Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Składanie kanapy Grandtour


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno kupiłem auto M3 Facelift grandtour. Dziś chciałem złożyć na szybko tylną kanapę i nie do końca mogłem sobie z tym poradzić. Czy to max co da się złożyć:

20170817_144853.thumb.jpg.31988271c2e5f19e8fd9e3761752bc02.jpg20170817_144901.thumb.jpg.e6bed32bd9627ae1ef176f46ed6747b8.jpg

 

 

Czy da się coś jeszcze to obniżyć?

Edytowane przez infwlk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da. Zdejmij zagłówki, postaw kanapę (trzeba pociągnąć do góry przy łączeniu kanapy z oparciem) i dopiero wtedy połóż oparcie. Będzie na płasko. Jeden minus, że przednie fotele muszą być wtedy dość mocno przesunięte i gdy ja tak jadę to kolana mam prawie przy uszach (185 cm wzrostu).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wiozłem tak rower - jeden na dachu, ale drugi w środku. 5-letnia córka jechała w foteliku, za kierowcą (mieści się na tym pojedynczym fotelu) a obok złożona kanapa i oparcie. Faktycznie musiałem wyjąć zagłówki. Ciekawostką jest to, że siedzisko, to podwójne, prawe, jest zaczepione metalowym pałąkiem - takie jakby zabezpieczenie chyba. Na początku nie wiedziałem, czemu nie chce się podnieść. Także tutaj uwaga, żeby tego nie wyrwać/wygiąć. W Megane II tego nie było a siedzisko nie podskakiwało w trakcie jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać żeby przy powrocie do "standardowej" konfiguracji kanapy ten metalowy element umieścić w zaczepie. Sam mi nie chciał wskoczyć i musiałem rękę włożyć pod siedzisko i delikatnie naciągnąć żeby tam wszedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może na przyszłość bardziej. Jeśli chcemy to siedzisko odczepimy a zostanie nam oparcie, które wtedy położy się na idealnie płasko. Oparcia nie zdemontujemy (chyba, że odkręcimy torxy) ale siedzisko na końcu (przy fotelach kierowy) jest wpinane w uchwyty plastikowe. Delikatnie ale mocno pociągnąć i wyjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać bo łatwo złamać te zaczepy, o których piszesz. Jest to jakaś możliwość choć podniesione siedzisko spełnia też ważną funkcję z punktu widzenia bezpieczeństwa. Przy ostrym hamowaniu zatrzyma rzecz(y), które wieziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, poza tym oparcie "siada" wtedy idealnie. Też się obawiam o te zaczepy - w MII wytrzymały, ale nigdy siedziska nie wyjmowałem. Również polecam ich nie przeciążać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!