Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona pod silnik 1.9 dCi 130 KM


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Serwis zgubił mi osłonę pod silnik i idzie w zaparte, że nie było. W konsekwencji tego wygląda na to, że muszę sobie sam kupić osłonę pod silnik.

Zadzwoniłem do ASO i zabili mnie ceną - 834 zł brutto za kawałek tworzywa HDPE

Szukałem w internecie i są jakieś zamienniki, np tutaj => http://www.automarket24.auto.pl/oslony-pod-silnik/1812-oslona-silnika-renault-megane-ii-2003-2008-r.html ale nie wiem co to warte. Teraz jak robiłem przegląd auta (już w innym serwisie) to powiedzieli, że montowali kilka zamienników, ale wszystko tragicznej jakości, otwory źle spasowane, tworzywo miękkie, odkształca się. Sugerują poszukać oryginalnej używki.

W związku z czym mam do Was pytania:

1. Czy rzeczywiście zamienniki to badziewie? Macie z tym jakieś doświadczenie? Jeżeli są jakieś przyzwoitej jakości to poproszę o namiary (link czy nazwa producenta itp)

2. Jak mogę (jeśli w ogóle jest to możliwe) zmusić serwis do zwrotu kosztów zgubionej osłony lub zakupu i montażu osłony pod silnik

 

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu kupił ten zamiennik za 89 zł bo lepsze to niż nic ,a miedzy czasie szukał jakiejś dobrej używki .A tą zawsze możesz potem odsprzedać . Chyba ze faktycznie będzie dobro to sobie zostawisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś lekko zahaczyłem tą osłoną (w MII) i niestety pękła - wówczas sprawdzałem na Allegro i bez problemu można było dostać oryginalną używkę w granicach 100 zł (z tego co pamiętam to ok. 2 lata temu). Ostatecznie "zszyłem" swoją pękniętą małymi zipkami/trytkami.

 

Również zgadzam się, że lepszy zamiennik, nawet byle co, zamiast niczego. Osłona skutecznie zabezpiecza silnik przed wodą/błotem i innymi rzeczami, które mogą się dostać do niego spod auta. Na mojej, po demontażu do szycia (jw.) - było w miarę czysto (od strony silnika). Inna sprawa co może być nie tak z takim kawałkiem plastiku? Chyba, że pęka np. pod wpływem temperatury; otwory to wg mnie nie problem.

 

Serwis pewnie zmieniłeś/zmienisz - ale możesz napisać gdzie to było - do informacji. Nie sądzę, abyś im cokolwiek udowodnił. Mam podobne autko i mechanika w Krakowie (Podgórze), który pewnie kosztuje więcej, ale do tej pory mnie nie zawiódł (przez ca. 5 lat) - jakbyś szukał, daj znać.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Loram napisał:

Jak mogę (jeśli w ogóle jest to możliwe) zmusić serwis do zwrotu kosztów zgubionej osłony lub zakupu i montażu osłony pod silnik

Sprawdź, czy mają na hali monitoring. I wtedy poproś aby Ci udowodnili, że nie było osłony (brak na filmie  - jak jest monitoring).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie tyle zgubili co ta osłona  mogła pojechać zamontowana w innej renówce.

lapka2.gif
Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia
P_r_z_e_m_o

Edytowane przez woker30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

taka osłona fajna rzecz, miałem też taką w Lagunie, ale zawsze przed wyjazdem do jakiegokolwiek mechanika, wiedząc, że będzie robił coś co będzie wymagało jej ściągania, sam ją ściągałem i po naprawach sam ją zakładałem, przy okazji wyczyściłem sobie ją dokładnie, czego żaden mechanik z pewnością nie zrobiłby. Chciałem też uniknąć jej dalszej dewastacji przez kolejnych mechaników bo już w chwili zakupu tego auta jej mocowania były prawie zdewastowane, pewnie własnie przez różnych mechaników, a ostatecznie już trzymała się na trytytkach, ale sam ją solidnie montowałem i miałem pewność, że nic nie odleci. W Meganie jeszcze nie mam tak źle, ale też jedno mocowanie środkowe z przodu kiedyś ktoś popsuł i jedno z boku, ale skoro jeszcze żadnej trytytki nie użyłem to znaczy że obchodzili się z nią nadzwyczaj delikatnie.

Co do zamiennika brałbym bez zastanowienia, ponad 8 stów za takie coś to jest czyste złodziejstwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2018 o 19:26, prezes72 napisał:

Co do zamiennika brałbym bez zastanowienia, ponad 8 stów za takie coś to jest czyste złodziejstwo 

Zgadzam się z Tobą, cena miażdży.

 

Szczęśliwie serwis "znalazł" moją osłonę, tzn zapewne "zorganizowali" z innego auta, bo mojej nie znaleźli. Zamontować jej już nie raczyli, bo nie mieli wolnego stanowiska ani czasu, ani śrub do niej więc podjechałem do innego serwisu który zrobił mi to gratis w kilka minut (auto na podnośnik i przykręcenie kilku śrub)

Edytowane przez Loram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie do końca, pytałem o te zamienniki w zaprzyjaźnionym serwisie, to mi chłopaki powiedziały, żeby absolutnie tego nie kupować. Miękkie, odkształcają się i urywają. Montowali kilka i po paru tygodniach wymieniali na oryginały (nawet stare używki są 10x lepsze jak nowe badziewne zamienniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, prezes72 napisał:

tak powiedzieli żebyś kupił u nich za kilka stówek, a nawet jak się odkształci i urwie to za tą cenę to co rok można kupić nowa jak napisał kacper69, no chyba że wybuchają:52_fearful:

Mylisz się, powiedzieli, że zakup nowej oryginalnej jest bez sensu, bo jest strasznie droga i żebym sobie poszukał i kupił oryginalną używkę, a oni mi założą za free.

Zamienniki są w tym przypadku wg nich do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!