Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II 1.6


sebol.

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio miałem Clio, przyszła pora na coś większego, rozglądam się za Meganką, taka sztuka wpadła mi w oko:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-ii-1-6-16v-luxe-dynamique-lpg-ID6z2orT.html

Warto jechać oglądać? Może ktoś widzi po zdjęciach coś niepokojącego ?

 

:lapka:

Regulamin: Pkt. 6 - Prezes

Edytowane przez sebol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź czym prędzej jeśli szukasz takiego auta. Dealerzy byle szrotu raczej nie przyjmują w rozliczeniu. Jeśli jest dobra to szybko pójdzie. Poproś o raport z kontroli samochodu. Na pewno taką przeprowadzili przyjmując auto do serwisu. Niech przy Tobie sprawdzą lakier miernikiem (bezpłatnie), nie powinni mieć z tym problemu. Możesz też zlecić drobiazgową kontrolę (koszt 300-400 zł) i dogadać się ze sprzedawcą, że jeśli nic nie wyjdzie o czym nie powiedzieli to kupujesz i płacisz za przegląd, a jeśli wyjdzie to albo obniżają cenę odpowiednio albo nie płacisz za przegląd i dziękujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do soboty nie pójdzie bo właśnie wtedy mogę podjechać, z Wrocławia kawałek drogi do Łodzi jest ;) Dopisali, że samochód był własnością ich pracownika więc może to też dobry znak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uwagi:

1. Wg mnie po liftingu, czyli od 2006 nie występowała wersja Luxe Dynamique, lecz sam Dynamique. 

2. Mam Dynamique z 2008, co prawda kombi, co prawda dCi, ale: mam inny wyświetlacz radia, ten w tzw. kapliczce. Rozumiem, że ten jest pod nawigację - może ktoś to jeszcze potwierdzi.

3. Nad schowkiem powinna być listwa ozdobna, kolor matowe aluminium.

4. Nie widziałem też Megane II faza II bez srebrnej obwódki loga na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie listę pytań i zadzwoń jutro na spokojnie by dowiedzieć się więcej o tym samochodzie. Zapytaj o udokumentowany przebieg, historię wypadkową/kolizyjną, czy coś było malowane, w jakim stanie są opony, czy są dwa komplety, do kiedy przegląd/ubezpieczenie, kiedy była ostatnia wymiana oleju, filtrów, przegląd instalacji gazowej, ilu było właścicieli od nowości, jeśli kilku to ile lat miał to auto ostatni właściciel, czy auto jest z polskiej sieci, kiedy był zmieniany rozrząd, czy przeprowadzili kontrolę samochodu przed przyjęciem w komis, czy coś jest do zrobienia itd. itp. Przemyśl pytania na spokojnie, zapisz na kartce bo w czasie rozmowy często wypadają z głowy. Poproś o VIN, nr rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji (sprawdź przebieg na rządowej stronie). Ja bym też poprosił o numer do poprzedniego właściciela (ich niby pracownika) lub rozmowę z nim żeby opowiedział mi coś więcej o aucie. Cena samochodu jest dość wysoka ale jeśli stan nie budzi zastrzeżeń to warto zapłacić więcej za pewniaka niż mniej za wielki znak zapytania.

 

Jeśli po rozmowie nie będziesz miał wątpliwości i będziesz zdecydowany na zakup możesz poprosić o rezerwację auta. Ja tak kupowałem swoje. Gdy pojawiło się ogłoszenie byłem w delegacji i nie mogłem pojechać i oglądać. Gdybym mógł to bym brał urlop i jechał. Tak czy siak do dealera miałem 300 km. Po rozmowie z pracownikiem komisu byłem pewien, że kupię (chyba, że na miejscu to co mówili nie było by zgodne z prawdą) i to jasno zadeklarowałem. Wynegocjowałem od razu tysiaka i komplet opon z czujnikami na zimę. Auto zarezerwowali i czekało na mnie trzy dni. W międzyczasie codziennie dzwoniłem potwierdzać, że nadal jestem zainteresowany i upewnić się, że jest zarezerwowane.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konwil napisał:

1. Wg mnie po liftingu, czyli od 2006 nie występowała wersja Luxe Dynamique, lecz sam Dynamique. 

Tak nie było Luxe tylko samo Dynamique.

2 godziny temu, konwil napisał:

2. Mam Dynamique z 2008, co prawda kombi, co prawda dCi, ale: mam inny wyświetlacz radia, ten w tzw. kapliczce

Tak ten jest do nawigacji inny niż "zwykły".

2 godziny temu, konwil napisał:

3. Nad schowkiem powinna być listwa ozdobna, kolor matowe aluminium.

Tak powinno być, jeżeli oczywiście to wersja Dynamique.

2 godziny temu, konwil napisał:

4. Nie widziałem też Megane II faza II bez srebrnej obwódki loga na kierownicy.

Bez obwódki były tylko w podstawowej wersji, czyli w Authentique, za dopłatą można było dostać ze srebrną obwódką. Dodatkowo w Dynamique była wstawka ze schematem biegów w chromie. Czarna taka jak na zdjęciu to była w Authentique.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pbet napisał:

Cena samochodu jest dość wysoka ale jeśli stan nie budzi zastrzeżeń to warto zapłacić więcej za pewniaka niż mniej za wielki znak zapytania.

Właśnie o tym zapomniałem: dla mnie cena jest za wysoka, więc może rzeczywiście auto jest w porządku :?: Na pewno sprzedawca chce więcej niż wartość wg ubezpieczyciela. Moje rzeczone już dCi, 2008, kombi wyszło do AC ca. 13 000 PLN, w 2016.11. A mam młodsze, mniejszy przebieg i kombi. Raczej diesel tutaj nie obniża ale kto wie... Gdybym go sprzedawał, to pewnie na dzisiaj chciałbym 15 KPLN (mam komplet faktur od nowości, jestem II właścicielem), więc tu powinno być 12-13 000 PLN. Wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że to ile chce sprzedawca (czyli poprzedni właściciel) to jedno, a drugie to jeszcze prowizja dealera, a oni za 500 zł się nie bawią. Raczej 2000-3000. Z resztą jak kupisz to zobaczysz. Z fakturą VAT marża dostajesz też umowę kupna-sprzedaży właściciela do salonu. Salon nie jest przy tej formie podmiotem odpowiadającym za wady ukryte (chyba, że o nich wie i świadomie zataja). Poczytaj w necie o zakupie auta na fakturę VAT marża żebyś był uświadomiony co do ewentualnych roszczeń po zakupie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pbet napisał:

(...) prowizja dealera (...) Raczej 2000-3000.

Niekoniecznie. Przy zakupie swojej MIII, w lipcu 2017, zarobek dilera wyniósł brutto całe 2000 zł, przy kwocie zdecydowanie większej niż tutaj rozmawiamy. Za to auto wg mnie nie powinno być więcej niż 1000 zł, ale kto wie jaka jest polityka akurat tego sprzedawcy. Po nocnych przemyśleniach sądzę jednak, że cena jest zdecydowanie zbyt wysoka. Nawet jeśli samochód jest idealny. Sugeruję negocjacje, sprawdzenie wartości w ubezpieczalni - pomaga w negocjacjach.

 

PS: jeszcze teraz na zdjęciu dostrzegłem, że osłona plastikowa przy lewej nodze pasażera, tam gdzie filtr kabinowy się wkłada - odstaje. Może się zaczepy połamały, może jest niedociśnięta. Dostrzegłem też opadniętą uszczelkę pod maską - zdjęcie silnika. Nie są to duże problemy, ale może zawsze jakiś mały argument do ustępstw, ew. do korekty na miejscu.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. 

Do zrobienia:

- łożysko w prawym macphersonie 

- rozrząd 

- opony do wymiany

- malowany przedni zderzak ( oglądałem jeszcze dokładniej zdjęcia i widać na listwie po stronie kierowcy otarcie, pewnie związane z lakierowaniem) 

I teraz chyba najgorsza kwestia gaz się nie włącza, sprzedawca twierdzi, że podczas prania tapicerki u nich w serwisie zalany został przycisk od lpg, umieszczony przy lewarku.

Poprzedni właściciel jeździł nim od  2013 roku, wcześniej sprowadzony i niestety już z założoną instalacją.

Przeglądy na gaz niby są udokumentowane. 

Na naprawy faktur nie ma wiadomo dlaczego ;)

Cenowo odrazu zszedł do 13 000 bez mojej negocjacji. 

Ewentualnie jest opcja, że oni to wszystko robią, a do wymiany zostają opony i wtedy zostaje 14 900 do jakiejś tam negocjacji.

Z tego co widzę, sprawdzając VIN na tej rządowej stronce pierwszy zarejestrowany stan licznika jest w sierpniu 2015 i wynosił 146 tys. plus z tego co tutaj też widzę do wczoraj był ważny przegląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cena mocno wyśrubowana. Za taką cenę auto powinno być bez najmniejszego zarzutu i nie wymagać wkładu własnego po zakupie. Ja bym chyba odpuścił bo nawet jak wszystko naprawią to 14 000 za 11 letnią Megankę to duuużo za dużo. Kiedy kupowałem krajowe, 9 letnie MII kombi 1.5 101KM z 2004 roku w wersji Luxe Privilege z przebiegiem 145000 dałem za nią mniej niż chcą za tą w benzynie. Może dlatego, że to benzyna? Ciężko określić.

Apropo zarobków dealerów na autach z komisu to pewnie jest z tym różnie, ale że pracuję w handlu to zapewniam wszystkich, że nikt charytatywnie niczego nie sprzedaje :-) Mi by się za 500 zł nie chciało sprzedawać samochodu jeśli byłbym ASO. Sprawdziłem z ciekawości i na mnie dealer zarobił dokładnie 3194 zł - podatek - felgi stalowe - opony zimowe - czujniki ciśnienia czyli razem około 2000. U kolegi @konwil zarobek był podobny więc kto wie i może to jest ich "standard"?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chyba odpuszczam temat, jest zbyt dużo "ale" a tak jak mówicie cena mała nie jest. 

Szukam dalej jakbym znalazł coś ciekawego wrzucę w temat do oceny bo naprawdę jestem w szoku, że człowiekowi wczoraj zarejestrowanemu na forum sporo pomogliście zwłaszcza z tymi detalami które przecież są też ważne a mi w oko odrazu nie wpadły za co dziękuję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pisanie o tej czarnej z Jaszpolu jest już bez sensu, ale ... nie wierze w przebieg tego auta. Też mam luxe dynamique (tak jest wpisane w niemieckiej książce) z 2006r. z przebiegiem 260kkm i na kierownicy nie widać zużycia, a jedynie poddaje się srebrny kapselek na dźwigni biegów.

 

Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał ... może lepiej poszukać auta bez lpg i założyć samemu?

 

PS. Jakbyś znalazł coś w Jeleniej Górze lub bliskiej okolicy to mogę podjechać rzucić okiem, zmierzyć lakier ...

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!