Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie podczas jazdy testowej sprzedajacy mi powiedzial ze coś tam ma "zmienne" i czuć to przy przyspieszeniu i fakt jak sie przyspiesza to jest taki delikatny efekt wciskania w fotel cos a"la przy turbinie w dieslu. a że nie roszerzałem wątku to niewiem czy chodziło mu o koło zmiennych faz rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, dzisiaj rankiem odpaliłem auto - zagrzechotało i zgasło. Ponownie już było ok. Mam pytanko - jak długo można z tą dolegliwością jeździć bo już mam dosyć wkładania pieniędzy w ten samochód? Nie robiłem przeglądów w ASO - jest szansa na zniżkę? Zniżka obejmuje komplet z rozrządem? Rozrząd wymieniałem w kwietniu tego roku i nie uśmiecha mi się znów tego robić! Jak długo po wymianie tego ustrojstwa będzie mi jeździć?

W innym temacie piszą, że w ph2 już nie jest to tak częstym problemem, tutaj piszecie, że tak samo?! W sumie mam już 109tys przejechane. Gdybym wcześniej wiedział o tym kole to wymieniłbym od razu przy rozrządzie! Czy teraz te nowe koła są lepsze i mocniejsze? Można np. kupić we własnym zakresie tylko koło, pasek nowy, czujnik i wymienić? Jaki polecacie warsztat oprócz ASO który może sie tego podjąć w okolicy?

Koło o tym nr 7701478505 chyba jest najnowsze i najtrwalsze?

Edytowane przez Martini26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem megi II 2003 112kkm z uwalonym kzfr, podroczyłem się trochę z rp gdyż autko było do końca serwisowane ale ostatecznie wygrałem kzfr ale za wymianę i rozrząd trzeba było zapłacić i olałem ich - wymieniłem we własnym zakresie, przeleciałem ok. 50kkm i znowu się rozsypało - już nerwicy dostaję, znowu wymienię sam ale już po raz ostatni, swoją drogą ciekawi mnie brak zainteresowania użytkowników do walki o swoje, ja niestety nie byłem pierwszym właścicielem i już dałem sobie spokój z serwisem ale myślę, że gdyby sprawę odpowiednio nagłośnić w odpowiednim czasie to może przyniosłoby jakiś pozytywny efekt

pzdr

 

Dodano: 01 gru 2011 - 01:18

kolega wcześniej pytał ile można na tym jeżdzić, odpowiadam: za pierwszym zrobiłem chyba z 10kkm i tym razem już około tego przebiegu już mi przeleciało i megi śmiga jak go podkrecę, niestety spadek osiągów czasami odczuwalny, zaraz po wymianie na nowe kzfr megi jakby turbiny dostała :) podsumowując: napewno eksploatacja z popsutym kzfr nie wychodzi na dobre ale u mnie sumarycznie 20kkm nie wpłynęło poważnie na działanie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

rozglądam się za nowym samochodem i tak planowałem może kupić nową Megankę Generation z silnikiem 1.6 16V 100KM. Już nawet umawiałem się na jazdę próbną etc, ale wczoraj natknąłem się na to Forum i przeczytałem o tych problemach z kołem zmiennych faz rozrządu. Czy Megane III i tego silnika 1.6 16 V (100KM) ten problem też dotyczy?

Odebrało mi to całą ochotę na ten samochód, jakbym musiał wymieniać je jak niektórzy co 30 parę tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dołączyłem do posiadaczy Megane II phI 1.6 16v. Auto kupiłem niecały miesiąc temu. Już kilka razy miałem terkotanie przy odpalaniu po czym silnik gasł. Również podczas jazdy (na ciepłym silniku) kiedy hamuję silnikiem odzywa się terkotanie. Co ciekawe poprzedni właściciel wymienił rolkę, pasek, napinacz i pompę wody jakieś 10kkm temu. Teraz pytanie :)

1. Czy dobrze myślę, że do wymiany mam KZFR?

2. Czy wymieniając KZFR muszę wymieniać cały rozrząd czy tylko koło + nowy pasek?

3. Czy podczas wymiany rozrządu bądź KZFR koniecznie trzeba wymienić olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to:

1) Prawdopodobnie tak, ale nikt Ci na 100% nie powie tylko na podstawie opisu.

2) Absolutnie nie musisz. Jeśli rozrząd nie jest stary, to wystarczy samo koło (odrobinę ryzykowne), albo koło+pasek (rozwiązanie bardziej pewne)

3) Nie. Ale niektórzy twierdzą że KZFR "lub" gdy olej jest pod górną kreskę (chyba nie ma to "naukowego" wyjaśnienia), więc ew. możesz dolać jeśli masz mało i jeśli wiesz jaki olej jest zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Pytałem mechanika, który jeździ scenic'iem podczas wymiany hamulców. Potwierdził, że to KZFR. Spróbuję najpierw wymienić olej - i tak muszę bo był wymieniany 1,5roku (12kkm) temu i faktycznie trochę go ubyło. Jeśli nadal będzie warczało to wymienię. Koło i podzielę się uwagami

Dodano: 25 gru 2011 - 22:39

Wymiana oleju jednak nie pomogła. Czeka mnie wymiana KZFR. Czy ważny jest symbol tego elementu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ważny jest symbol tego elementu?

 

Tak. Są bodaj 3, wybierz ten najnowszy (zdaje się że to 7701478505, ale zalecam sprawdzenie). Im nowszy, tym teoretycznie lepszy, ale niestety nadal jest to element wadliwy i ulegający uszkodzeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700 zł to dużo czy w sam raz

Jeśli z towarem to ogólnie nie jest tragicznie (w ASO sama wymiana rozrządu bez koła tyle potrafi kosztować). Poza ASO kompletny rozrząd z wymianą jakieś 800-900zł, a samo KZFR to koszt 600zł (nie wiem ile wymiana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam KZFR w Megi III 1,6 16V 110 km też jest wadliwe u mnie odezwało się po 40 tyś km :-) czyli nic producent nie zrobił :) na razie jeżdżę bo nie odzywa się przy każdym zimnym odpaleniu, ale bedę musiał się tematem zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To rzeczywiście plama okropna jezeli nie potrafią sobie z tym poradzic; lepiej niech nie montują tego bo cudów to nie daje a wiecej z tego problemów niż pożytku. Osobiście nie wierze ze ma tu coś do powiedzenia rodzaj oleju, raczej zła konstrukcja smarująca ten wynalazek(opóznienie podania oleju). Mnie coraz bardziej odpychają te wynalazki, choć juz jezdze 3 Megi. Co zrobic trzeba sie cieszyc z tego co się ma.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Panowie mam takie pytanie. Czy w każdej wersji silnika 1.6 16v w Scenicu I phII występuje KZFR? I czy jest też tak awaryjne jak w nowszych modelach? Przymierzam się do zakupu takiego autka i do tej pory żyłem w świadomości że w tym modelu nie ma tego wynalazku-np w Lagunie IphII przy tym silniku nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!