Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana Chinch na AUX/USB - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

tematów było wiele, ale na żaden tutorial nie trafiłem.

Czy ktoś obyty w temacie może mi powiedzieć jak wymienić te średniowieczne chinche na AUX/USB?

Radio mam takie:

post-91325-0-29288600-1496554963_thumb.jpg

Na dole te klapeczka z chinchami.

Słyszałem o jakiś CBOXie za schowkiem od strony pasażera, ale nie odnajduje się w temacie.

Kiedyś w i20, wyjąłem złącze AUX, kupiłem AUX/USB, wsadziłem i działało bez problemu.

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przerabiałem ten problem, masz dwie opcje do wyboru:

1. Kupić CBOX od kolegi "cinas" z forum i on zarobi Ci na wyjściu z kabla od razu gniazdo USB, które wyprowadzisz sobie do schowka np.

2. Kupić CBOX od kolegi z forum "cinas", kupić całe oryginalne złącze takie jak CHINCH tylko z USB I AUX i podmienić - koszt koło 100 zł (przynajmniej ja tyle dałem na allegro) jest ich mało lub w ogóle, następnie kolega z forum zamiast zarobić USB, zarobi Ci wejścia, które podłączasz w widełki z tyłu gniazda USB/AUX, które ewentualnie kupisz na allegro lub gdziekolwiek indziej (cała instrukcje dostaniesz jak zakupisz CBOX) POLECAM

 

@@EDIT

Zapomniałem dodać, że do radia bez BT nie dołączysz CBOX'a, zwyczajnie nie będzie działał. Twoje właśnie chyba jest bez BT.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć od zmiany radia na radio Radiosat z BT.Srebrny panel wystające pokrętła.

Reszta jak wyżej.

Albo dajesz od razu radio z wejściem USB (z polifta) na przednim panelu.Tylko w tym przypadku musisz zmienić wiązkę idącą do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

U siebie montowałem CBOX i jest to dosyć trudna operacja. Będzie dużo łatwiej jak kupisz CBOX z obciętymi wtyczkami (wtyczki do USB nie do kupienia) i zrezygnujesz z AUX bo w sumie jak masz USB i BT to AUX do niczego się nie przydaje. Cenę cboxa znajdziesz np. na allegro. Musisz mieć odpowiedni interfejs multimedia renault by aktywować obecność CBOX w radiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!