Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Android Auto w nawigacji R-Link


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi.

Ponieważ jeszcze na forum nie znalazłem nikogo z Krakowa, kto ma procedurę za sobą i byłby chętny zrobić ją w moim aucie, to wziąłem sprawy w swoje ręce.

Zaopatrzyłem się w elm327 oraz pobrałem ddt4all wraz z bazą danych. Przygotowałem wtyczkę 4-4,5-5,6-13,12-14, 16-16.

Odpalam dd4all, wybieram x95-megane/scenic III -> Navigation-UCC-ITM -> vMDF4.6, zmieniam według instrukcji, klikam zapisz. Zapis, trwa dłuższą chwile. Następnie przejście do hard reset i po wywołaniu czekam i czekam i nic. Zresetowałem ECU poprzez wyłączenie całego auta (pare minut odczekałem), a zmian nie widać.

Sumując. Po przejściu wszystkich kroków wydaje mi się, że wszystko ustawiłem jak trzeba. Jednak, na końcu po wybraniu hard reset, ecu się nie resetuje. Wygląda mi więc na to, że wcześniejszy krok zmiany ustawień, również nie przynosi efektu chociaż ddt4all mówi, że wszystko jest ok (zdjęcia).

Przeglądając ten wątek zauważyłem, że jeden z kolegów miał podobną sytuację, jednak nie napisał czy i jak rozwiązał sprawę. Może inni z was mieli podobną sytuację i mają na nią jakieś remedium?

 

IMG_20191206_232043~2.jpg   IMG_20191206_225508.jpg   IMG_20191206_225741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Now wyraźnie w logach masz ELM Response puste. Czyli ELM nic nie dostał i nie odpowiedział.

Próbowałeś bez przejściówki połączyć się np z licznikiem?

A z Krakowa masz Kaldacha przecież. Jak tu nie odpowiada to uderz do niego na forum Laguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubak, dzięki za podpowiedź. Jak się nie zna programu, to czasem nawet podane wprost oczywiste rzeczy umykają. Będę dalej działać w tym temacie.

Kolga Kaldach chyba już bardzo rzadko tu bywa. Może spróbuję może drugie forum, skoro teraz wiem, że tam można go zastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 00:42, wolnyispokojny napisał:

zmieniam według instrukcji, klikam zapisz. Zapis, trwa dłuższą chwile. Następnie przejście do hard reset i po wywołaniu czekam i czekam i nic

Po naciśnięciu trybu ekspert i zapisie po co robisz jeszcze hard reset? Wystarczy po zapisie włączyć i wyłączyć radio, hard reset przywraca ustawienia fabryczne czy coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomiłem u siebie AA w Megane III 2016. Jednak pojawił się inny problem. Po podłączeniu telefonu Nokia 5.1 przez USB następuje chwilowe połączenie a następnie restart telefonu. Dzieje się to za każdym razem po ponownym podłączeniu USB. MA ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez Patrol82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolla chyba jednak problem jest w telefonie, a dokładnie w jego systemie. Inny telefon chodzi bez problemu, no może ekran na R-Link lekko przesunięty w górę. R-Link niedawno aktualizowałem.

 

Jak ktoś jest z okolic Gdańska mogę pomóc w uruchomieniu AA w R-Link:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z wami ciekawą informacją. Otóż kabel, którym podpinamy telefon może mieć znaczenie i wpływ na działanie AA.

Testowane na telefonie Pixel XL z Android 10 (więc AA jest domyślnie zainstalowany) - telefon ma złącze USB-c.

Na początku telefon podłączyłem kablem który jest na górze na załączonym zdjęciu. Jest to kabel USB-c - USB-c z przejściówką. Kabel z przejściówką był w komplecie z dyskiem sdd, który kiedyś kupiłem.

Następnie kupiłem kabel, który chciałem mieć docelowo w aucie, aby było wygodniej korzystać (ten od dysku jest zbyt krótki i przejściówka powoduje, że strasznie odstaje).

Sytuacja wygląda tak. Podpinając kabel z przejściówką wszystko działa ok. Podłączając drugi kabel, R-Link informuje mnie o błędzie uruchomienia/podłączenia AA. Telefon natomiast informuje o aktywnym i działającym połączeniu z AA.

Dlatego jeśli ktoś odblokował AA i ma błędy, niech spróbuje użyć inny kabel, bo to w nim może tkwić problem, a nie w samej procedurze odblokowania czy telefonie.

 

1686049550_IMG_20191220_2127552.thumb.jpg.0c1c76cf6467d2272e18be7573b590b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was tak jak ja nie słyszy dźwięków Google Maps po ich uruchomieniu w Android Auto? Następuje chwilowe ściszenie radia w momencie jak powinien być komunikat ale go nie słychać. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!