztów: jak kształtują się przybliżone kwoty na wymianę obydwu elementów?

Czy przy wymianie KZFR należy ściągnąć rozrząd?

Mój rozrząd był wymieniony w rok temu w ASO, więc nie wiem, czy ASO wymienia KZFR przy wymianie rozrządu czy nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać, czy do wymiany jest KZFR czy elektrozawór?

Najlepiej podmienić elektrozawór na inny. Ale raczej na 90% masz uszkodzone koło.

Koszt wymiany elektrozaworu 0zł jak zrobisz sam i jakieś 2 minuty.

Koszt wymiany koła trochę większe niż wymiana rozrządu, ponieważ robocizna jest prawie ta sama co zdjąć rozrząd (pasek bez rolek) + wymiana KZFR. Robiłeś rozrząd to dolicz może z 50zł na robociznę i za koło (jak kupisz sam) to od około 300zł wzwyż. W ASO wiadomo z dwa razy więcej za KZFR.

W ASO sami tego nie wymieniają bez pytania jak robią rozrząd, zresztą pewnie masz specyfikacje po tamtej naprawie to sprawdź za jakie części zapłaciłeś.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sam jak pytałem w ASO to powiedzieli że wymiana KZFR jest zawsze u nich związana z wymianą rozrządu (bez elektrozaworu - ASO Rybnik). Koszt niebagatelny to jakoś ponad 2k zł. Sam kupowałem komplet rozrządu + KZFR na http://www.renault-czesci.pl/ wyszło niecałe 700zł (pompa wody dolza - taką chciałem + oryginalne KZFR + reszta pasek, rolki). Co do samego sprawdzenie to są o tym wątki na forum. Ja wymieniałem przy przebiegu prawie raz większym od Twojego bo nie było jeszcze KZFR wymieniane a nasi zachodni sąsiedzi wymienili tylko pasek. Z tego powodu robiłem to profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był wymieniany rozrząd w ASO to powinieneś mieć na fakturze podane co było dokładnie robione.

Tak przy wymianie KZFR trzeb zdejmować pasek rozrządu.

Koszty: jeśli koło w MIII jest takie same jak w silnikach z MII to będzie to koszt około 300/500zł - zależnie gdzie kupisz. Robocizna podobnie jak za rozrząd i też zależnie gdzie robisz (150zł/300zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy polecacie sklep wymieniony dwa posty powyżej, czyli http://www.renault-czesci.pl/?

Chciałbym tam zakupić KZFR, które sygnowane jest jako oryginalne.

Różnica w cenie pomiędzy hurtownią, gdzie zwykle kupuję części jest bardzo duża.

Dlatego chciałbym zapytać niejako przy okazji tego tematu o ten sklep: czy go polecacie, czy sprzedają oryginalne części?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZFR nie podrabiają - bynajmniej jak tyle lat o nim słyszę to nigdy nie było mowy o podróbce. Chyba jest zbyt skomplikowane i wg mojej wiedzy wszystkie nowe koła są oryginalne. Ja kupowałem na allegro zawsze najtańsze i nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy podepnę się pod temat. Jak rozpoznać czy uszkodzone jest kzfr czy elektrozawór, objawy mam podobne do kolegi ale u mnie jak odpalam auto zazwyczaj po nocy tylko zarechocze i po max 2 sekundach spokój, nie zgasło mi nigdy przy odpalaniu ani w czasie jazdy. Po wypięciu wtyczki na elektrozaworze u mnie wyskakuje servis na desce ale poza tym różnica w mocy jest raczej nie odczuwalna. Kolejna sprawa to czytałem, że w elektrozaworze przeciera się jakaś cewka i tam dostaje się olej, u mnie pod wtyczka jest mokro z oleju ale niewiem czy to nie z zewnątrz ponieważ cała okolica elektorzaworu jest upaćkana olejem. Czy możliwe, że elektorozawor jest gdzieś przytarty, tam dostaje się olej i przez to jedynym objawem jest poranne warczenie? Czy objawy są zupełnie inne? Zastanawiam się czy czekać do wymiany rozrządu i zmieniać to koło od razu czy może to nie wina koła a elektrozaworu.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podpinam się pod temat z prośbą o poradę. M3 ph3 55kkm na liczniku. Dzisiaj przy pierwszym odpaleniu usłyszałem taki sekundowy metaliczny chrobot/zgrzyt/rechot. Później odpalane jeszcze w ciągu dnia z 4 razy bez żadnych objawów. Zachowanie/przyśpieszenie/płynność jazdy bez zarzutu. Jest się czym martwić?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam odkąd kupiłem, jak dłużej postoi i lubi taki dźwięk wydać jednocześnie wtedy gdy wcisnę przycisk start i odpala samochód, pali troszkę dłużej jakby, ale odpala.

Dodam, że rozrząd wymieniany wraz z pompą i rolka alternatora + paskiem alternatora.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo.

Auto ma jakieś 98k najechane przy 95k była wymiana rozrządu z pompą wody. Mechanior powiedział że KZFR nie wymieniać póki działa to nie ma potrzeby.

Pół roku później pojawiły się objawy opisywane tutaj. Raz na jakiś czas - powiedzmy raz w miesiącu przy odpalaniu(zawsze po 8 godzinnym postoju na dworze), zachrobocze(niezbyt metalicznie) silnik się podławi i zdechnie. Przy drugiej próbie odpala bez najmniejszego problemu warunkiem jest odczekanie kilku sekund przez próbą - jeżeli się bardzo szybko da START to silnik startuje dosyć ospale.

Jeżdżę już tak chyba ponad rok i w trakcie jazdy nie ma żadnych negatywnych efektów.

Pytanie co się stanie jak to koło padnie całkowicie - jest opcja że trzeba będzie lawetować auto? Czy co najwyżej jakiś spadek mocy i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

odkopuję z lekka temat. W mojej Megane III phI przejechałem do tej pory 85 000 km. Objawy jakie tu opisujecie zaczęły mieć miejsce od przebiegu ~~ 50 000 km. Raz na miesiąc samochód przy odpalaniu zagrzechocze i czasem zgaśnie a czasem się utrzyma. Drugie odpalenie nigdy już nie było z grzechotem. Nigdy nie zastanawiałem się nad kzfr, mechanik podpowiedział mi, że to może być jakiś objaw rozrusznika ale z racji rzadkiego zjawiska grzechotania nie zwracałem na to uwagi. Teraz przychodzi czas na wymianę rozrządu i  jak czytam Wasze odpowiedzi, dochodzę do wniosku ze kzfr powinienem wymienić obowiązkowo. Dodam, iż przejeżdżam około 12 000 km rocznie, więc prawie 3 lata jeżdżę nieświadomie z tym kzfr jak mniemam uszkodzonym. Podpinam się do pytania kolegi wyżej - jakie mogą być skutki niesprawnego kzfr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A/ Koło kzfr z reguły wymienia się co 2-gą wymianę rozrządu.( póki działa OK, to nie ma potrzeby wymiany)

B/ KZFR, elektrozawór zmiennych faz rozrządu, jeżeli są awaryjne to efektem tego jest ;

...1/kłopoty przy rozruchu,

.....a/ przy odpaleniu słychać zgrzytanie, rechot, czasem auto zgaśnie, a czasem nie,

.....b/ drugie odpalanie nigdy nie bywa z grzechotem,  

...2/ nierówna praca silnika na biegu jałowym,

...3/ powyżej 1800 obr, zaczyna stukać koło zmiennych faz rozrządu co objawia się ;

....silnik chodzi jak traktor, klepie jak diesel, jest słabszy, słychać terkotanie, zwiększone jest zużycie paliwa,

...4/ Z fazami jest tak ;

.....a/ jak padnie koło - to dół obrotów jest gumowaty ;

.......... Jak padnie czujnik położenia wałka rozrządu, wtedy ecu nie podaje sterowania na elektrozawór zmiennych faz ..........rozrządu, kzfr nie zmienia faz i stąd może być tzw. "mułowaty", gumowaty . Zrób ; test

.....b/ gdy pada zawór - to auto traci ducha na wyższych obrotach,

.....c/ zużycie zaworu wpływa na szybsze zużycie KZFR,

C/Jeśli jest wszystko OK, to auto normalnie przyspiesza a przede wszystkim jest cicho pod maską,

D/ KZFR lubi ;

- aby olej w misce był pod kreskę ' max', nie może być ponad max,

- olej dobrej jakości 5W40/full synthetic i wymieniany co ok.10.000 km do 12.000 km,

- lekką nogę .

E/ Terkotanie lub dźwięk bardzo podobny może wystąpić ;

...jak rozrząd przeskoczy o 1 ząbek, lub jest źle ustawiony,

...jak są uszkodzone popychacze zaworowe,

...jak jest syf w elektrozaworze,

...niewłaściwy stan i jakość oleju,

...uszkodzone KZFR, 

Sam ruch tłoczka w zaworze o niczym nie świadczy. Może on przepuszczać olej i nie trzymać ciśnienia. Zużycie zaworu  wpływa na szybsze zużycie KZFR. Elektrozawór zmiennych faz rozrządu, jest wyłączony jak czujnik wałka rozrządu jest uszkodzony.

 

G/ Jeżeli nie ma potrzeby wymiany kzfr, wymieniać tylko rozrząd, a gdy będzie potrzeba, wymienisz kzfr razem

....z paskiem rozrządu.

 

Edytowane przez Andrzej-2010
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!