Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony całoroczne bieżnikowane


Jimm

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa opon premium jest dla samochodów premium - takie moje zdanie. 

Wystarczy markowe opony klasy średniej. Ważne, aby były nowe. Używki nie wiadomo po jakich przejściach.

Tak samo ważny jest styl jazdy oraz przebieg - jeśli ktoś spokojnie pomyka bez żadnych szaleństw - nie robi kosmicznych przebiegów - nie ma sensu płacić tyle za jedną oponę premium, co za cały komplet klasy średniej.

Do tamtego roku zawsze miałem dwa komplety - lato - zima z tym, że przez ostatnie trzy lata - na lato - letnie - na zimę - wielosezonowe. Mogłem wcześniej założyć "zimówki" - nie martwiąc się, że w grudniu będzie 20 stopni - tak samo - mogłem później zmienić na letnie - nie przejmując się śniegiem w kwietniu.

Od tamtego roku mam tylko wielosezonowe Good Yeary Vector i choć mieszkam w rejonie podgórskim - śniegu nie zaznały, a mamy połowę lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie samo masz podejście w kwestii innych produktów premium ?

Jedzenie. Telefony, alkohole, cygara. Czy porządne rzeczy są tylko dla jednostek premium według Twojego postrzegania ?

 

Ja wychodzę z założenia że oponę kupuje się najlepsza na jaką kogoś stać. Na tym nie wolno oszczędzać. A argument o cenie kompletu w cenie jednej jest z czapy :) 

Komplet Conti jakie kupiłem w 2019 to 2 tys (18 cali) komplet Uniroyala 1600. Ceny brutto w serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najbardziej popularny rozmiar 195/65x15

1 szt - 706 zł

https://www.oponeo.pl/dane-opony/kumho-ecowing-es01-kh27-195-65-r15-91-t#285547497

https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-kinergy-eco-k425-195-65-r15-91-h/285962397

https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-turanza-t001-195-65-r15-95-h-xl#262729423

 

4 szt - 652 zł

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-presto-hp-2-195-65-r15-91-h#282315064

I do Megane II z tematu zdroworozsądkowo co być założył? Opony za 2,8 tyś czy za 700 zł. 

Autor tematu zastanawia się nad bieżnikowanymi....

 

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

Komplet Conti jakie kupiłem w 2019 to 2 tys (18 cali)

 

Ja za moje 17" dałem więcej i nie postrzegam tego, aby był to produkt premium.

Poza tym Twoich Conti również.

Gdyby cena była wyznacznikiem, czy coś należy do klasy premium to byś kupił te 18:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ug-performance-g1-215-55-r18-95-t-seal#269276542

Wytłumaczysz mi dlaczego inny produkt "premium" jest dwa i pół razy droższy od Twojego produktu "premium"?

Czy też będzie taki stosunek jakości? 

 

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

 

Ja wychodzę z założenia że oponę kupuje się najlepsza na jaką kogoś stać.

 

Ja bardziej kieruję się stosunkiem jakości do ceny, bo nie zawsze cena wyznacza jakość, tak samo jak "markowy znaczek". 

Również można mieć dobrą jakość w normalnej cenie (nie płacąc za markę).

Tak jak wyżej - nawet jeśli było by mnie stać, nie założyłbym do samochodu wartego 5 tyś opon za 2 tyś - kiedy opony o zbliżonej jakości można mieć za 800 zł. 

 

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

Jedzenie. Telefony, alkohole, cygara. Czy porządne rzeczy są tylko dla jednostek premium według Twojego postrzegania ?

 

Przykład z czapy. To dlaczego jeździsz Kadjarem, a nie Lambo Ursusem albo X6?

Czy poniższe produkty są dla jednostek?

https://propaganda24h.pl/pl/p/BALLANTINES-40-YO-EDYCJA-KOLEKCJONERSKA/2725

https://luxfood.pl/p/30630/imperial-selection-caviar-skrzyzowanie-jesiotra-amur-x-kaluga-500g

itd.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś taki mało sprytny czy udajesz kogoś z grupą i pokazujesz że nie potrafisz korzystać nawet z oponeo ;).
Zaraz wystawie opony za 1mln sztuka na Allegro i mi pokażesz je jako najlepsze ;) bo najdroższe ?

 

masz wyszukana listę opon w rozmiarze do megane  3 - jak będziesz chciał więcej to daj znać. Poszukam ci. 

Zaczynaja się od 200 pln fachowcu od wyszukiwarek :)

 

co do kadjara to tak jak z oponami. Kupiłem najlepsze według mnie auto w budżecie który nie sprawił mi kłopotu i nie nadwyręża budżetu. Robię tak zawsze i ze wszystkim co kupuje. Ale ty i tak tego nie zrozumiesz i zaraz napiszesz żebym dozbierał do Bentleya :)

 

ja już z tobą nie dyskutuje bo jesteśmy, jak widzę po tym temacie i innych, z innych światów ale nie wciskaj ludziom kitu ze budżetowa opona jest tak samo dobra jak premium kiedy niezależne testy wielu organizacji pokazują że jest zupełnie odwrotnie.
 

 

 

 

C052A9E8-3687-47BB-AFA0-58C0FB269BA2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sylwekdm napisał:

Wystarczy markowe opony klasy średniej. Ważne, aby były nowe.

  

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

budżetowa opona jest tak samo dobra jak premium

 

Nigdzie nie pisałem o oponie budżetowej tylko o klasie średniej.

W tej nomenklaturze nawet Megane nie należy do klasy średniej.

I sam polecasz opony klasy średniej: Uniroyal, Semperit ale chyba dlatego, że należą do Continentala :)

 

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

co do kadjara to tak jak z oponami. Kupiłem najlepsze według mnie auto w budżecie który nie sprawił mi kłopotu i nie nadwyręża budżetu

 

To napisz, że kupiłeś najlepsze opony w Twoim budżecie, a nie najlepsze na świecie.:rolleyes:

To po co fachowcu od opon namawiasz gościa z megane II - który chce kupić bieżnikowane opony za 100 zł sztuka na klasę premium? Ciebie może stać...

Dla niektórych premium będzie Loch Ness z Biedry dla innego 40 letni Ballatine's będzie sikaczem.

 

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

niezależne testy wielu organizacji pokazują

 

Niezależne organizacje - wspierane przez koncerny. Tak samo jak testy spalania.

Już tu jeden na forum jest co nie wierzy niezależne testy spalania i zachwala Tce, bo nimi handluje.

Pewnie z Tobą jest podobnie - handlujesz - więc polecasz.

A Barumki czy Matadorki też są złe? Należą do Continentala tak jak opony klasy średniej które sam polecasz:

Uniroyal, Semperit.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam na Citroenie C5 opony chińskie Superia EcoBlue całoroczne kupione jako nowe za 1020zł komplet. Micheliny kosztowały ponad 3000zł. Powiem szczerze że nie widzę różnicy opony ciche do mojej jazdy w zupełności wystarczy jestem z mazowsza może w jakichś sytuacjach dramatycznych Michały by zahamowały lepiej ale jak to sprawdzić... Naprawdę dobre oponki i na zimę i na lato. To moje pierwsze chińczykii nigdy już nie kupię używek. Co do nalewek, miałem raz śliczny bieżnik w jodełkę pojechałem na niemcy i jak wracałem to już klepała któraś i zaraz to zdjąłem. 

Więc tak:

Nalewki - nigdy

Używki - tylko ładne w dobrej cenie

Nowe - chińczyki

Edytowane przez jackowskipatryk
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz jak wjedziesz komuś w dxxxx na mokrej nawierzchni :) gdy zabraknie tych 4-5 metrów. 

2 godziny temu, sylwekdm napisał:

Dla niektórych premium będzie Loch Ness z Biedry dla innego 40 letni Ballatine's będzie sikaczem.


 

jak się napijesz Loch Nessa z biedny to co najwyżej będzie cię nazajutrz cymbał nawalać.

 

Jak kupisz gównianą oponę to skutki mogą być o wiele dramatyczniejsze. Jakieś dzieci na przejściu dla pieszych, może babcia z wnukami. Nie zauważasz różnicy. ???  Warte to tych paru stówek na dobrą oponę.

co do wydatków. Stare przysłowie mówi, jak masz na konia to i na owies. Inaczej po prostu lepiej przesiąść się na pks.

 

z mojej strony definitywny EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sarna1 napisał:

Jak kupisz gównianą oponę to skutki mogą być o wiele dramatyczniejsze.

Mam droższe opony niż Ty.:D A od Twoich, inne opony są lepsze w testach. To dlaczego ich nie kupujesz? Tobie też może zabraknąć metra.

Nigdy nie kupiłem używki czy bieżnikowanej i nigdy nie będę ich promował. Więc nie wiem skąd się u Ciebie wzięło "gówniana". 

Z takim tokiem rozumowania to 90 % użytkowników forum jeździ na byle czym. 

Polecam tak jak Ty opony nowe - markowe klasy średniej - do samochodu nie grzeszącego mocą,  więc po co ta spina - bo jeśli autor tematu ma kupić bieżniki - to lepiej niech kupi nowe opony, ale żeby nie iść w koszty niech będą średniej klasy. Takie mniejsze zło. 

Nie wiem dlaczego tak ciśniesz na "premium" - kiedy większość w Polsce to budżetówki albo Chińczyki. A ja polecam coś pomiędzy premium a budżetet.

9 godzin temu, Sarna1 napisał:

Warte to tych paru stówek na dobrą oponę.

Można jeszcze dołożyć do aktywnego systemu wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych itd.

 

9 godzin temu, Sarna1 napisał:

Jakieś dzieci na przejściu dla pieszych, może babcia z wnukami.

Ja zawsze dostosowuję prędkość do posiadanego sprzętu - przez 25 lat za kółkiem - nie miałem nawet zadrapania. A jeździłem głównie na klasie średniej:

Kleber, zdarzyła się Sava, Barum itp. Jak ktoś będzie miał ułańską fantazję to i  najlepsze opony nie pomogą.

  

9 godzin temu, jackowskipatryk napisał:

Koledzy mam na Citroenie C5 opony chińskie Superia EcoBlue całoroczne kupione jako nowe za 1020zł komplet. Micheliny kosztowały ponad 3000zł.

Michały 17" do VTR-a którego sprzedawałem koledze z pracy kosztowały ponad 500 zł/szt, ale dla kolegi był to koszt nie do przełknięcia i kupił Imperiale Ecosport 17" za 166 zł i nie narzeka. Same opony zbierają pozytywne opinie więc coś w tym jest. Kiedyś może sprawdzę - jak coś to pójdą do kosza.

 

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwekdm - mój kolega ma chińczyki w Touareg-u i też sobie chwali. Nie ma co przepłacać a tacy laicy jak my w większości i tak nie zauważą różnicy w normalnej jeździe. Mój Tata mawiał Oszczędzają bogaci nam też się opłaci

Tera coś o używkach. Mam znajomego co ma warsztat wulkanizacyjny. Chłopaki na praktykach siedzą i smarują czernidłem to badziewie z zachodu a potem zakładasz taką oponę bo ładnie wygląda a po 2 kałużach okazuje się że krakcieje. Ja tak miałem. Mówię daj mi używki ale takie 2-3 letnie a nie stare badziewie. On na to że 2-3 letnie to nowe są. Więc kupiłem chińczyki

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.02.2020 o 19:43, Sarna1 napisał:

niezależne testy wielu organizacji pokazują że jest zupełnie odwrotnie.

https://autokult.pl/36671,test-letnich-opon-adac-2020-drozsze-nie-zawsze-znaczy-lepsze

O kurde - Chińczyk, czy klasa średnia lepsza od premium Conti w niezależnych testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!