Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Android Auto w nawigacji R-Link


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie ma takiej opcji żeby na android auto oglądać jakiekolwiek filmy podczas jazdy. Chyba że masz zrotowany telefon. Opis co trzeba zrobić masz tutaj.

https://forum.vw-passat.pl/topic/59925-android-auto-instrukcja-przyjemnego-korzystania-z-dodatkami-yanosik-youtube/

Wszystko jest do ogarnięcia najcięższą sprawą jest root telefonu ja zrobiłem próbę na starym LG ale on ma androida 4.1.1 i więcej z niego nie wyciśniesz, na Sony Xperii prób nie przeprowadzałem bałem się uceglić telefon.Postanowiłem odżałować 500 zł i zakupiłem coś takiego.

 

220789856_DSC_0043(Copy).thumb.JPG.0cf7378fa0d975f4fff6929478ae275f.JPG

 

Dokładny opis podłączenia jest pod tym linkiem, może ktoś skorzysta. https://[ciach]-forum.pl/Watek-Adapter-TV-free

Z tym urządzeniem działa odtwarzanie filmów podczas jazdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdza się wtedy nawigacja?

Nie bierze ona informacji o prędkości z sieci CAN?

Ten "emulator" jest dość prosty (jakbyśmy nie chcieli go robić tak pancernego i zgodnego ze sztuką) bo wystarczy na jakimś arduino (albo podobnym)  z CANem napisać programik przepuszczający cały ruch na sieci CAN z wyjątkiem informacji o prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa ale jest jeden warunek albo jest ustawione Android Auto przy odpaleniu r linka albo Mirror Link. Jak są ustawione obydwie aplikacje na odpalenie przy uruchomieniu r linka no to i wywala telefon i r linka i ładuje mapy z karty SD. Dzwoniłem do Ciebie jak doszło ustrojstwo żeby Ci przesłać dokładniejsze zdjęcia bebechów może byś coś poskładał ale nie odbierałeś, a potem  zamontowałem skrzyneczkę tak więc mam tylko  te zdjęcia co są na scenic forum. Jakbyś potrzebował mimo to dokładniejszych zdjęć układu scalonego to daj znać to wygrzebie wariata i prześle Ci zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale to był czas przed świętami i mi potem wyleciało, żeby oddzwonić.

Zdjęcia na forum Scenica widziałem. Nic tam nie ma.

Regulatory napięcia

Dwa transreceivery CAN

Procek który ogarnia przesył.

Jakby ktoś chciał się takim czymś zająć to można by zamiast BICa takie coś wsadzić w dodatkowym przekazywaniem brakujących informacji do RS monitora.

Kwestia podsłuchania co leci w can multimedia i napisania do tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Can multimedia w wersji z Arkamysem i TomTom nie ma za wielkiego ruchu. W sumie jak by się dobrze przysiadło, to emulator BIC`a można by spreparować.W załączniku, to co "wygrzebałem" u siebie (przykładowy sniff z magistrali Can multimedia).

Can_MM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Megane 3, dopiero zaczynam interesować się tym tematem, więc wybaczcie za ewentualne głupie pytania z mojej strony, ale chciałbym wiedzieć czy istnieje jakakolwiek możliwość uruchomienia mirrorlinka na nawigacji TomTom w moim samochodzie. 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Adepter działa tylko pod R linkiem. Pod Tom Toma nie da rady. Jedyne co można zrobić to do oglądania filmów, zainstalować na kartę sd Tom Tom Player w sieci znajdziesz jak to zrobić.

Jest jeszcze inna opcja radio android do megane 3 jest tego trochę na allegro. 

Edytowane przez rjb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie do końca zależy mi na oglądaniu filmów, niestety jak się okazuje nawet tego nie da się u mnie zrobić ponieważ mam TomTom Live. Mam wyjątkowego pecha, ponieważ jedyną możliwością żeby uruchomić mirrorlink jest zakup nowego radia.

Edytowane przez marbet0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!