Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v Buczenie w okolicach 3000-3200obr/min


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie jeszcze jeden temat, którego nie mogę rozgryźć, a nie znalazłem też jednoznacznej odpowiedzi na forum. W okolicach 3000-3200 obr/min silnik mocno buczy, w innych zakresach obrotów nie ma tego problemu, ale chcąc jechać ok 110-120km/h można dostać ciężkiej nerwicy z przemieszczeniem. Hałas jest słyszalny bardziej od strony pasażera. Sprawdzany był wydech, nie ma żadnych przedmuchów. Jakieś pomysły? Spotkał się ktoś z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na postoju przy otwartej masce. Poproś kogoś by wsiadł i pogazował, a Ty kręć/nadrywaj. Zawsze lepiej coś usłyszeć gdyż "mocno buczy" każdy wyobrazi sobie inaczej. Jeśli jesteś pewien, że to bardziej po stronie pasażera to tam są np. wszystkie rolki / paski / alternator / pompa wody / KZFR - potencjalnych winowajców może być wielu. Przebieg masz 102kkm jak w opisie? Pewny? Jak długo auto jest w Twoich rękach?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to słychać podczas jazdy czy zawsze ?I czy przy pewnej wartości obrotów. A jak na postoju. Bo jeszcze się zastanawiam czy jakaś poduszka nie pękła albo cos nie obciera -przy wymianie rozrządu trzeba powachlować silnikiem odkręconym z poduszek i coś się mogło urwać przy wydechu( plecionka) czy tez poduszka i podczas wzrostu obrotów silnik się przemieszcza. Nowa cześć nie powinna tak robic chyba ze cos zle założyli- to jest mechanik od renówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochód pod koniec 2015r z przebiegiem 67tyś km. To buczenie było tez przed wymianą rozrzadu tylko nie zwracałem na to tak uwagi. Całość była wymieniana przez speca z renault na oryginalnych częściach, tj. rozrząd, KZFR, pompa wody. Wydaje mi się że na postoju też to jest słyszalne, ale najbardziej podczas jazdy. Tylko w tym zakresie obrotów który opisywałem. Potem jakby przechodzi. Plecionka i cały wydech jest ok. Zastanawiam się nad poduszkami silnika, ale nie wiem czy to typowy objaw dla tego typu usterki. Myślałem, że może ten typ silnika ma taką niewdzięczną charakterystykę dźwiękową, ale jechałem ostatnio modusem z tą samą jednostką i tam buczenia nie było...

Edytowane przez leju666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to raczej to nie rozrząd... u mnie w sedanie przy tych obrotach jak się dociśnie to az miło posłuchać:) choć głównie nim zona jeździ. W megi 1 jak mi mechanik zle spasował wydech i przy pewnych oobrotach silnik przesuwał do ramy to było buczenie i chyba drżenie. Trzeba szukac tych części co wirują -może cos od łożyska lub sprawdz przegub.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego dobrze by było posłuchać i sprawdzić czy na postoju po wejściu w podany zakres obrotów dźwięki też występują, ponieważ jak na razie to wróżenie z fusów i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie bardzo chce współpracować i nagrywa wszystkie inne dźwięki w samochodzie niż buczenie. Sprawdzałem na postoju, minimalnie słychać. Podczas jazdy na każdym biegu coraz głośniej w tym samym zakresie obrotów, najgorzej na piątym. Podobny dźwięk jest z rana kiedy podawana jest większa dawka paliwa na zimnym silniku. Zastanawiałem się czy to nie uszczelka od kolektora, ale wtedy chyba byłyby też inne objawy. 

To może inaczej, kojarzy ktoś dobrego mechanika ze śląska który byłby to w stanie ogarnąć?

Edytowane przez leju666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, podepnę się pod temat.
Może spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem. Otóż chodzi o to, że jak silnik wchodzi na 3,5 tys. obrotów to w samochodzie słychać buczenie. Dzieje się to tylko w małym zakresie właśnie tych 3,5 tys. obrotów.
Na początku myślałem, że jest to tylko podczas jazdy ale okazało się, że również ten sam dźwięk w tym samym zakresie obrotów jest słyszalny na postoju, wysprzęglony.
Wiem, że najlepiej w warsztacie takie rzeczy diagnozować i oczywiście tak zrobię ale mimo wszytko chciałem się z Wami tym podzielić z nadzieją, że jednak ktoś przechodził już coś podobnego :)

 

Na filmie najwyraźniej można to usłyszeć jakoś od połowy trwania filmu.

Renault Megane 3 benzyna / phI / 1.6 / 110KM


https://photos.app.goo.gl/eR8iexGKHJa2vceX8

Edytowane przez lhrrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy udało się komuś rozwiązać problem? W mojej Megance to buczenie przy 3.5tyś. obr. Jest już nie do zniesienia. Wcześniej jeździłem głównie po mieście i nie było to tak odczuwalne, ale kilka dalszych wypadów i łeb pęka po godzinie jazdy ekspresówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!