Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przyciski na panelu radia wytarły się dosyć mocno. Można wymienić same te przyciski na nowe/lepiej wyglądające? I gdzie mogę takie dostać? Bo widok zdartych przycisków irytuje niemiłosiernie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oryginalne to normalka że się wytarło (ostatnio oglądałem clio 3 które praktycznie nie miało przycisków - ktoś to naprawił malując wytarte knefle czarnym markerem xD). Jakoś w necie nie ma zestawów samych przycisków. Pewnie pozostaje wymiana radia lub podmiana z innego przycisków (o ile da się to jakoś rozebrać nie uszkadzając radia).

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 31.03.2018 o 08:48, olos47 napisał:

Mam podobny problem. Niby kosmetyka ale irytuje. Ma ktoś na to jakiś patent??

U mnie wytarty był środkowy, okrągły przycisk. Kawałek folii a'la carbon i wygląda jak nowy : D tylko, że nie ma na nim strzałek. Ale da się żyć bez tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbijam. W necie są gotowe patenty (a'la Duda) na regenerację przycisków m.in. do Megane/Scenica/Clio - szablony do malowania przycisków i czarne naklejki z wyciętymi symbolami.
PYTANIE: czy ktoś używał którejś opcji i może polecić lub ew. odradzić? Zarówno naklejki "gotowce" jak i naklejki "szablony" są w podobnej cenie, ok. 20 zł, ale do szablonu dochodzi koszt czarnego lakieru i dla pewności także podkładu do plastiku - wyjdzie pewnie min. 50 zł, ale wydaje się to trwalsze. Tak czy inaczej na pewno to taniej niż kupowanie nowego radia, które po jakimś czasie i tak się znowu wytrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz płaskie radio to polecam polować na alle na radio z pokrętłami + odpowiedni wyświetlacz i wymienić to badziewie. Mnie się udało kupić zestaw za ca. 90 zł i jestem mega zadowolony. W bonusie masz bluetooth, możesz słuchać muzyki z telefonu, a po dołożeniu mikrofonu także rozmawiać. Wymienisz sam bez problemu, trzeba tylko upewnić się przy zakupie, że radio pochodzi z samochodu bez nawigacji jeśli jej nie masz, w przeciwnym wypadku nie ustawisz godziny bez zmiany oprogramowania. Zapoznaj się z tematami o zmianie radia, to naświetli szerzej sprawę o której napisałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oto radia mają bluetooth:

1417304841_Screenshot_2021-04-25RADIOCDZKODEMRENAULTSCENICIII281155040R.thumb.png.53040e9ea3820e4014c0679f67342e0f.png

1913984127_Screenshot_2021-04-25RADIOMEGANEIIISCENICIIILIFT.thumb.png.cbd72ac39de7ceb3a51245ab74f6b872.png

Jeśli masz płaskie radio, to do tego z pierwszego obrazka zmieniasz tylko wyświetlacz. Do tego z drugiego obrazka musisz zmienić wyświetlacz i założyć przejściówkę ze względu na inne gniazdo w radiu, na przykład tę od kolegi @cinas

Ja akurat trafiłem szczęśliwie na wersję 3D Sound By Arkamys z obrazka nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, podrzućcie proszę jeszcze obrazek z wyświetlaczem który powinien dokupić do radia i przejdę do poszukiwań :) na ten moment mam całkowitą podstawę jak na pierwszym zdjęciu a docelowo chciałbym wymienić na opcję z drugiego zdjęcia. Nie mam pojęcia czym się różnią pokazane dwa wyświetlacze i jaki numer powinien mieć ten odpowiedni dla radia z pokrętłami?

image.thumb.png.9b2a7830c4f475ae0591b5de6e2fb2cd.png

 

image.thumb.png.ab828cdeda175afa185fb6dffe3f2195.png

Edytowane przez lukasz243243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!