Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komus z Was zaświeciły mi się kontrolki układ oczyszczania spalin + service ?

Mi się zapaliły ale to nie w związku z kzfr.

Jak pojechałem do jednego serwisanta z pytanie co jest grane po jakiś dwóch dniach po zapaleniu tej kontrolki. Koleś zaczął się śmiać, poprosił mnie żebym wsiadł do auta i przygazował na jałowym biegu do 6-7 tyś obrotów i potrzymał chwilę. Jak się okazało po tym wszystko było ok <ok>

 

Ponoć mogła się przybrudzić sonda lambda dlatego miałem zapodać mu takie obroty.

 

[ Dodano: 2008-11-05, 19:39 ]

Mam do Was prośbę u mnie właśnie pojawiła się wada kzfr. Raz już rozmawiałem w serwisie o tym że to wada fabryczna i proszę o zajęcie się nią tak jak to powinno być mówiąc im że wiem o tej wadzie i wiem że Renault Polska pokrywa częściowo koszty ale jednak w serwisie mnie zbyto. Usiłują ze mnie wyciągnąć prawie 4 tyś za naprawę;/

 

Możecie coś doradzić gdzie i z czym mam się udać?

Chcę jechać za granice i zastanawiam się czy mogę z tym jechać.

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze tak naprawdę coś wynegocjować można tylko na drodze sądowej. Zresztą prawdopodobnie są na to przygotowani, można tak jak pisałem wcześniej próbować negocjować z nimi przez biuro rzecznika ale przeważnie stają i tak murem. Ot taka polityka wielkich koncernów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu Megane II 1.6... To znaczy przymierzałem się przed przeczytaniem o kzfr. W związku z tym mam pytanie: Czy po wymianie tego feralnego koła na nowszy (podobno pozbawiony wad) model można spać spokojnie, czy też ten silnik po prostu nie ma opcji spokojnego snu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś doradzić gdzie i z czym mam się udać?

Chcę jechać za granice i zastanawiam się czy mogę z tym jechać.

Dzięki za pomoc <ok>

 

dzwon do RP na obsluge klienta - zgłoś o co chodzi - u mnie po kilku dniach miałem kontakt - a te bałwany z ASO mają CI tylko potwierdzic ze usterka występuje, potem wysyłają dokumenty do Renault Polska i czekasz - jeśli przeglądy były robione w ASO i regularnie to bez problemu powinni się zgodzić na współudział...

 

u mnie też w ASO patrzyli na mnie jakbym się z choinki urwał - a potem sami zapraszali na wymianę...

 

jeździć z tym możesz spokojnie - ja jeździłęm pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sornat

tylko się zastanawiam czy po przejechanych 60 tyś i 5 latach jeżdżenia mogą to uznać....

 

A tak swoją drogą to czy nowsze modele MII po FL są pozbawione tego problemu czy nie bardzo?...bo w sumie zastanawiałem się na drugą MII ale myślałem o dieselku, tylko nie wiem czy tam jest łańcuszek czy pasek, bo od niedawna zacząłem się interesować tym silnikiem w MII <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!