Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona pod silnik 1.9 dCi 130 KM


Rekomendowane odpowiedzi

kacper69, mój oryginał się nie zepsuł, tylko serwis go "zgubił". Oryginał jeździł 10 lat i nic mu się nie działo.

Wiem, że są 3 rodzaje zamienników, bo szukałem.

Przypominam jeszcze, że to nie jest moja opinia tylko serwisu w którym byłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Loram napisał:

No własnie nie do końca, pytałem o te zamienniki w zaprzyjaźnionym serwisie, to mi chłopaki powiedziały, żeby absolutnie tego nie kupować. Miękkie, odkształcają się i urywają. Montowali kilka i po paru tygodniach wymieniali na oryginały (nawet stare używki są 10x lepsze jak nowe badziewne zamienniki)

Znajomy zamontował zamiennik do Clio III, mój brat do Berlingo II, pomimo upływu kilku lat nic się nie odkształca i nie urywa. Okazuje się, że czasami zamienniki nie odbiegają zbytnio jakością od oryginału, trzeba po prostu dobrze trafić/wybrać. Jednak biorąc pod uwagę różnicę cen to zdecydowanie warto zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto iść w zamiennik , używkę w dobrym stanie kupuje się nie wiele drożej ,jest to zupełnie inna jakość tworzywa i 100% pasowalności ,a z zamiennikami różnie bywa.Dotyczy to w zasadzie wszystkich części z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dostępnością oryginalnych używek może być problem, a jak już to ich stan, a szczególnie mocowania mogą być zdewastowane. Nie jest to w końcu element niezbędny ale mimo wszystko bardzo przydatny, przekonałem się o tym w lagunie kiedy ugrzęzłem kiedyś przodem do pół koła w błocie, a na dnie tego grzęzawiska była betonowa płyta, ledwo mnie wyciągnęli a jak potem zdjąłem osłonę żeby zobaczyć skalę zniszczeń to byłem szczęśliwy że pod silnikiem nic się nie stało, ale pokrywa była nieźle przerysowana ale tylko przerysowana i tuż pod miską olejową, być może ją uratowała w jakimś stopniu od bezpośredniego uderzenia w beton.

Na tym forum w jednym z innych tematów wypowiadał się jakiś forumowicz, że takie osłony powinny być zabronione bo nie widać ewentualnych wycieków....... może powstrzymam się od komentowania tego.......:bash:

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezes72, miałem podobną sytuację, tyle że nie Laguną :-) osłona "zacerowana" trytytkami do dzisiaj jeździ w Meganie i spełniła swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzień dobry.

Mam na imię Wojtek. Kilka dni temu kupiłem megane z 2005r 1.9dci 130km. Pod silnikiem widzę, że nie ma osłony.

Czy taka osłona będzie pasowała do mojej renówki ?

osłona.jpg

Edytowane przez s2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!