Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku, iż kupiłem samochód po lekkim gongu zmuszony byłem wymienić prawe przednie drzwi (pasażera), drzwi kupiłem całe, wraz z szybą i bebechami, czujnikiem Hands Free i tym dodatkowym zamykaniem z gumowego guzika na klamce. Miałem wcześniej meganke, ale ten guzik był tylko po stronie kierowcy drzwi, więc nie wiem czy dobre drzwi kupiłem. Samochód posiada system Hands Free, wszystkie dookoła czujniki działają, prócz tych drzwi, które wstawił znajomy, który reperuje samochód. Nie reaguje ani czujnik, ani ten guziczek, szyba po uprzedniej synchronizacji (przytrzymaniu 10sec klawisza otwierania/zamykania) działa jak należy, z pilota drzwi się zamykają normalnie i wszystko inne również. Proszę o pomoc co by to mogło być, może trzeba to jakoś zaprogramować, ponieważ drzwi są z innego samochodu, a może czujnik wraz z guzikiem jest padnięty.

Dziękuję z góry za pomoc. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś drzwi od młodszego auta. W starszych nie było przycisku, ale był czujnik, który wykrywał włożenie ręki. W drzwiach, które kupiłeś jest już nowsze rozwiązanie i zamiast czujnika optycznego pod klamką masz gumowy przycisk na klamce.

Wg mnie powinieneś wymienić klamkę, ale nie wiem czy zamek i wiązkę też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że czujnik podczerwieni też tam jest bo za klamką nadal znajduję się tą prostokątna zaślepka, a za nią prawdopodobnie czujnik. Może da się to jakoś uruchomić nawet z tą klamką, która jest teraz, od strony kierowcy mam i czujnik i guzik ... Może clipem trzeba coś pogrzebać, no cóż poczekajmy, może odezwie się ktoś mądrzejszy od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod klamką masz zaślepkę, za którą nie ma czujnika optycznego. Po prostu drzwi blacharsko są takie same, ale zmienił się ich osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gumowy przycisk był zawsze tylko po stronie kierowcy, niezależnie od roku produkcji. Może kolega kupił drzwi od anglika i tam będzie ten guzik do blokowania drzwi. Drzwi kierowcy mają dodatkowy sterownik i nie mogą być montowane po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa po 2 lifcie zmieniono HF i już nie było czujek optycznych, zastąpiono je przyciskami. Żeby otworzyć drzwi musisz nacisnąć przycisk, a w starszych wystarczyło włożyć rękę za klamkę (jak dla mnie to duży krok wstecz).

W megance z 2013 mam guziki w każdej klamce. W megance z 2010 i 2011 miałem czujniki optyczne i przycisk tylko w klamce kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co? może da się do tych drzwi dołożyć czujnik z poprzednich drzwi i jednocześnie jakoś ogarnąć temat żeby chodził również guzik na klamce tylko pytanie czy się da u w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem uszkodzenie Twoich drzwi, bez problemu powinno się udać odzyskać wiązkę.

Wyjmij ją i zrób tak jak w oryginale, to nie będzie problemów z HF.

Czujnik też może odzyskasz swój, zaślepkę spod klamki też.

Ten przycisk wg mnie nie jest wygodny w użyciu, dlatego lepiej jest to zrobić z czujnikiem optycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!