Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup poduszek silnika


markis80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie.potrzebuje zakupić dolną poduszkę tylną do megane II 1.6 z 2004r. A po rozmowie z pewnym allegrowiczem powiedział mi że taka poduszka bedzie odpowiedniabdo mojego auta. Oczywiscie sprawdził to po nr VIN (podany po niżej). Poduszka to SWAG nr 60 92 9593 SWA. Z tego co widziałem to jest do silnika DCi, a nie do benzyny. Czy może mi to ktos jeszcze raz zweryfikować dla pewności. Podaje swój nr VIN VF1LM0J0H32920381. Prosze o info POZDRAWIAM

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko że po numerach tych podanych poduszek widać inne wykonczenia gumy " wyprofilowanie" przy tych poduszkach na szerszej przestrzeni. Czym sie różnią bo skoro pasują obie to dlaczego są inne. Ak to jest i o co w tym chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę mają różną, ale obie pasują. Jak chcesz mieć mniejszy stres związany z prawidłowym doborem, to spojrzyj pod samochód i bez problemu będziesz widział który typ masz. Kup o takiej budowie jaką masz teraz założoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Auto: 1.9 dCi 

https://allegro.pl/oferta/poduszka-silnika-megane-ii-scenic-ii-1-9-dci-kpl-6010187800

co myślicie o takim zestawie?
Czytałem wyżej, aby dolną poduszkę brać Hutchinson 

Ten zestaw ma niby oryginał, ale z podmienioną dolną właśnie na tą firmę.

Dziwi mnie ta notka jedynie: 
Dolna kość 532C62 zamiast 532B15, 8200042454 (poduszka bez oryginalnego opakowania, numery oryginałów wytarte).

Nie wiem o co chodzi z tym wycieraniem numerów, to nie jest podejrzane?

Jeżeli jest to mogę wziąć po prostu:
https://allegro.pl/oferta/poduszki-silnika-megane-ii-scenic-2-1-9-dci-kpl-7137816092
Ale tam jest standardowa dolna poduszka. 

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hutchinson robił większość poduszek na pierwszy montaż, ich zamienniki są polecane.

Wytarty nr wskazywałby, że to część na pierwszy montaż, z której usunięto logo Renault i przepakowano do sprzedaży detalicznej. Albo sprytna podróba.

Najlepiej dobierać po VIN bo z poduszkami olejowymi jest rzeźnia, istnieje milion kilkanaście wersji. Ja poszedłem do ASO po wycenę, na niej wymieniono mi właściwe numery części, i korzystając z niej zamówiłem poduszki Hutchinsona w sklepie specjalizującym się we francuzach za 1/3 ceny z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zamówie ten zestaw bo do tej pory ten sprzedawca dawał dobre oryginalne częsci więc ufam, ze nie wsadzil tam podróby... ;) 
Poza tym zdjęcie jest, ze to metalowa czesc, a podroby raczej ida w jakis plastik czy gume, czy co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć, bardzo proszę o pilną pomoc, bo auto właśnie stoi u mnie w garażu na kanale bez poduszki i nie wiem, czy mogę zamontować nową...

Chodzi o to,  że wymontowałem z samochodu dolną poduszkę, jeszcze jest oryginalna i wygląda jak ta Febi poniżej:

29397_1.thumb.jpg.6e93874474409d586dcbbe358352fe52.jpg

 

Natomiast ja kilka dni temu kupiłem Sasica, niby po VIN dobrane, taką jak tutaj:

moja.thumb.jpg.32058e147716be4bdb31a579f3326b49.jpg

Delikatnie inne jest to mocowanie większej gumy. Zgłupiałem, bo w sklepach różnie pokazują, w wielu do mojego auta niby są oba rodzaje poduszek. Mogę zamontować tę Sasica, pomimo, że trochę inne ma to mocowanie? Oba otwory się zgadzają, są dokładnie w tych samych miejscach.

Będę wdzięczny za szybką pomoc bo auto stoi i czeka, nie wiem, czy mam zakładać starą i po weekendzie jechać wymieniać poduszkę? :/ Aż głupio mi ją zakładać bo po wyjęciu okazało się, że jest złomem na granicy zerwania.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozstawy pasują to zakładaj nową.

Zmieniłem niepotrzebnie na huthinsona i było podobnie.

( Myślałem, że stuk jest od poduszki, a była luźna podpora prawej półosi).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw był idealnie taki sam, zamontowałem tę poduszkę i jest OK, także jakby komuś się trafiła taka sytuacja, to wychodzi na to, że można. Punkty mocowania są płaskie, więc konstrukcja gumy chyba nie ma znaczenia.

Dzięki @jabrze, u mnie po demontażu okazało się, że poducha trzymała się już na strzępkach, pewnie wkrótce by się zerwała kompletnie. To był jeszcze oryginał, z pierwszego montażu, bo data na niej jest...

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!