Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynka przekaźnikow pod maską


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie Mam problem z bezpiecznikami pod maską auto mi nie odpala jak gdyby brakuje masy Nie wiem dlaczego ale Spalił się tam bezpiecznik lecz po wymianie i po podłączeniu Klem ciągle słyszę stukot na tej skrzynce  i przygasają światła w środku czy taka sama skrzynka znajduje się w w Lagunie 2 bądź 3. Przepraszam że mało sprecyzowane pytanie ale noc mi już została a muszę wyjechać samochodem A Dodam jeszcze że po wymianie bezpiecznika stukanie nie ustąpiła 

20170911_200530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna 2 i 3 ma zupełnie inaczej. Wyraźnie masz przeciążenie, Daruj sobie jazdę do czasu naprawy. Który bezpiecznik się spalił?

Dlaczego Twierdzisz, że nie masz masy?

Tam jej nie szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem wiązkę w drzwiach od strony kierowcy ogólnie to godzinę wcześniej jeszcze paliłem auto ale po tym fakcie nawet po odpięciu drzwi Auto już nie odpalało Jak sprawdzić co robi to przeciążenie odpiąłem już wzmacniacz odpiąłem jedne drugie drzwi 

po płytce raczej nie widzę żeby coś było przepalona 

150517110865868897891.jpg

Nowy dzień, nowy wkurwiony ja, więc opisuje na spokojnie problem.

A więc przyszła mi nowa wiązka drzwi od kierowcy (wczesniejszą przy wygłuszaniu niechcący przerwałem BOSHEM xD i polutowałem źle (za dużo kabli czarnych tej samej średnicy itp - ale nie w tym rzecz), jeździłem tak z miesiąc moze dwa, az w końcu zamowiłem wiązke sprawną - przyszła  sprawdziłem ilość oraz miejsce pinów - zgadza sie!! zakładam, wszystko git auto odpala, przechodze do kolejnej czynnosci wygluszam kolejne drzwi, nagle trzeba bylo szybe opuscic i ja do odpalenia a tam psikus... słysze trrrrrrrr światełka na desce gasną, nagle zaświecają się i na zmiane gasna zapalaja sie i ciagle słysze z przerwami to trrrr jak przy zapalaniu. Jakie czynnosci poczynilem od tego momentu:

- odpiąłem obie wiązki 

-wymieniłem bezpiecznik spalony pod maską (niestety nie pamietam który)

- po wymianie bezpiecznika dalej słysze jak by przekaźnik pstrykał w tym module

Dnia 11.09.2017 o 23:28, jabrze napisał:

Laguna 2 i 3 ma zupełnie inaczej. Wyraźnie masz przeciążenie, Daruj sobie jazdę do czasu naprawy. Który bezpiecznik się spalił?

Dlaczego Twierdzisz, że nie masz masy?

Tam jej nie szukaj.

 tak to wygląda

https://youtu.be/2XOpaJmlpnw

Edytowane przez bobusik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz przeciążenie całej instalacji przez obwód, który włącza ten przekaźnik. Wyjmij bezpiecznik chroniący ten obwód, a przekaźnik załączy obwód prądowy i w takim stanie go pozostawi. Przeciążenie (zwarcie) musisz wyszukać. i wyeliminować. Oby to nie była wiązka główna.

W drzwiach są przewody na różnych poziomach załączania. Wszelkie prace należało robić przy wyłączonym akumulatorze, ale pewnie już za późno na takie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz sprawdzić jakie napięcie robi się po włączeniu zapłonu. Jeżeli robi się poniżej 9 V to podłącz drugi akumulator lub na kable pożycz prądu  z drugiego samochodu. Jak dla mnie to rozładowany akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!