Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup poduszek silnika


markis80

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Po wymianie obu poduszek producentów nie pomnę, ale dolna koszt 35€, górna 80€

Objawy, silne szarpnięcie przy ruszaniu, coś mi nie pasowało że to sprzęgło i pod autem na podnośniku zdiagnozowałem że "ósemka" kompletnie się rozwulkanizowała, górną poduszkę wymieniłem profilaktycznie

Ciekawostka, górna poduszka jest identyczna jak w nissanie qashqai J10 z silnikiem 1,6 pb (silnik japoński na łańcuchu) i jest on zawieszony bardzo miękko jeśli można tak powiedzieć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Padły u mnie poduszka dolna silnika i lewa skrzyni. Według dialogisa i innych źródeł ta do skrzyni to będzie Sasic 2704003, ale z dobraniem tej dolnej mam już problem. W dialogisie pokazuje mi numer OE 8200338385 lecz w innych katalogach ten numer jest do silników Diesla a w 1.6 16v z 2002 powinna być 8200500928 lub 8200575641. Niby na rzut oka takie same, wymiary identyczne tylko cena 8200338385 1/3 wyższa.

Edytowane przez krisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem 8200575641 bo 8200338385 tej jak kupowałem nigdzie nie było poduszki wymiarami są identyczne. Mają trochę inaczej rozwiązane gumy ale silnik zawieszony jest prawidłowo i nic się nie dzieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wstawić zdj. lub schemat gdzie dokłądnie znajdują się poduszki silnika na dole i podszuki skrzyni ?

Poduszka górna jest jedna ? duży czarny kielich po lewej stronie ?

Objawy u mnie, rzucanie (przesunięcie) silnikiem po "szybszym" puszczeniu sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole to powinieneś znaleźć bez problemu, a co do poduszki skrzyni biegów to czeka cię demontaż aku, podstawki akumulatora razem z komputerem oraz obudowy filtra powietrza i tu należą się brawa dla konstruktorów tego patentu. I ujrzysz poduszkę skrzyni biegów. Trochę jest z tym zabawy. Podstawa to klucz 16 najlepiej oczkowy gięty i rurkowy. Nie zapomnij podeprzec silnika na lewarku.

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podpinam się pod temat:
Mam objawy troche jak w poście: 

 Sprawdziłem u siebie jak to wyglada, ( na podstawie filmu YT - (LINK)) i wyglada to u mnie tak (załączony film):

Występują u mnie szarpnięcia ( 1 i 2 bieg, wyższe obroty - dodanie - puszczenie gazu) oraz sprzęgło łapie wysoko. Wymiana sprzęgła jest kosztowna i skompilowana, wiec jeszcze poczekam chwilkę na lepszą diagnozę, a w związku z tym, że wymiana poduszki jest dość prosta, chciałbym zacząć tutaj. 
PS. Edit: poczytałem torche wiecej na forum, i ponoć to, że sprzęgło wysoko łapie jest cechą charakterystyczną tego modelu, a że się nie ślizga to myśle, że możę się okazać, że jest OK.
Czy to może być przyczyną? co jeszcze sprawdzić?
Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zostawić dla potomnyych:-)
Kupiłem poduszkę i wymieniłem ją samodzielnie w ciagu godziny. Objawy szarpania i "kłopotania" silnika ustały. Prowadzi się zdecydowanie lepiej. Wpłyneło to również pośrednio na prace sprzęgła i teraz fakt, że łapie wysoko w niczym nie przeszkadza.
Poniżej zdjęcie wyekspoatowanej poduszki w porównaniu z nową. Jak widać z lewej jest minimalna szpara (która po założeniu silnika znika), a z prawej można wsadzić duży palec.

25593603_1529509133753231_669869482_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy w megane II 1.6 benz. występuje "ósemka" na górze silnika? Miejsce w budzie do montażu jest, ale poduchy brak. Olejową wymieniłem, a silnik i tak mogę rękę szarpać przód-tył. Szwagier w Scenicu II 2.0 benz ma taką "ósemkę" pod podszybiem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poduszki są w 100% sprawne to silnik nie będzie drżał i uważam, że nie ma potrzeby dorabiania "ósemki". Jak by jednak ktoś bardzo chciał, to może mógł by wyrzeźbić coś z mocowania od silnika 2.0 F4r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko.

 

Wczoraj czekając na parkingu z włączonym silnikiem na biegu jałowym, ewidentnie od strony kierowcy, okolice skrzyni biegów czuć ( i słychać) drgania. Są one nieregularne. Drgania przenoszą się jakby na karoserie przez to słychać je z wewnątrz i zewnątrz.. Czy to oznaka zużytej poduchy? Jak dodam delikatnie gaz to ustaje, odejmę drga. W trasie tego nie słychać, występuje też nieregularnie. Silnik chodzi cichutko, równo.

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!